Identifikace rostliny

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 11. 2011 18:56

je to hlohyně šarlatová - Pyracantha coccinea

-- 23. 11. 2011 18:59 --

Karen Válková píše:Obrázek

Tohle mi roste v uličce mezi baráky. Nejvíc to připomíná jahodu, ale plod je narostlý docela kolmo nahoru na lůžku, stejně jako u Vraního oka. Celá rostlina je jeden šlahoun .Připadá mi to podezřelé není to jedovaté? Neznáte to někdo???? :oboze

jo Karen, podivej se na web na fotky a zadej si Duchesnea indica neni to nahodou ono?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gildiss 23. 11. 2011 20:18

mičurinec:
Díky, to je přesně ono :)
Samsung Galaxy S 2.3.3
C2D E8200, Sapphire HD3850 512MB GDDR3, Gigabyte GA-P35-DS3, A-Data Vitesta 2x1GB DDR2 800MHz, Corsair 620W
Gildiss
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 11. 2011 20:25

Miry dík .Už jsem ji měla určenou a nevíš jestli je jedovata?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 11. 2011 20:44

jo to nevim...na netu jsem to teda nezkoumal...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 11. 2011 12:12

Jahodku indickou lze použít do závěsných nádob i jako půdopokryvnou rostlinu. Její plody jsou nejedlé, po jejich pozření může dojít přechodně k zažívacím potížím, které ale nejsou vážné.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 11. 2011 17:05

jj u nás se ukázala sama od sebe nejdřív u souseda a letos ještě navíc v naší uličce.Jíst jsem ji nezkoušela přišla mně podezřelá tím, jak její jahůdka roste směrem nahoru jako u Vraního oka.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 11. 2011 19:46

Vůbec není chutná,tak se nebojte,že to někdo spolkne.Děti se na to hrly i když jsem jim řekla,že se nejí,ale nikdo jí nesnědl ihned byla vyplivnutá. 8-D :D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 11. 2011 22:20

Potřebuji se poradit. Loni jsem donesla dom takovou pěknou chundelatou rostlinku.Sice se mi nepovedlo zjistit o co by se mohlo jednat,ale když se pěkně rozrostla vypadala na skalce i tak pěkně. V srpnu rozkvetla spoustou žlutých kuliček, které se chvěly na dlouhých stopečkách.Když je rozhoupal vítr, bylo to kouzelný,stopky nebylo vidět a ty kouličky se nad tím chlupatým polštářkem jako by vznášely.
Bohužel to vypadalo, že ta rostlinka nevydržela zimu. Na jaře tam nebyloo dočista nic.Teprve asi před měsícem jsem si všimla jedné snítky za tím trsem trávy.Přesadila jsem ji do volného místa,ale už nestačila moc zmohutnět. Nyní vypadá jak ukazuje fotka.

Co by jste mi poradili abych ji přez zimu udržela. ??? Moc bych si ji přála udržet.

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 11. 2011 07:06

urcite bude chtit na zimu sucho...to je pri pestovani techto skalnicek dulezite, mela by to byt cotula, kotula, mechovec---Cotula hispida

http://www.atlasbotani.eu/index.php?detail&cislo=2231
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 11. 2011 18:13

Moc dík za určení,je to určitě to samé co na obrázku odkazu.A co teda přez zimu ji nemám zakrýt, víš loni byla jen tak a myslela jsem si že proto nepřežila. Místo kde ji mám je trochu na svahu,tak když ji už nebudu vlhčit mělo by to být dobrý?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 11. 2011 18:31

hod na ni chvoji az pred mrazy, toto pocasi ji rozhodne vyhovuje.. urcite ma rada slunce a pisek, to mej hlavne na pameti, vubec rostliny s touto barvou listu jsou hodne sluncomilne - smil italský, santolina apod...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 11. 2011 19:37

jj dík .
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drem 16. 8. 2012 09:34

Zdravím všechny, potřebovala bych poradit. Ví někdo, co je tohle za krásku? Vyfotil jí manžel na Šumavě.
Přílohy
Co je to za kytku.jpg
co je to za kytičku.jpg
drem
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 16. 8. 2012 10:12

Obrať se na Jakuku.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 19. 8. 2012 17:30

Jakuku neporadí nevím co to je ale myslím že jsem to v lese už viděla kvést pokud to bylo v lese
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků