lilie - půda pH

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 2. 2009 21:29

:hm :mrgreen: :hm to máte pravdu,vypadá to že jsme na tom všichni stejně.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 2. 2009 21:52

HanaT píše:kdysi jsem chtěla mít taky každou jak píšete vy,před 20 rokama jsem začínala s gladiolama
které jsem i vystavovala,ale došlo to tak daleko ,že jsem měla 176 odrůd a tak jsem pomale začala stav snižovat ,protože se to už nedalo všechno zvládnout a nakonec mě zůstalo asi 20 odrůd.
nejhezčí BOmbaj http://ukazto.com/?id=8288751&klic=S0UblF4P&overall=1
dneska už si říkám všechno s mírou,ale někdy se taky nedokážu ovládnout,

no já jich zacinam mit cim dal vic...a nejhorsi je, ze se k tomu dostaly i kaly,lilie a jiriny...a hvezdniky...ups
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 2. 2009 08:13

Zdravím :-) . Paní Hanko jsou kráásný. Můj syn taky pěstuje Mečíky a jdou mu krásně. Teď mě zrovna učarovala jedna barva z katalogu. Chci ji objednat ale syn už se chytá za hlavu, prý kam je dá. Ale myslím že je stejně objednám :hm .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 2. 2009 11:25

nějakě mám vyfocené tady jsou - www.daglad.estranky.cz
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 23. 2. 2009 12:07

Nádherné, včera jsem si prohlédle i Vaše hvězdnice. Ještě by mně zajímalo jak na zimu ošetřujete hlízy gladiol. Když jsem je měla cca 60 ks tak jsem je vysiřovala a před sázením namáčela v hypermanganu, ale stejně jsem nevydržela, no ani gladioly, ale to je tak 15 let zpátky,asi již budou lepší přípravky
Naposledy upravil crosan dne 23. 2. 2009 13:15, celkově upraveno 1
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 2. 2009 12:48

Krasne kvetiny,ja mela amarylisy ktere mi kvetly v zime a ja tam cetla,ze kvetou kolem leta.Libilo se mi,ze jsem mela rozkvetle okno v zime.Musela jsem je rozdat kvuli mistu.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 2. 2009 14:52

crosan píše:Nádherné, včera jsem si prohlédle i Vaše hvězdnice. Ještě by mně zajímalo jak na zimu ošetřujete hlízy gladiol. Když jsem je měla cca 60 ks tak jsem je vysiřovala a před sázením namáčela v hypermanganu, ale stejně jsem nevydržela, no ani gladioly, ale to je tak 15 let zpátky,asi již budou lepší přípravky

Gladioly nechávám vzdycky po sklizni na suchem a teplejsim miste, nejlepe s proudicim vzduchem, az oschnou tak je ocistim a ulozim kde je cca 10st C. Behem zimy se musi delat kontrola proti trasnenkam, osavaji hlizy a zpusobuji mnohdy velike skody, pouzivam dymovnici-ta je spolehliva. Pred vysadbou je namacim hl.do Sumithion Super...postupne vse uvedu na svych webovkach...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 2. 2009 14:55

Bělena píše:Krasne kvetiny,ja mela amarylisy ktere mi kvetly v zime a ja tam cetla,ze kvetou kolem leta.Libilo se mi,ze jsem mela rozkvetle okno v zime.Musela jsem je rozdat kvuli mistu.

Zrovna jsem hvezdniky zalil fungicidem proti cervene spale, u jedne se zacala projevovat tak sem je vzal vsechny, letos mamv planu nejake opylovat a ziskat semena, schvalne co vyroste, kde jste cetla, ze kvetou koncem leta? Pravy Amaryllis beladona kvete skutecne koncem leta, narozdil od hvezdniku-Hippeastrum, ktere pestujeme pro zimni a jarni kvetenstvi. Prava Amaryllis pochazi z Afriky, za to Hippeastrum z Jizni a Stredni Ameriky...proto se pestuji jinak a kvetou v ruznou dobu...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 23. 2. 2009 15:01

Prosím a kyselinu giberelovou (t) získáváte kde? je normálně k mání, a ředění není rodinným tajemstvím? Díky
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 2. 2009 15:18

tu bych take rad sehnal,pokud zadate do vyhledavace google tak to najde internetovy obchod, kde ji maji, jinak bezne jsem ji zatim nevidel prodavat:-(ale nebyla by to marna investice:-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Předchozí stránka