Jak se starat o tuto rostlinu a její název.

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod MaatIsis 15. 11. 2015 15:54

Dobrý den.Prosím o radu jak se starat o tuto rostlinu.Na starších listech se dělají černé fleky,nové lístky jsou pokroucené a stonky černají od špiček.Celkově začíná umírat a já nevím co jí chybí a jak jí zachránit.Mám jí v bytě kde je teplota 19 až 21°C na světlém místě.Když byla v květu,kvetla fialovými kvítky seskupenými do hroznu směrem vzhůru.A ještě prosím o název této rostliny.Děkuji za pomoc.

-- 15. 11. 2015 16:58 --

MaatIsis píše:Dobrý den.Prosím o radu jak se starat o tuto rostlinu.Na starších listech se dělají černé fleky,nové lístky jsou pokroucené a stonky černají od špiček.Celkově začíná umírat a já nevím co jí chybí a jak jí zachránit.Mám jí v bytě kde je teplota 19 až 21°C na světlém místě.Když byla v květu,kvetla fialovými kvítky seskupenými do hroznu směrem vzhůru.A ještě prosím o název této rostliny.Děkuji za pomoc.
Přílohy
mirka kyti2.jpg
mirka kyti1.jpg
MaatIsis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas123123 15. 11. 2015 17:24

Nevím to určitě,ale připomíná mi to dost Hebe. Kdyby to bylo ono, tak je to v podstatě venkovní rostlina, která se pěstuje buď v květináči, nebo v teplejších oblastech v půdě- tudíž jí nedělá dobře teplo. :-)
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MaatIsis 15. 11. 2015 23:35

Takže ty černé fleky na stonkách a listech mohou být z tepla?
Přílohy
Stonek a listy+pokroucené.jpg
Takže ty černé fleky na ĺistech a stonkách mohou být z tepla?
MaatIsis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 11. 2015 15:14

Nejdříve jsem myslela, že je to Skimie, ale taky se přikláním k tomu Hebe andersonii( název podlé chytré knihy).Myslím, že obě líp prospívají venku než v bytě, ale pozor na moc velké mrazy. Zkuste zadat googlem a poradí. :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaatIsis 27. 11. 2015 11:10

Dekuji za nepovedi.Kdyz mi teda zacina od spicek kde vyrustaji nove listy cernat a pokracuje to po stonku dolu je to tim ze ji mam v byte?
Přílohy
Hebe cerna.jpg
MaatIsis
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků