co plánujete si koupit na příští rok???

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 8. 2009 20:58

co si planujete koupit na příští rok, moc by mě to zajimalo jakym smerem se chcete vydat a cim chcete prekvapit zname a sousedy...?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 18. 8. 2009 21:15

Pořád si pohrávám s myšlenkou znovu začít s mečíkama? (Ještě mi zbyly sirné knoty) Jen tak pro barvu květů.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 18. 8. 2009 21:27

no to doufam:-) vyber je tak siroky, ze jsem se sam zlekl, kdyz sem videl ruzny sortiment, dnes uz jsou i vlnite(zkaderene) takze je z ceho vybirat.-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 8. 2009 16:14

A co říkáte na Gladioland, zodpovědná fy?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 8. 2009 20:47

osobne majitele neznam, ale obcas si piseme maily, ma mnoho zkusenosti a poslal mi i nejake hlizy na zkousku...vse bylo ok, jinak je i slechtitel a tudiz musi meciky znat dokonale, takze od nich si myslim, ze se absolutne bat nemusite
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 1. 2010 15:51

ted objevuju kolik je firem co nabizi katalogy a tech novinek!!! JDE NA ME JARNI PNUTÍ a je to šílené!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 1. 2010 16:25

Já si plánuju koupit sousedčiny okna :D ....ale asi neprodá :pozor :-(
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 1. 2010 16:55

no zkus si najit semena Černý a budes valit oci co si clovek muze vysit...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 1. 2010 17:12

Tak ze setí semínek, jsem vyléčená, aspoň předpěstované
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 1. 2010 18:01

nedari se?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 1. 2010 19:50

mičurinec píše:no zkus si najit semena Černý a budes valit oci co si clovek muze vysit...

jj dostáváme katalog, nakupujeme u nich semena cca za 10 tisíc.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 1. 2010 19:59

a co ste si letos nakoupili?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 1. 2010 20:09

Nedaří, většinou to nějak klikne, tak zapěstované jsou pro mne lepší a vyjde to na stejno, a mám již poslanou objednávku u fy Petro, myslím, že to zatím stačí, je to na duben a další až v květnu po zmrzlých, vycházím ze zkušeností co se mi vyplatilo
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 1. 2010 20:12

U mě nastupuje jarní pnutí už v ledni, já příští rok plánuju suchou loučku a travinama a cibulovinama, jlavně móc krokusů. A rozhodně si koupím bougenvilleu - omluvte, pokud to nemám správně napsané. Ta mě totiž vloni u kamaráda nadchla.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 1. 2010 20:18

My nakupujeme hlavně petůnie,begonia semperflorens, diathus Magic a balzamíny.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 1. 2010 20:21

a jak jste spokojeny? jinak dnes sem v čsp.videl Alstroemerii-ale jako hrnkovou, to je tezke pokuseni ji nemit!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 1. 2010 20:24

Je! Ale objednala jsem si kdysi hlízy od Starkla a ani jedna mi nevzešla, totéž pryskyřníky.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 8. 1. 2010 20:25

Jsme , od Černých to klíčí spolehlivě.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 1. 2010 20:25

No Kauf už začal ze semeny, radši sem obešla tu uličku, protože bych neodolala, dám vydělat zahradníkům co to umí
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 1. 2010 20:29

kdyz uz nakupovat v hyper a maji to tak radsi hned...pozdeji uz to bylo hodne seschle!!! takze opravdu koupit hned...prece jen to maji v teple a dopada to porůznu...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 8. 1. 2010 20:56

A bud´ je přelejí anebo nezalejí vůbec.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 1. 2010 21:00

no prave...si pamatuju jak vypadaly Hosty v sackach....no byly jak popel...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 1. 2010 22:26

Plánuji si pár vřesů či vřesovců, pořád je ještě místečko, kam se vejdou :-). Taky nějaké pěkné muškáty do truhlíků by to chtělo, fuchsie letos vynechám - poslední rok se jim nějak nedařilo, pozdě kvetly a málo. A jak se znám, půjdu zjara na tržnici kolem něčeho, co ještě nemám a hned to bude doma :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 1. 2010 22:29

amaryllky-sukulenty-tilandsie
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 21. 1. 2010 22:30

ja si letos zas z prace poridim surfinie-budou v samozavlazovakach a na jihu kde sviti od 6 rano do půl 9.vecer slunce se osvedcily...narozdil od muskatu.. nebo jeste Cuphea a Sanvitalia snesou dobre nase zdejsi klima... a hl sem zvedav na mou novinku Pentas... to bude šlágr.-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 1. 2010 13:35

Už jsem nevydržela dodržet svoje předsevzetí semena nikdy a koupila jsem pro slimáky lichořeřišnici a pro sebe kejklířku, teď čekám na ty amarilky v únoru, no a už jsem se přistihla, že surfuju na Kroku. Poručit si to jo, ale poslechnout se no, horší jak malé děcko
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2010 14:46

Fidych bylo by škoda zanevřet na Fuchsie, ja je přezimovávám, nekupuji nové každý rok. Loni mi také nějak špatně kvetly asi byl na ně špatný rok.Na jaře to se mnou dopadne přesně, jak popisujete s hejjar.Když vysvitne sluníčko začne mi cukat rukama a když půjdu do zahradnictví.....ach jó
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 1. 2010 20:06

K těm fuchsiím, loni zjara na vyhození ale jaksi k tomu nedošlo a ejhle zelený lupínek, zachvíli druhý tak jsem tomu začala věnovat pozornost (manžel tvrdil, že jsem praštěná, co prý z toho chci mít) doslova jsem se s nimi mazlila, přidala kompost a nějaké NPK z guánem, a výsledek sama jsem nevěřila, doslova keř jak hrom a samé kvítko. Jenže nebyl čas uklidit ji zavčas jen jsem ji zatáhla do garáže,je ve velkém květináči, no a po těch mrazech co jsou uvidím jak dopadne letos
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2010 20:29

Jaruš mě většinou všechny listy v zimě opadnou a jak se na jaře vzpamatují. Myslím,že ta jedna už má 8let. No a dálší jen postupně přibývají. Tak doufej, že ti nezmrzne.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 1. 2010 20:33

Já jsem ty málokvetoucí nevyhodila, jen jsem se zařekla, že nebudu kupovat další. Možná se zmátoří - mívala jsem jich hodně a v loňské zimě se jich dochovalo (vůbec nevím proč) jen pár (co potom špatně kvetly). Ale šanci jim dám, to zas by mi bylo líto je hodit na kompost.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 2. 2010 14:53

tak uz mam semena nejakych tech novinek...tak treba Spilanthes...to jsem teda zvedav co z toho bude:-) Obrázek pak zajimavou lusteninu, u nas neznamou....Psophocarpus tetragonolobus Obrázek a zajimavy ibišek..
Obrázek

jinak k te lustenine jsem nasel toto:
Moderní zemědělství využívá neolitické plodiny maximální způsobem, má ale stále veliké rezervy. Jako příklad se může uvést okřídleny bob ( Psophocarpus tetragonolobus ), z Nové Guiney. Tato rostliná je jedlá celá, od listu podobných špenátu až po malé lusky připomínající zelené fazole, hlízy jsou bohatší na bílkoviny než brambory. Zralá semena připomínají sojové boby. Je možné je vařit, rozemlít na mouku atd. Tato rostlina roste neuvěřitelně rychle, za několik týdnu doroste do výšky 4 metrů.
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 2. 2010 19:24

To budete muset pěstovat luštěninu na opoře a sklízet ze žebříku! Hlavně aby to rostlo, a pochlubte se pak fotkami :-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 2. 2010 19:35

jasan:-) no jsem natesenej na v-l :-)))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 11. 2. 2010 01:43

Jestli někde natrefím na výstavě na tohle gymno, tak ho kupim. V marketech je mají za nekřesťanský peníz. http://www.thater.net/cactaceae/db/inde ... ec_id=5576
A ještě mám zálusk na nějaký japonský javor - menšího vzrůstu do 2m. A do třetice Melocactus bahiensis. A dál už raději nic, ale to se říká vždycky... :lol: ;-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 11. 2. 2010 06:22

to gymno se da sehnat i za 20,30kč takze mas urcite sanci...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 11. 2. 2010 18:46

Já vím :-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 17. 5. 2011 09:43

Oprášila jsem tohle téma z loňska, protože jsem sama ze sebe nadšená - včera jsem po čase a dlouhém útlumu měla chuť plánovat novinky do zahrady, otevřela jsem stránky obchodu Lukon Glads a pořídila objednávku trvalek, po kterých jsem kdysi toužila a nikdy to neuskutečnila - na mokré a pak extrémně suché místa v zahradě, tam, kde to mám pořád ještě takové nedotažené. Takže např. bílý oměj šalamounek, sadec nachový, rodgersii, hostám bylo tak těžké odolat! Těch nových odrůd! Do sucha bílou mavuň - mámčervenou a je to tak vděčná rostlina... Potom máčku, zvonek klubkatý a podobně, no seděla jsem nad tím do dvou v noci. A že byl úplněk, nespala jsem až do rána. Tak jen doufám, že mi nadšení vydrží a všecko nasadím. A ještě mi manžel koupil konečně plotořez, šťastná jsem jak blecha.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pabil 17. 5. 2011 09:50

Jojo, Kočičí. Bydlíš na krásném místě a zahradu máš jistě už teď kouzelnou, takže taková práce potom těší.
kočky a orchidky, to je to nejdokonalejší, co příroda stvořila
pabil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 17. 5. 2011 10:03

Onehdá jsem u Vás načumovala přes plot a Ty to tam máš proti mně vyšolíchané, aspoň co bylo vidět z auta. Moje pojetí je daleko divočejší... Musím s tím plotořezem zapracovat, onehdá naši známí ze Slovácka, tam, co dělají na cestičkách před barákem v písku ornamenty hráběmi, říkali, že to vypadá "jak kdyby tu ani nikdo nebývál..."
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pabil 17. 5. 2011 10:31

A to se mi právě moc líbí, takové lesní, divoké pojetí, jenže to u nás nejde. :( A navíc jestli jsis všimla, tak barák na levo koupili mladí a vyrubali zahradu do posledního stromu, takže já lítala po zahradě a hledala kousek stěhovavého stínu kvůli fuchsiím. A na předzahrádku si sadí mamka, takže taky nic podle mého gusta.
pabil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 17. 5. 2011 10:38

No já nevím, co je to teď ze módu - nad námi si také postavili jedni, určitě je znáš (každý je zná) a vyrubali vše. Tak to tam nádherně v létě kvetlo, já bych teda taky vše nenechala, ale pár jabloní košatých tam bylo nádherných, navíc to tlumí zvuky a pohledy, teď je tam pláň a semtam nějaká zahradnická firma přijede a nasadí pár zákrsků. tak i proto já nechávám radši všechno vyrůst víc než míň. Soukromí ubývá - ale některý sousedům se moje výsadby nelíbí - nemají ten přehled.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pabil 17. 5. 2011 10:51

Jojo, aby jim něco neuniklo, co :) . Já roky byla zvyklá na zpustlou zahradu a tichého souseda a teď mi tam řve parta dvacetiletých přímo u baráku, bléééé.
pabil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 19. 5. 2011 13:06

Včera jsem zas neodolala a koupila 2 vlčí boby - modrý a bílý, jeden sukulent, jeden lilek okrasný na terasu a jeden plamének montana s růžovým květem - ale ten nemám kam dát, což jsem dobře věděla, už když jsem ho kupovala, jenže závislák neuvažuje. V pondělí mám poradu ve Zlíně, tak vtrhnu do OBI po dlouhé době podívat se po odkvetlých zlevněných cymbech. Jsem děsná. jo a ještě jsem ukořistila půlmetrovou fatshederu za 30 Kč, protože jí zjevně nějakým šokem opadaly listy - ale vrchol je krásný a roste.
kočičí
Návštěvník