Identifikace rostliny

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod soufkaa 22. 7. 2013 13:40

Tak to se omlouvám ale tu rostlinku jsem někde neviděla a ani jí nevidím některé mi nejdou otevřít .
soufkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 7. 2013 13:47

Nešlo o rostlinku, ale o stejné téma - je-li tu založené téma"co je to za rostlinku" dáváme tam všechny stejné dotazy. - nebo i podobné dotazy na rostliny, které neumíme identifikovat.
Myslím, že vím, co to vaše je. Mohla by to být slézová růže - Alcea rosea hybrid Qeeny Purple. V dobrých podmínkách roste na jednom místě jako trvalka. Pro srovnání si zadejte Alcea rosea do vyhledávače Google. :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soufkaa 22. 7. 2013 17:15

Tak se ještě jednou omlouvám asi jsem se přehlédla už si dám pozor a děkuji za identifikaci .
soufkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 8. 2013 14:28

Tento krásně kvetoucí keř se sám od sebe objevil na zahradě. Je to velmi pěkná rostlina, keř je vysoký kolem 1 a 1/2 m. vysoký, ale není dřevnatý. Na zimu jsme jej ostříhali až k zemi a z jara vyrostl ještě vyšší.
Věděl by někdo co to vyrostlo za krasavici??
Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 31. 8. 2013 19:31

To je líčidlo jedlé - jestli rostlo někde v okolí, tak vám ho na zahradu zanesli ptáci. Jeho "bobulky" barví ještě víc, než borůvky, a dost špatně se skvrny odstraňují. Někdo dělá z plodů marmeládu, mně osobně to nenadchlo, chuť není nic extra. Taky se nám na zahradě objevilo samo, a stěhuje se z místa na místo, naštěstí stále v jednom exempláři. Nechávám mu prostor, nevypadá špatně, je to taková zajímavost. Na Abecedě je , myslím z předloňska, o líčidle celý článek.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 8. 2013 20:40

Moc ti děkuji, tak to je skutečně zajímavá rostlina . Našla jsem si i článek který jsi zmínil .Skutečně mě zaujal.
Ty květy? v článku se mluví o barvě bílé ,a ty naše mají barvu růžovou a rozhodně jsou delší než deset centimetrů. :shock:
Je to tak možné?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 9. 2013 19:58

Je to možné - první líčidlo, co k nám zalétlo, nemělo moc dobré místo, takže narostlo nízké a celkově to byla drobná rostlina. Letos se přestěhovalo vedle kompostu, kde je sud s vodou, takže při manipulaci s vodou vždycky něco "sebere" pro sebe. A máme líčidlo veliké, převeliké, a květenství dobře 20 cm dlouhá!!! Myslím, že barva květu je ovlivněna půdou, taky nemáme pokaždé stejnou barvu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 1. 9. 2013 20:54

Dík, už jsem informaci předala dál.Ten keř vyrostl v Šafově u příbuzných a tam je půda hodně jílová a jsou v ní zbytky cihel po rozpadlých barácích,tak ta barva je třeba z těch cihel. ;-) ;-)
Ještě jednou ti děkuji za určení,sama bych to nenašla. :-)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labota 8. 9. 2013 13:18

Zdravím, potřeboval bych poradit co je zač tato rostlina. Nikdo ji nesázel, vyrostla sama.

Obrázek
labota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 9. 2013 18:51

zvonek-Campanula
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod labota 8. 9. 2013 19:50

Tohle je zvonek? A to který? Když koukám na ty listy, tak žádný podobný nemůžu najít...

Radši přidám tu fotku ve větším rozlišení.

http://img834.imageshack.us/img834/1151/hxxk.jpg
labota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 8. 9. 2013 20:04

Mně to připadá jak nějaký druh hořce (jsou i takové vysoké), ale rostou v jiných oblastech a kde by se tu sám od sebe vzal? Jedině že by tažní ptáci? :-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 9. 2013 20:11

Řekla bych,že se sem dostala rostlinka s mulčovací kůrou. :hm :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 3. 2014 22:03

Tuto rostlinu vysadil soused jako živej plot. Kamarádka ji považuje za nějaký břečťan, mně se to nezdá. Je stálozelená,kvete začátkem zimy ,na větvičce jsou vidět plody, ale ptáci na ně zrovna moc nejdou, i když právě v zimě dozrávají. Některé roky keř kvete až hodně pozdě má bílé kvítky a je plnej včel,které v tu dobu už moc pastvy nemají

ObrázekObrázek
celkový pohled na plotek
Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 31. 3. 2014 06:42

listy v horni casti u plodu jsou jine a je to na tuti břečťan
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků