cibuloviny

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod milka60 29. 8. 2009 10:10

Dievčatá,chcem sa vrátiť k laliám keď ich budem pestovať v kvetináčoch kedy je lepšie kúpiť a sadiť lalie,teraz ,alebo na jar? A do zeme kedy? dakujem
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 8. 2009 20:50

milko,pokud chceš lilie teprve nakupovat je lepší až z jara,při podzimní výsadbě nemáš stoprocentní že ti přes zimu všechny vydrží,oni nezmrznou,ale může se stát,že ve vlhčí půdě přes zimu uhnijí,
jinak lilie můžeš přesazovat kdykoli,dokonce i v květu,to se hlavně dělá když se odebírají šupinky z cibule na množení.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 30. 8. 2009 06:29

dakujem Hanka za odpoved,ešte by ma zaujimal sposob množenia šupinami-nepoznam - :-[ :-[ :-[ vdaka milka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 8. 2009 07:59

množení šupinami je jednoduché,každá liliová cibule je složená z takových plátků /šupin/, tu šupinku když odloupneš od cibule a vsadíš do země tak ti na ní vyroste několik nových cibulek,to je nejčastější množení které se používá v zahradnictvích.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 8. 2009 15:13

Tak já si včera koupila v obbchodě 7 cibulek tulipánů. Jsou v děrovaném sáčku a vybrala jsem co největší a pevné. Záhon už mám nachystaný a mám je zasadit začátkem září nebo už teď? Jo a jak daleko od sebe se mají dávat a jak hluboku.?Dík
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 30. 8. 2009 18:02

Nevím jestli je to správné, ale dávála 6hl. tak 10 od sebe, a ffffšechny barvy mi časem zčervenaly, teď už je nechávám samy sobě si......
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 30. 8. 2009 18:37

Hanka je to asi blba otázka,ale...možem zobrať šupinky aj z rastlinky ktorá je v zemi?-suseda mi da ak nemusí vykopať- :-\ :-\ to Karen -možeš cibulky už zasadiť milka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 8. 2009 19:34

Milko, jestli se ti to podaří,ale moc bych neryskovala,spíš ty cibule poškodíš,lilie se sází dosti hluboko,
já bych ji vyrýpla tím ji neublížíš,a ke všemu na nich v téhle době bude určitě mnoho nových maličkých cibulek,který by ti příštím rokem kvetly,

Karen a Hejjar,jarní cibuloviny se sází během měsíce září do hloubky dvojnásobku výšky cibule a na vzdálenost 20 cm,aby jim vydržel plac cca na 4 roky,pak by se měli přesadit.
Hejjar jestli ti vydrželi jen červené tulipány ,tak to je asi tím že jsou nejodolnější a ostatní přešlechtěné jsou náchylnější na houbové choroby a vyhnily
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 30. 8. 2009 20:12

Hanko ony nevydržely jako červené ony zčervenyly třeba ze žlutého, i tmavě fialového, ale červené jsou taky hezké jen mi tam nepasujou barvou, potřebovala jsem žlutou ale nevadí
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 8. 2009 21:43

Hanko, já si myslela že se mají vyndávat ze země každý rok před prázdninama až zatáhnou. Ty co jsem si koupila jsou červené bíle lemované aspoň podle obrázku.Na chatě nám roste jeden žlutej tulipán každej rok už 20-30 let.Je tam ještě od mámy.Vůbec nevím proč jej dala na skalku.Chápu že to nemůže být ten samej ale je pořád žlutý a pořád sám.
Jo a tady na zahradě jsem původně měla od dcery takové zvláštní když rozkvetly byly žluté a jak kvetl delší dobu od okrajů listu začínal oranžovět pak šel do červena a ta barva se zapouštěla do té původné žluté. Bylo to moc pěkný -nebyl žíhaný ale už taky nejsou a letos tam vykvetly jen červené a pak čistě bílé.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 31. 8. 2009 11:33

Hanka dakujem za info. ohladne lalii,velmi si mi pomohla milka :tleskani :tleskani :tleskani
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 31. 8. 2009 18:05

Karen to je ono je pořád žlutý, protože je tam sám. Na zahradě Ti to přepylovaly včely, ty žluté tak začínají, že mají červené okraje a pak jsou z nich zase červené. Mám už víc červených také.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 8. 2009 18:53

To je teda škoda, ten žlutý s červ. lemem byl hezčí. A co to udělá když je červený s bílým okrajem?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 1. 9. 2009 17:04

Možná to dnešní šlechtění bude víc odolné nevím. Dneska jsem si koupila v Polsku taky nějaké tulipány dvoubarevné, jsem zvědavá jak vydrží dlouho.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 1. 9. 2009 19:06

Tak,že koupí se dvoubarevný tulipán a on se časem přebarví? To jsem teda nevěděla .To jako ta původní koupená se změní? Nebo až nově vyrostlá cibulka?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků