Mandevila

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rajsa 7. 9. 2014 09:23

Danielko určitě to zkus, jak jsem tu už psala, ta moje přečkala zimu v paneláku v pokoji u okna. Samozřejmě se snažila růst, ale na jaře jsem ji /i průběžně/ ostřihala a v létě kvetla. Za pokus to stojí :-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zima52 7. 9. 2014 14:03

Moc děkuji za slova chvály. A pro radost posílám další zdroj mojí radosti.
Fotografie0024 (Kopírovat).jpg
Fotografie0028 (Kopírovat).jpg
Fotografie0023 (Kopírovat).jpg
Fotografie0027 (Kopírovat).jpg
Fotografie0019 (Kopírovat).jpg
Fotografie0026 (Kopírovat).jpg
Přílohy
Fotografie0029 (Kopírovat).jpg
Fotografie0025 (Kopírovat).jpg
zima52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 7. 9. 2014 17:53

Marie, i tvoje druhá radost je nádherná. Tvoje kytičky jsou opečovávané, to je vidět. A daří se jim u tebe, vidím to na nějaký teplejší kout naší republiky. Já jsem 500m n/m. a letos mi letněné ibišky vůbec nekvetly :-(
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 7. 9. 2014 18:10

No musím souhlasit s Rajsou, je vidět Marie , že ty kytičky máš moc ráda a ony ti to krásně oplácí, opravdu moc pěkné :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 9. 2014 18:48

No to je krásy oči jsem potěšila i srdéčko mi poskočilo,jak máš krásné ibišky.Letos jsem se do nich úplně zamilovala,mám je na rajčeti.(to je ta zeměkoule pod obrázkem).Bugoška je také moc pěkná. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zima52 7. 9. 2014 19:17

Děkuji za slova chvály, kytičky pochází z jihu Moravy, kousek od Brna. Ale jinde se jim bude určitě také dařit, stačí láska a uvidíte jak to jde. Držím palce :-)) :-)) :-)) :-))
zima52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emive 8. 9. 2014 06:15

No to je nádhery ani se mi nechce věřit,že nejsi zahradnice tolik krásnych kviteček moc ti to přejí a trošilinku závidím,že ti tak kvetou určitě jim dáváš co jim na očích vidíš.Moje mandevilky stále pouštějí šlahouny a do kvetení se jim moc nechce-nevím mám ty šlahouny průběžně stříhat poraď. :hm
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 9. 2014 08:07

Tak to je pastva pro oči. Tolik nádhery, přímo oáza krásy. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Jen by mě zajímalo kde to vše zimuješ? :-) A mandevilky jsou úžasné, moc by se mi líbila ta bílá. Mám růžovou a červenou. Voní ta bílá?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zima52 10. 9. 2014 22:29

Ahoj všichni, co se týka stříhání šlahounů, to je dobrá otázka. Já osobně stříhám pořád a všechno. Pokud mají náznak květů, střihnu těsně nad. Pokud květy nejsou, střihnu těsně nad plně vyvinuté listy, ale nesmí mít velké rozestupy. V tom případě klidně střihnu i více. To proto, aby rostlina byla hustá a kompaktní. Nemám ráda, když jsou šlahouny zbytečně vytáhlé, a taky se s tím musím vejít na vymezený prostor/hlavně v zimě/.A jak je to s vůní! Voní žlutá a ta úplně světle růžová/ale ta se zase dost těžko shání/,u ostatních mě to jako vůně nepřipadá.Posílám odkaz na loskutáka, kde se věnovali množení mandevil a jsou tam k vidění všechny co jsem Vám fotila, včetně růžové plnokvěté. http://loskutak.nova.cz/clanek/rostliny/mandevilla.html Zdraví Marie
zima52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 9. 2014 13:30

Maruško moc děkujem, tak to se po té žluté budu koukat, ale nevím, nevím. Ještě jsem ji nepotkala. Kdybys náhodou množila a povedlo se tak se hlásím. :-)
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 21. 9. 2014 11:57

Pozdě, ale přece trochu nakvetla :-)) Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 21. 9. 2014 12:30

Evi, já mám letos asi taky takovou. Ale koukám že má ještě dole poupátka, tak ještě radost udělá :-D
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 9. 2014 14:55

Moje první přeživší.ObrázekObrázek
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 9. 2014 15:01

Květinko ,klivie máte je moc krásné :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 22. 9. 2014 18:35

Tedy Jani, kam se na tě hrabu :shock: :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků