Mandevila

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kandl 7. 8. 2010 15:59

Jo ta by se mezi ně hodila. :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 8. 2010 17:15

Ale kam to dávat,ty budeš mít místo.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 7. 8. 2010 17:24

No s místem počítám, ale to víš, že jsem zaslepená, dokud je to malé, tak se to nezdá... Kamarád postavil taky zimní zahradu, no zdál se nám to děsný hangár, tak hned jsem k němu přesunula yuku, přes kterou jsme doma několik let padali, nějaké oleandry a ibišky, radoval se, že aspoň trochu to zaplnil a teď už bečí, že není místa.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 8. 2010 18:50

Je mi to jasné.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 8. 2010 12:16

Kočí ta je krásná, taky by se mi líbila, ale přesně kam s nimi? Jo nemáme to lehké a nechápu lidi co doma nemají ani jednu kytku. :?: :?:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 8. 2010 18:30

Mají klid!!! Ale taky to nechápu, jak to, že jim to nechybí. Já se musím furt rýpat v hlíně.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 8. 8. 2010 18:37

Třeba moje mladší sestra,ta říká dejte pokoj s tím lupením,švagrovi jsem letos ozazovala truhlíky,ona se toho ani nevšimne.Nevím pokom je.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 8. 2010 19:15

Evi moje tchýně kdyby viděla, že kytka je už napůl uschlá, klidně bude vedle ní sedět a nezaleje ji. Dejte mi s tím pokoj, byla její odpověď. Za to tchán ten byl samá kytka, po něm mám i ty kaktusy. Ten se v tom vyžíval. Pořád dělal na zahrádce a to už mu bylo 80 roků.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iivuse 13. 8. 2010 16:29

Teda kytky to je moje,ale místo už taky moc nemám.Včera jsem byla na výstavě květin ve věžkách a musela jsem se držet,abych moc nenakupovala.Měli tam bílou mandevilu,ale stála 300 a to bylo moc.Tak jsem neodolala a koupila jsem aspoň žlutý klematis,cibule lilií a odkvetlé dendrobko to stálo jen 50,tak jsem ho tam nemohla nechat :-)
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 14. 8. 2010 20:21

Asi bych taky nedala 300 za mandevillu. Ta moje první, ta růžová, roste moc, už je 3x tak vysová a má ale pořád jen ten jeden výhon, který vyvazuju, Já bych chtěla tak 2-3 společně, aby mi vytvořily ten kmínek. Možná se rozkošatí. A když ne, tak poroste po tyčkách.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iivuse 15. 8. 2010 14:21

Jak budeš před zimou mandošku stříhat,tak se Ti určitě podaří nějakou namnožit,pak je můžeš na jaře sesadit.Já to mám taky tak.
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 8. 2010 14:24

Dáváš řízky do substrátu, nebo stačí do vody?
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iivuse 17. 8. 2010 05:35

Řízky namočím ve stimulátoru a dám do perlitu,bez toho stimulátoru to prý nezakoření,teda aspoň jsem to slyšela.Mě se to teda podařilo.
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 17. 8. 2010 09:00

Stimulátor není problém, používám práškový. takže to zkusím, děkuji za radu.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iivuse 13. 10. 2010 15:44

Tak jsem mandevilu,přesunula do bytu a nadělám pár řízků,kdyby náhodou nepřežila,což se doufám nestane :-l ,protože to bych asi taky nepřežila :'( .Jen nevím jak se jí bude dařit při teplotě 20 stupňů,zatím jen trochu opadává,ale to prý je normální,tak mi držte palce. :-)
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků