Oleandr

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 9. 2011 10:30

Jsou krásný :tleskani :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 9. 2011 10:46

Máš je krásné.Ať se daří nadále. :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 22. 10. 2011 17:01

ahoojte všichni, dlouho jsem se neozval, jak se dari mym oleandrum ;-) tak nakonec všechny pustily kořeny a už jsou všechny zasazené :) dneska jsem je zazimoval a mám dotaz, jestli se mají přes zimu zalévat nebo nee?
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 10. 2011 17:46

Tak to je výborná zpráva, gratuluji! :tleskani Oleandry potřebují k zimování světlou místnost s teplotou tak do deseti stupňů Celsia. Zálivka v těchto podmínkách ano, u mě to vychází tak jednou za 10 dnů. Poznáš to na nich, když mají sucho, listy se jim stočí. Ideální ale je, když ti tenhle signál nemusí dávat, už by taky mohlo být pozdě. :--
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 10. 2011 18:36

Naše oleandry z nedostaku místa přežívají zimu ve sklepě bez okna. Zatím to vždy přežily,tak si myslím,že zas tak choulostivé nejsou. :lol: :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 10. 2011 19:23

Máš pravdu, oleandry vydrží dost, ale zastávám teorii, že pokud to jde, chci rostlinám poskytnout ty nejlepší podmínky. To je ta nejúčinnější prevence proti chorobám i škůdcům.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 10. 2011 13:30

To víš, že kdyby to šlo, tak je tam nedávám, jenže už není jiné východisko.Jsou už hodně velké není je kam dát.Už jednou jsem takhle velké darovala a říkala, že už je nechci a vidíš je to tu zase.Jsem prostě nepoučitelná.Hlavně jsem to tu psala pro ty co nemají dostatek místa ,tak jako já.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 24. 10. 2011 14:02

Prostě oleandry jsou ti souzené, ať chceš nebo ne. :-P Určitě by byla škoda dávat je pryč, když se jim u tebe daří. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 25. 10. 2011 07:40

;-) díky moc, budu poctivě zalévat :D
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 17. 11. 2011 20:43

Ahojky , já si loni koupila v Lídlu dva oleandry , malé . Přezimovat nebyly ideálně kde a tak jsem je dala do místnosti , kde je od 16 do 18 st a topí se tam podlahou . Přesto to oba přežily a oba krásně kvetly. http://img4.rajce.idnes.cz/d0406/2/2105 ... 030385.jpg To píši jen proto , že mi to loni vyšlo a třebas někdo má strach , co to s ním udělá . Já měla taky a dopadlo to nadočekávání. :shock:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 11. 2011 19:20

S oleandrem se údajně - podle mě dostupných knih zachází stejně jak s olivovníkem. Mám olivovník na dlouhé nožce a sousedi vzrostlý oleandr - letos bez svilušek. V létě na terase, v zimě je máme na chodbě u okna, ale chladno tam předpisově není. Nejmíň 15°C. Oleandr po třetím týdnu na chodbě začal zběsile žloutnout a padat a dělá to tak každý rok. Olivovník je krásně zelený a já mu tu listnatou korunku chodím každý den mlžit postřikovačem. Je možné, že právě tohle účinkuje proti opadu listů? Na jaře po nákupu jsem ho tam měla chvíli a padal a padal a padal, až jsem ho musela dát ven a tam přestal. Měla jsem z toho zimování docela strach, ale zatím musím říct po cca 14 dnech pobytu dobrý - listy má stále krásně zelené a svěží, neupadnul zatím ani jeden. Oleandr pelichá jak vzteklý.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 11. 2011 20:12

ja oleandr mam na zimu kolem nuly a je to lepsi nez kdyz jsem je mel kolem 10-12st
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 11. 2011 12:11

Babička ho roky uklízela do tmavé prádelny, kde i trochu mrzlo a taky to snášel líp, než ty moje, které v teple uschly.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 26. 11. 2011 16:17

Možná, že jsi přehlédnul, že i babička v prádelně rostlinu občas zalila. Asi ani moc, ani málo, jinak se probudí a rostou neduživé světlé lístky. Nakonec jehličiny v květináčích venku na terase taky zalévám i v zimě - v bezmrazých dnech. Nemám jiné místo na přezimování, tak musím experimentovat. Olivovník si nadále vede skvěle, cca 1x týdně trochu zaleju, oleandr padá a žloutne. Škoda, že se nenašel nikdo, kdo by tohle doma taky měl, třeba by poradil i jinak, nebo by se mi hodila rada moje.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 11. 2011 19:44

Tak tak oleandr i v tom sklepě občas zaleju,taktéž muškáty,které tam sním zimují.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků