Cesmína

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz


Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 3. 2009 09:39

Rozárko ta je krásná :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 20. 3. 2009 09:42

Rozarko,ta je krasna :tleskani Nestalo se,ze nekdy namrzla?Ja ji mela a nevydrzela mi zimu. :hm Co jsem delala spatne?Jeste jsem chtela dodat,ze jsem ji i v zime obcas zalela a prikryle listim.A predesla zima nebyla silna.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 3. 2009 15:27

Rozárko máš krásnou cesmínu, já mám tak ani né třetinovou. Kdy je to focené, že tam máš ty bobulky, mi je asi sežrali ptáci,protože zmizly a na zemi nebyly. :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 20. 3. 2009 19:27

Mám dotaz, musí být dvě cesmíny na zahradě nebo vedle sebe? Mám cesmínu, která má zelené listy s bílým lemem a chybí jí ty bobulky, druhá (vedle ní) zřejme uschla nebo vymrzla, a třetí je úzkolistá kvete žlutě, ale bobulky nemá. Co mám dokoupit, abych se dočkala těch plodů?
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 20. 3. 2009 19:30

Nádhená cesmína Rozárko :tleskani . To by si Brkoslav severní pochutnal na bobulkách, dnes u nás byli celý den 8-D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 3. 2009 19:50

crosan píše:Mám dotaz, musí být dvě cesmíny na zahradě nebo vedle sebe? Mám cesmínu, která má zelené listy s bílým lemem a chybí jí ty bobulky, druhá (vedle ní) zřejme uschla nebo vymrzla, a třetí je úzkolistá kvete žlutě, ale bobulky nemá. Co mám dokoupit, abych se dočkala těch plodů?
Mám jen jednu cesmínu, ale také jí to chvíli trvalo než začala dělat bobule,už teď má nasazeno na květy :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 20. 3. 2009 19:53

Díky obrním se trpělivostí, každý rok má pěkné přírůstky tak se snad dočkám
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 24. 3. 2009 13:10

Tak to zírám, takovou cesmínu jsem ještě u nikoho neviděla.. moc pěkné!
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 25. 3. 2009 00:21

Milí přátelé, omlouvám se všem, že jsem včas nereagovala na vaši pochvalu, byla jsem na školení mimo domov. Tahle cesmína má svůj příběh:5.5.1999 jsem byla na dosti blbé operaci :-! No, a když mě manžel vezl po 14ti dnech na kontrolu, tak jsem si potřebovala skočit(jak jinak)na trh pro sazeničky. A byla tam babka a v jádře neměla nic na stole v nabídce, jen malé buxusy a nějaké keříky, asi 10 kousků :-\ V tom jsem zahlídla jednu malinkou cesmínku, věru byla v kelímku od hořčice a měřila asi 15 cm :tleskani Tak jsem si ji za 35,- Kč tenkrát koupila :hm No, a domluvila jsem se s tou cesmínou, že jestli dobře poroste, bude se dařit i mně zdravotně :potichu Foto je z minulého týdne. Ty červené bobulky opadají, v létě pokvete, v září dělá zelené bobule a směrem k zimě a vánocům nabírá na červené barvě :lol: Miluju ji :!: Jo, a mám pouze jednu a je v pohodě i když mrzne :lol:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 3. 2009 07:02

Rozárko přeju ti, aby Cesmínka rostla jak z vody a byla hodně silná, aby přežila úplně všechno co ji potká :-D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 26. 3. 2009 09:19

Moravando, díky za přání. :lol: Zvláštní je, že o tu cesmínu nijak zvlášť nepečuju, jen když jsou velká horka v létě, tak zaliju. A ráda bych se zeptala, zda někdo neví, jak ji stříhat, nevím, jaký by měla mít tvar. Dole jsem si nechala dvě větve delší a pokusím se jí rozmnožit hřížením, jinak to prý nejde :hm
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 26. 3. 2009 09:24

Asi jo, taky jsem si ji nahřížila ale zatím se nic neděje, mám strach ji ještě odstřihnout, ale taková úzkolistá se rozrůstá sama, zřejmě od kořínků,
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 26. 3. 2009 20:48

Já mám cesmínu 1 rok a tak je na řez spousta času. Ale přirozeně rostlá je krásná a navíc nejvíce plodí když se neřeže. Já ji mám také kvůli Brkoslavům a tak ji budu řezat málo a nebo vůbec aby plodila.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 26. 3. 2009 20:53

Jenže...kde jsme jí stříhali nejvíc, aby nesahala do chodníku, tak tam nejvíc zhoustla a má ještě teď plno kuliček. A Brkoslava jsem ještě neviděla 8-) Díky za odpověď :-D
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků