Mandevila

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod iivuse 14. 8. 2013 06:05

Ahoj holky musím vám pochválit nádherné Mandošky,já jsem letos statečně odolávala a nekoupila si žádnou :pozor ale musím říct,že mi moc chyběla,proto příští rok koupím znovu a opět se budu snažit :-D u nás jsem viděla i tu proužkovou ale měli ji drahou ( 399 Kč ) tak to se mi dát nechtělo . Přeji vám hodně úspěchů a hlavně úspěšné přezimování :-)
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emive 21. 9. 2013 05:46

Díval se někdo v sobotu na loskutáka,bylo tam o přezimováni mandevil-protože jsem si také 2 koupila a jsou nádherné tak na radu z telky jsem už je dala domu a zkusím je přezimovat jak o tom říkali,nenechat je spát.Máte někdo s tím zkušenosti,aby je měla v chladnu nemám možnost-pry i kvetou celoročně na jaře ostříhat a znovu ven.Co vy na to
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 22. 9. 2013 16:28

Emi já ji mám ve skleníku tak neporadím.Občas zaleju a nestříhám ji teda ,tak to příští rok zkusím.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 27. 9. 2013 10:16

Tak ten pořad jsem neviděla, ale asi to tak zkusím. Nevím jak ji nejlépe zimovat. Minulý rok byla na chodbě a asi jsem ji ulila - byla v chladnu a moc vody :-[ . Letos je docela pěkně narostlá, tak to zkusím prostě u okna v bytě , kde je tepleji a uvidím :hm ObrázekObrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emive 28. 9. 2013 06:00

Máš je krásné,moje mají nějaké černé tečky na listech ze spod tak jsem je postříkala omnitem a čekám co bude dál,snad přežijí
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 28. 9. 2013 09:06

Evi taky mám červenou a růžovou. :-) Jedou krásně jako ty Tvoje. Pořad jsem neviděla, ale asi si ho pustím. Vloni jsem je měla na chladné chodbě, kdoví jestli tam neměli málo světla. Mám tam i vánoční kaktusy a těm se tam daří. Tohle je poslední zkouška.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 29. 9. 2013 08:14

Já ji loni měla celou zimu v bytě- asi 22°C- je pravda, že se snažila vyhánět nové výhony, které jsem střihala, ale přežila
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 2. 10. 2013 19:20

tak sem je zazimovala teprve dneska,kvetou a jsou ještě koukatelné,zimuju při 1O st,
opadají,jsou na odpis,ale z jara vždycky obrostou,tak doufám,že mě nezklamou :-D

Obrázek
Obrázek
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 23. 3. 2014 20:00

Tak se vám musím pochlubit, čtvrtý a poslední pokus se vydařil. Dvě mandeválie přežily zimu a mají se k světu. Teď už snad vydrží. Mám velkou radost. :-))
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 3. 2014 20:32

Tak to je dobře, ona byla letos také dost slunečná zima, tak snad i proto se zadařilo.Budeš je mít krásné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 23. 3. 2014 20:33

Klivie super :tleskani :tleskani :tleskani
Letos zima mandoškám přála,vůbec neopadaly a květy se objevovaly celou zimu :lol:
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 24. 3. 2014 17:55

No já mám zatím také "živou "rostlinu z minulého roku , není moc velká , už dvakrát mi nepřežila , tak snad letos .. :hm :oboze :oboze :oboze ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 6. 7. 2014 14:22

Obrázek
Tak!!!!První kvítek přeživších mandeválií. Jednu mám růžovou a jednu červenou. Na počtvrté se to povedlo. 8-D Jedna z nich mi stejně dělá starost, z rubu listů má jakoby černý poprašek , jde to lehce dolů, obávám se aby to nebyla nějaká plíseň. Začínají jí totiž žloutnout i listy. Víte někdo co by to mohlo být?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 6. 7. 2014 15:36

Tedy Jani máš je nádhernééééééééé :shock: :-) nevím co by to mohlo být :hm
No moje tedy také přeživší, ale nějak moc neroste ani nekvete , no uvidím jestli se rozjede.. :oboze :nenapadne
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 7. 2014 18:04

Jani pěkné,já ji mám velikou ,ale letos moc nekvete,zapomínám hnojit.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků