dracena - co s novými výhonky

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod paeta 1. 9. 2012 19:01

Uplně mi odešla dost velká dracena, tedy alespoň jsem si to myslela, všechny listy uschly a větve jsem ořezala, zbyl jen pahýl, který jsem přestala zalévat a víceméně vyhodila celý květináč na balkon. Ale po několika měsících koukám, že úplně ze spodu z hlíny vyrůstají nové listy. Bohužel ale ty trsy listů rostou z původního kmene - toho pahýlu, těsně nad kořeny. Nevím, co s tím teď dělat, nejradši bych je zasadila zvlášť do malých květináčků, ale to bych je musela odříznout od kmene a těch kořenů a to se bojím, že by chcíply. Poradíte někdo, co s tím. Ten původní pahýl je totiž dost nevzhledný.
paeta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 1. 9. 2012 19:16

Nevím,co na to jiní,ale já bych ten pahýl uřízla asi 10-15 cm nad zemí a čekala,jestli i na vrcholu pahýlu neobroste.Ty u země bych nechala zatím tak,možná by to mohla být zajímavě rostlá kytka,pokud vyraší i u vrcholu.Mladé výhony nech každopádně zatím tak,jak rostou,neodstraňuj. :hm :hm
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paeta 1. 9. 2012 20:18

jasně, zkusim teda odříznout pahýl. ono je blbý, že to musí mít takhle velkej květináč a v něm dva uplně pidi výhonky a jeden pahýl :-)
paeta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 1. 9. 2012 20:49

Až to začne růst,to bude krásy :love:
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paeta 1. 9. 2012 21:31

doufejme, děkuju :-)
paeta
Kolemjdoucí