Oleandr

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 8. 2011 15:04

Holky já jsu ráda, že je prtě i s ním mám problém kam ho dám. Mě by vyhovovalo, kdyby tak zůstal a jenom kvetl :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 8. 2011 18:12

Tak to mu musíš zavčas dělat zástřih a bude prtě. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 8. 2011 18:27

No jo, ale jak na to, aby to přežil :hm ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 14. 8. 2011 21:31

Rozárka 3 píše:Nedávno jsem sem dávala foto oleandru, jak mu rostou kořínky. No, a už týden i kveteObrázek
Mikelu - a co dělají Tvoje řízky?


z těch 4 řízků zatím pustil kořeny jenom 1, tak doufám, že se i ty 3 umodří.. myslíte, že to zakoření pozděj nebo už vůbec? :-S
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 8. 2011 06:52

Mikelu, podívej se na ty zbývající tři řízky, jestli jim nehnijí konečky. Občas se to stane. Pokud ano, tak je odřízni, dobrý je šikmý řez (to platí. ať množíš cokoli). A pokud ne, vrať je zpět do vody, ono se může stát, že každý startuje jinak rychle. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 15. 8. 2011 17:34

Moravando, a proč dovnitř? Ten může být v pohodě venku do konce září, snese i mrazík do -5°C
Kateřina má pravdu, i mně se to kolikrát stalo, tak jsem seřízla a pak šly v pohodě
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 8. 2011 17:57

Rozárko protože nám zateplují bytovku a budou dělat i nové balkony. Všechno z nich musíme uklidit.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 29. 8. 2011 19:26

ták 2 řízky už jsem i zasadil, ale ty další dva ne a ne pustit kořeny.. zatím jsou ale furt zelené, tak uvidím, jestli je nepustí pozděj..
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 29. 8. 2011 19:51

No někdy to chce trpělivost, ale ony pustí, nejlépe v teple. Jaké barvy bude?
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 30. 8. 2011 07:23

U některých to jde rycheji, u jiných pomaleji, pár jich nezakoření vůbec a uhnije, bývá to tak. Nenech se tím zneklidnit. ;-) Já to dělám tak, že řízky, které pustily kořínky, nechávám s těmi bez kořínků. Sázím až všechny zároveň. Zkoušela jsem to dřív sázet postupně jako ty, ale mám pocit, že pokud jsou pohromadě, ty zakořeněné nějakým způsobem ovlivňují ty nezakořeněné, aby zakořenily. Je to jen můj osobní názor, možná se mýlím, ale přišlo mi to tak.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 30. 8. 2011 09:13

Já zas jsem si nechala ve vodě zakořenit oleandr, který jsem si uštípla (ach, ty krádeže - ale opatrně) na památku z velikého keře v Tróji. A nechala jsem ho zakořeněný ve vodě asi půl roku, měl už mocný kořenový systém, když najednou uhynul, dodnes nechápu. A tak od té doby radši jak jsou kořeny dostatečné, dávám hned do země. Ale možná to byl jen trest za nečestné nabytí oplégru.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 30. 8. 2011 09:50

tak uvidíme, budou řůžové a ještě jsem si sehnal nové 2 řízky bílého oleandru..
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 30. 8. 2011 11:44

Mikelu, začínáš v tom jet ve velkém! :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 31. 8. 2011 10:05

no vypadá to tak :D ale neboj, on určitě nějaký uschne atd. znám to :-D
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 9. 9. 2011 10:23

Toto je můj oleandr starý asi 10let a byl na podzim hodně ostříhán , teď už vlastně kvete podruhé na nových výhonech Obrázek Obrázek a toto jsou letošní řízky, které jsem si ani nevím kde poctivě uštípla ;-) Obrázek Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků