cibuloviny

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 6. 2009 10:22

Mili,mluv jak se ti chce.Manželova sestra-ta co bydlí v Bratislavě s náma mluví česky,s manželem slovensky a s děckama podle toho jestli je doma nebo v Čechách.Prej si to neplete a jde to samo. :shock: :shock:
Zase tam chybí ty cibuloviny-fakt nejlépe bude se přesunout na jinam.!!Omlouvám se!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 12. 6. 2009 13:16

Dobry den všetkym ,chcem sa spytať ,či mate niekto skusenosť s pestovanim lalii v kvetinači. Chcela by som na jar ,alebo na jesen kupiť cibule lalii a pestovať v kvetinači,-lebo určite by mi ich pes vyhrabal -,ale nevim ako dakujem milka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 6. 2009 17:31

Milko do těch květináčů to není špatný nápad,ty co jsem nasadila na jaře, mi sežrali slimáci jen co kousek vylezly. Možná jsem je měla dát do těch květináčů.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 12. 6. 2009 17:58

Já dávám orientální lilie výhradně do květináčů už leta - na jaře zasadím maximálně 3 cibule do dost velkého květnáče a dost hluboko - tvoří kořínky i na stvolu. Do hlíny míchám hnojivo - rohové hoblinky či tak podobně. Po odkvětu je třeba dát je někam venku do sucha - nesnesou podzimní vlhka. Dosud jsem je po zatažení dala i s hlínou do sklepa a udržovala mírně vlhké, ale často se stalo, že moc brzo vyrašily, tak letos je chci po zatažení vytáhnout a uchovávat ve sklepě jen v hoblinách a posypu je malinko fungicidem. Sem tam asi jen porosím, aby totálně nevyschly. Vždy mi udělají nové cibule - i když občas taky nějaká zajde, to se stává, ale většinou dost vydrží.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 6. 2009 18:49

Tak se asi do té země podívám, jestli mi tam zbylo aspoň to, co jsem tam dala a skusím ty květináče.Díky za rady.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 8. 2009 22:57

Chci se poradit, mám koupený ten Cererit na pohnojení pod cibuloviny.Mám jej zapravit do půdy teď nežli tam dám cibulký tulipánů nebo až na jaře?Dík
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 8. 2009 19:14

Karen cererit jen tak rozhoď po záhoně, já tomu sice moc nefandím jen z důvodu, že se pomalu rozpouští, razím praxi zeleného hnojení, mírně prohrábni a saď, stejně máš ještě i čas,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 8. 2009 20:03

Dík hejjar, já vím,že je ještě čas,ale dostata jsem od kočičky cibulky česneku a ten musím zasadit hned a tak potřebuji nachystat ten záhon dozadu k plotu dám ten česnek a dopředu potom příjdou ty ostatní cibulky co jim to bude potřeba pohnojit a já mám svůj drůbeží hnůj a ten už mě poučili, že cibulky nesmí. Zítra se do toho dám .
Naposledy upravil Karen Válková dne 26. 8. 2009 21:04, celkově upraveno 1
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 8. 2009 20:33

No než jsem to dočetla, že nesmíš málem jsem vyjukla,slepičí trus, kdysi ho prodávali v květinářství, dávala jsem ho do skleníku, to byly papriky, ten česnek myslíš jako česnek nebo okrasný? Na ten by též neměl být hnojený záhon....
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 8. 2009 21:06

Okrasný a já vím že nehnojit,jen ten záhon chci nachystat celkově abych ho pak už měla nachystaný. Vlastní hnůj je slepič,a kachní dokupy. Pak jsou v tom nějaké rostlinné zbytky jen to co nikdo nechce sežrat.Jo a ještě koňský mám k dispozici teď co tam máme ty koně.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 8. 2009 21:13

No koňský hnůj tak 3 roky starý,proleželý, na záhony je silný spálí co se dá
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 8. 2009 21:57

Tak soused dával na podzim jen na povrh jahodového záhonu koňský hnůj nezaležený ale zas ne docela čerstvý.Byl na hromadě a celkově byl suchý.Z jara pak jen tak motyčkou mezy jahody prokopal hlínu se zbytky koblížků. A vypadá to že to bylo dobrý. Tak já teď nevím. Sama jsem nyní sázela jahody a do záhonu jsem stejně suchý hnůj zarývala nežli jsem sazenice zasadila. Myslím, že se jim nic nestalo. Ona ta sadba byla dost mizerná vytáhlá ale zatím snad rostou.Teď mám v plánu jak budu rýt záhony po bramborách použít jej taky.Myslíš že nemám?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 8. 2009 22:58

A koňský hnůj (poměrně čerstvý) je parádní brzy zjara do pařeniště - hřeje jako kamínka :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 27. 8. 2009 08:15

Po bramborách bych dala to zelené hnojení a po vzejití zarýt a podle toho co máš v úmyslu tam sázet, tak popřemýšlej co snáší vyhnojený záhon. Pan Fidych má pravdu do pařeniště supr, nebo listovka. Těm jahodám to myslím neuškodí, (jenom abys nesklízela kilovou jahodu) přes zimu se rozloží (myslím ten hnůj) a kořínkům bude teplo.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 8. 2009 22:00

Děkuje za rady.U mne je to problém s tím co sázet. Naše zahrada je celá do kopce a když nezaprší není možný to tam zalívat. Jediný co s jistotou vypěstuju s úspěchem jsou brambory.Tak že je sázím pořád dokola. Teď po sklizení to nechám ležet jen tak na podzim jsem tam pokaždý zarývala čerstvý slepičía dřív králičí hnůj uplně čerstvý vybraný z kurníku. Brambory se mi osvědčily spíš pozdní.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků