cibuloviny

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 3. 2008 22:24

Tak to nevím protože narcisy vůbec ven netahám ale vím že hnojení nemají moc rádi. Nejlépe se jim daří v nehnojené červenici.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 22:26

u nás je půda dost písčitá a propustná.
Pravě cibuloviny a hlízy si tu lebedí
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 27. 3. 2008 22:32

Taky mohou praskat, když je delší dobu sucho a pak najednou zaprší, jako když třešně praskají po dešti: nevydrží ten náhlý tlak v buněčných pletivech a rupnou.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 22:34

To by mohla být taky jedna příčina,to mě nenapadlo. :roll:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 3. 2008 22:35

U nás je červenice až hrůza. Jsme na náplavce Labe. Narcisy, sněženky a bledule rostou nejlépe v trávníku.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 27. 3. 2008 22:39

HanaT píše:To by mohla být taky jedna příčina,to mě nenapadlo. :roll::/quote]

Mám tu takovou chytrou knížku, zítra mrknu, co by to ještě mohlo být, třeba se dozvíme víc :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 3. 2008 22:41

Aspoň budem chytřejší. :idea:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 28. 3. 2008 21:50

Pro Fidycha:Objevil jste něco v té knížce docela by mě zajímalo čím by to mohlo být,co dělám špatně :?:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 3. 2008 23:06

Ještě že jste mi připomněla: v knížce je všechno možné - háďátka, hniloby, plísně, spála, a kdejaká breberka. Ale ani jedno nezpůsobuje praskání cibulí, takže to bude nejspíš nějaká ta fyziologická porucha způsobená vnějšími vlivy. U všech jiných chorob jsou poškozené cibule buď vyžrané (breberky), nebo se rozpadají, hnijou a matlají se, nebo zakrsají listy - pro nás tedy nic použitelného.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Monetka 17. 10. 2008 10:29

No já jsem nebyla přilišný příznvec cibulovin, až poslední roky se mi líbí čím dál tím víc, zvláště ty malé, třeba Iris reticulata, který je výrazný a kvete brzo na jaře. právě teď je doba k sízení cibulovin které na jaře rozevřou své květy.
Několik článečku na toto téma naleznete na : http://skalnickar.blog.cz/rubriky/cibuloviny :idea:
Monetka

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 1. 2009 19:51

Diky za prispevek o cibulovinach,je tam inpiraci!! :tleskani Uplne jsem zapomnela na forum,zpravy a cas. :lol: :roll:
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 3. 2009 21:44

Smím se přidat? Taky mám na zahradě pár cibulek všeho možného.Nejvíc je tam tulipánů a narcisek modřenci a tak podobně. Narcisky tam pořád kvetly bez jakékoliv péče, já se totiž víc starala o zeleninu a tak podobně. Vedle nás je zdivočelá zahrada a tam jsem ve vysoké trávě viděla předloni kvést tulipánky.Bylo mě jich líto a tak jsem je rýčem vyrývala a přenesla k sobě. Sázela jsem je kde mě napadlo mezi ostatní cibulky. Od té doby mně přestaly ty narcisky kvést. Pak mi někdo řekl, že tulipán a narciska nesmí být vedle sebe. Je to pravda? Tady to určitě někdo z vás bude vědět.Děkuji za radu.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 3. 2009 23:10

Nevím, jestli mají ostatní jinou zkušenost, ale mám na záhonech tulipány v blízkosti narcisů a kvetou tulipány i narcisky (hyacinty a tulipány si také nevadí). Že by se nesnášely tolik, až by to ovlivnilo kvetení :?: , to slyším prvně. Možná už potřebovaly narcisky po pár letech rozsadit, aby zas kvetly.
To jsem teď taky zvědavá, jak to s tím je doopravdy :?: :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Bělena 10. 3. 2009 23:44

:hm Taky si nejsem jista zda je to pravda,sice mne narcisy taky nekvetly,mela jsem je na jednom miste nekolik let,jakmile jsem je presadila,znovu vykvetly.Nektere tam zustaly,tak jsem je pohnojila cereritem a i ty znovu zacaly kvest.Mam taky narcisy a tulipany vedle sebe a kvetou mi stale.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 11. 3. 2009 07:05

Já jsem v mládí musel mít na zahrádce všechno :-[ a také všechny druhy cibulovin a tak tam mám doteď džungli.Je tam jedno přez druhé :roll: .Narcisky se občas někde ztratí někde zase začínají více kvést. Některé narcisy sázela moje babička a možná jsou na stejném místě 30-40let. Já jsem mezi ně nasázel tulipány a kvetou doteď.Myslím si že se snášejí dobře ;-) .
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků