Balkonové rostliny

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 8. 2012 15:32

Ještě to zkus, nemůže být horší místo, než mám já. Skoro permanentnně vítr - tyhle, abys věděla jsou taky pnoucí, jenže já je pnout nenechám - stejně by je vítr zlámal. Jak k tomu už malé měly tendenci, hned jsem je střihla a ony takhle zhoustly. Je tam plno poupat a když si vzpomenu, jak byly strašné a dlouho koupené, už nikde skoro nic do truhlíku neměli. V červnu to byly maličké rostliny a pak postupně takhle meganarostly. Já v tom mám ještě nastrkané takové kovové oblouky z drátu, které brání tomu, aby s nima mydlil vítr. Ty tam ale dávám až se zapojí kořenový systém a zalévá se spodem. Do té doby leju vodu ke každé rostlince.Když jsem je sázela, každou rostlinku i s balem jsem na chvíli ponořila do lignohumátu, aby se ty chudinky trochu zmátořily.Jinak bez knotů je celé zalévání spodem jaksi na nic a musela bys mít vodu úplně až na nejvíc nahoře a to je špatně.Kořeny si mají brát jen tolik vody, co potřebují, ne stát ve vodě. Kromě toho pelargonie nemá ráda ani vodu na listy, když se zalévá velká vrchem, listy jí žloutnou. Občas mám taky žlutej, ale hned ho vyhodím.Rozhodně to nevzdávej, já tvrdila, že tady pelargonie nikdy nepůjdou, zkoušela jsem kdeco. Salvie, petunie a nikdy to nestálo za nic.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 23. 8. 2012 16:07

Evi ty na tom plotě jsou od rána do večera na sluníčku.Dani mám na nich odtok.Příští rok půjdou všechny na plot.Oni chtějí občas vyschnout.Voda jim opravdu vadí.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 23. 8. 2012 16:18

Holky jsem ráda za rady , ty knoty se dají koupit, u 5 truhlíků je mám tak zbytek dokoupím. Jedna paní mi říkala , že má být pernamentně plná ta podmiska vody, což je asi pěkná blbost, jsem ráda , že jsi mi to popsala jak to děláš, nejlepší je vždy zkušenost, tak uvidím příští rok , snad se mi také zadaří :hm A je dobrá ta vychytávka s tím zaštípnutím , protože na takhle větrným místě se ty pnoucí jen mlátí a vlastně po zaštípnutí zesílí a jsou jakoby hustší, a ty dráty je to na jedné fotce vidět , je to takový oblouk viď už jsem to viděla to je šikovná věc, ještě jednou , díky moc :-)
Naposledy upravil květiny dne 23. 8. 2012 16:22, celkově upraveno 1
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 8. 2012 16:22

Protože ty máš ty novější, co mají po straně odtok a na něm takovou tu kytičku jako špuntík. Ty původné staré neměly nic. Udělat dírku by problém nebyl. ale čím, ji zacpat už jo. Já jsem je pak zrušila a udělala z nich truhlíky na orchideje s roštem a knoty jsem vyhodila. Mě se totiž zdálo, že ty truhlíky jsou nějaké moc mělké. Možná to pak pan výrobce vychytal a vylepšil. Já měla ty jeho vůbec první truhlíky, když s tím začínal jako s novinkou.Mě se líbilo, že po straně jde do toho otočit petka s vodou, pak se ukázalo, že je to úplně blbý.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 8. 2012 19:46

Danuš máš to parádní :-) :tleskani :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 23. 8. 2012 21:22

Dámo, nádhera, šikulka veliká, tohle se mi asi nikdy nepovede :'(
Květinko - já mám letos taky muškáty nafrak, asi příští rok změním repertoár :hm :nenapadne
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 8. 2012 22:09

Pnoucí muškáty opravdu potřebují aby ten samozavlažovací truhlík občas vyschl. A ty truhlíky s dírou na PET láhev jsou mělké, vejde se tam málo zeminy, ta ještě slehne, tak dosypávám. Teď dávám přednost velkým truhlíkům, poslední z Penny jsou o dost širší i hlubší, předtím Fantazie, ta měla barnumského prodejce v Lysé, který právě dokazoval, kolik zeminy a kolik vody se tam vejde, plus dírky proti přelití při dešti.

Děláte někdo mladé muškáty na zimování? Už je čas?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 24. 8. 2012 05:57

No někde jsem četla do konce září, ale dělala jsem to většinou v srpnu. Asi si zase truhlík řízků napíchám , kolik let jsem to tak dělala a muškáty měla pěkné. Teď jsou na oknech orchideje , tak mně napadlo dovleču truhlík do práce :hm :mrgreen:
A vrátím se ještě k těm muškátům , určitě má pravdu Dana v tom, hodně je zaštipovat, chtějí to i petůnie, akorát že je mi to pak už líto dělat, ale nevyplatilo se mi to. Příští rok budu nekompromisní :nenapadne :mrgreen:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 24. 8. 2012 06:09

Evi já je už mnoho let zaštipuji a vždy se to vyplatí.Daně jsem to také poradila a vyplatilo se jí to.Škoda ,že jsem ty fotky vymazala holkám jsem to fotila jak se to má dělat.Ale ty si poradíš.Letos neřízkuji na jaře koupím nové rostlinky ,musím to obměnit. :hm :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 24. 8. 2012 16:12

Obrázek Obrázek ObrázekJsou v truhlících od Formana ,celý den na plném slunci a to jim vyhovuje.Občas je nechám vyschnout. :hm :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 24. 8. 2012 16:35

Evi tak to je bomba :shock: takové jsem kdysi také měla , máš je božííííí :love: :tleskani :tleskani :tleskani

-- 24. 8. 2012 17:55 --

Tak takhle vypadat namají , dávám to sem pro Evu a Danu , protože jsme to zde řešily, je vidět jak jsou různé barvy květů , hnojené jsou , fotka je špatná, protože je to vysoko a fotila jsem to ze silnice. Teď po těch kroupách jsou ještě horší :'( no ale ne vždy se daří , tak sem dávám i hnusnou fotku :roll: Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 24. 8. 2012 17:35

Evi neboj mám i mnohem horší .Proto chci obměnit sadbu.Mám je něčím napadené a nic na ně nezabírá,tam půjdou všechny na kompost. :hm :hm :hm :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 24. 8. 2012 17:56

No vidíš a tohle je sadba nová :-- :mrgreen:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 24. 8. 2012 18:35

Příští rok je hned po zakoupení ,hodně zaštipuj.Vím ,že to bolí ale výsledek je pak znát.Já mám také některé nové ,ale stejně jsou nejlepší druhým rokem.Horší je ,že to asi nemáš na zimu kam dát. :hm :hm :hm :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 25. 8. 2012 06:04

No mívala jsem je doma na chodbě na okně , teď tam budou chladnomil. orchideje :roll: , tak to zkusím do práce, tam je taky chladnější chodba :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků