Jak pěstovat čemeřice?

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Laďka 5. 1. 2006 15:31

Pěstuji bíle kvetoucí čemeřice, ale zajímám se i o jiné druhy. Máte někdo s jejich pěstováním zkušenosti?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Laďka

Odeslat příspěvekod ***** 10. 1. 2006 09:45

[quote="Laďka";Pěstuji bíle kvetoucí čemeřice, ale zajímám se i o jiné druhy. Máte někdo s jejich pěstováním zkušenosti?

zi]// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu[/i][/quote]

Mám jich na zahradě několik druhů,ale kromě jarního sestřihu se o ně nijak zvlášť nestarám.
*****

Odeslat příspěvekod Pickuper 16. 4. 2008 07:28

Laďka: Miluju Čemeřice! :wink: Možná zejména proto,že je to nejranější trvalka.Pěstování není vůbec složitý.Stačí se držet elementárních zásad.Čemeřice rostou poněkud pomalu ale zato na
záhonu vydrží řadu let. Vyhovuje jim trochu zastíněné stanoviště s propustnou, kyprou, těžší, hlubokou půdou s obsahem vápna. Snesou i sucho, pokud netrvá příliš dlouho. Snadno se rozmnožují dělením mohutnějších trsů (po odkvětu) nebo semeny, která se vysévají hned po dozrání. :D


Naposledy oživil Anonymous v 16. 4. 2008 07:28
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků