Oleandr

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod RaiskA 12. 3. 2012 19:11

Květinko7 dávám je brzy ven už několik let a na podzim je schovávám pozdě, i v prosinci.Samozřejmě podle počasí,Jsou otužilejší a pak ůdajně lépe přezimují,ale to nechci nikomu radit. ;-] :-D
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 12. 3. 2012 19:42

Květinko7,očistila jsem ho jarem a šoupla ven,ať se snaží.Počasí budu hlídat,máme teď +6st. 8-)
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvetinka7 13. 3. 2012 10:37

Ok, mne jar veľmi neúčinkovala preto som zvolila ten lieh a olej a to bolo fajn, ja len nechápem, kde sa berú tie štítničky, puklice....
Kamarátka mi sľúbila odrezok bieleho, ten ešte nemám, tak dúfam, že si zasa niečo nedovlečiem domov :-)
kvetinka7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 3. 2012 11:22

Oleandrům ani mrazíky do minus pěti a krátkodobě až minus deseti stupňů Celsia neuškodí, a pokud je zažijí v rozumné formě na podzim, příznivě to ovlivní jejich kvetení v dalším roce. :idea:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 3. 2012 23:23

Na puklice chemii, máti vyplácala flašku hruškovice, asi jim chutnala :D
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 15. 3. 2012 10:56

Obrázek
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 3. 2012 13:02

Škoda hruškovice . Jen jestli ju mamka neochutnávala sama a na Smutnice to jen nesvedla :D :-) .....
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 3. 2012 13:52

Dobré, Moravandi, to je sranda! :mrgreen: Kejki, kdoví, jak to vlastně bylo. :-P
Puklice jsou potvory, nezkoušeli jste na ně parazitické vosičky?
Já se poslední dobou snažím vynechat chemii a dělám na škůdce tento postřik: několik kapek Jaru, asi dvě lžíce oleje a vodu (zhruba půllitr až litr - od oka). Protřepat, napadené rostliny několikrát postříkat a roztok nalít i do zeminy. U puklice bych jej nalila na vatový tampon a snažila se jím puklice z listů odstranit.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 15. 3. 2012 14:09

Já si myslím, že to takhle dolů z listů nedostaneš. Nezapomeň říct, jaké to mělo výsledky. Pod těmi štítky jsou vajíčka a jak se rozmažou po listech, vlastně se to roznese. Taky mě odrazuje, že po tomhle olejovém včetně Bioolu, což není nic jiného, než co jsi namíchala se to má omýt vodou, aby rostlina mohla zase dýchat přes listy. Neumím si představit jak myješ celý oleandr list po listu :mrgreen: S vosičkami nemám zkušenost, chtěla jsem koupit parazitické roztoče, ale bohužel v době, kdy to bylo akutní roztoč spí a není na prodej. Tak mi sklaplo a musela nastoupit chemie. :-|
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 3. 2012 14:32

No na mšice to účinkovalo, ale s puklicemi jsem to nezkoušela (doufám, že ani nebudu muset! ;-)). A postřik odpovídá Bioolu, máš pravdu - není důvod kupovat to za drahý peníz, když si to můžu udělat doma.
Já to zkoušela na venkovní rostliny (mšice na rybízníku) a pomohlo to. Listy jsem pak neumívala, ale o to se venku postará příroda. Na oleandr bych to zkusila, přece jen puklice jdou docela odstranit a je to poměrně rychlé. Klidně bych pak rostlinu zalila vodou z konve nebo osprchovala ve vaně, aby byla ok.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod endydag 2. 4. 2012 09:32

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit, jak postupovat s oleandrem, který má ulepené listy a takové jakoby černé bradavičky na stonku a na starších výhonech? Děkuji
endydag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 4. 2012 10:44

Ošetřit asi proti puklicím, fotka by nebyla?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 2. 6. 2012 16:42

Tak začínají kvest oleandryObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Ošetřujeme je tak,že napustíme do vany vodu,dám tam jar a prostě je vykoupeme :-D
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 2. 6. 2012 17:12

Máš je nádherné :-)) já se letos květů asi nedočkám, protože jsem ho po přesazení hodně ostříhala , ale začíná krásně obrážet a zhoustnul Obrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 2. 6. 2012 17:19

Aničko máš je nádherné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků