Kaktusy

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 1. 2009 21:29

ra.cermak píše:Tak takto mám kaktusy já ale moc mi nenadávejte mají se k světu jsou mezi okny a moc si nestěžují :-[ :-[ ObrázekObrázekObrázekomlouvám se za kvalitu :-[ :roll:

:tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 1. 2009 21:31

Daniel Bozner píše:Teď Vás naštvu pane čermák , toto jsou moje kaktusy: http://bozner.rajce.idnes.cz/Kaktusy/

:tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 1. 2009 21:35

Kateřina Dvořáková píše:Máme doma bečky a jímky na vodu, ale já bych ráda ještě studnu. ;-) Spací režim kaktusy potřebují - šupnete je na zimu do chladné světlé místnosti a vůbec nezaléváte. Vůbec! Pak kvetou takhle:

Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

:tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 1. 2009 21:38

ra.cermak píše:Taky máme jednoho dlouhána taky dar :roll: ObrázekObrázek :D

:tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 21. 1. 2009 02:31

Toš, taky přídám svou špetku do mlýna. Ale vůbec se tady s nikým nemůžu rovnat. :lol: 8-D ;-)
http://ukazto.com/?id=7716682&klic=5DidZT8O&overall=1
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 1. 2009 06:59

Paráda :tleskani
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 1. 2009 07:27

To je náádhera !
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 21. 1. 2009 10:35

Martin-Br. píše:Toš, taky přídám svou špetku do mlýna. Ale vůbec se tady s nikým nemůžu rovnat. :lol: 8-D ;-)
http://ukazto.com/?id=7716682&klic=5DidZT8O&overall=1

Velmi pekne,a zvlast v lete az kaktusy pokvetou :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 21. 1. 2009 15:18

Martin-Br. píše:Toš, taky přídám svou špetku do mlýna. Ale vůbec se tady s nikým nemůžu rovnat. :lol: 8-D ;-)
http://ukazto.com/?id=7716682&klic=5DidZT8O&overall=1

tolik kaktusů :-) jesik vám to kvete jak panu Boznerovi, tak to musí být nádhera
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 22. 1. 2009 01:27

SimonaS píše:
Martin-Br. píše:Toš, taky přídám svou špetku do mlýna. Ale vůbec se tady s nikým nemůžu rovnat. :lol: 8-D ;-)
http://ukazto.com/?id=7716682&klic=5DidZT8O&overall=1

tolik kaktusů :-) jesik vám to kvete jak panu Boznerovi, tak to musí být nádhera


Zatím jen některé... ty Notokaktusy mám ještě mladé 5-8 let, ale čekám, že by už pomalu každým rokem mohly vykvést. Co se týče ostatních, ještě donedávna jsem si myslel, že bych je měl trošičku zalévat i přes zimu - to byla velká chyba. Proto určitě nekvetly! 8-S :-(
Letos poprvé zimuju v 10stupních v nevytápěné místnosti, na jaře se uvidí. :oboze :lol:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 22. 1. 2009 10:23

Budete příjemně překvapen. Kaktusy opravdu vydrží zimu bez zálivky. Nelekněte se, pokud se jakoby scvrknou - jakmile je na jaře zalijete, zase se hezky "nafouknou" do původního stavu a pokvetou o 106.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 26. 1. 2009 21:06

Než probudíte kaktusy zálivkou, mrkněte, jestli se jim zelená vršek (vypadá světlejší a jako živější), ono je nejdřív probudí světlo (delší den) a pak by se teprve měly začít zalívat.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 27. 1. 2009 17:52

Fidych píše:Než probudíte kaktusy zálivkou, mrkněte, jestli se jim zelená vršek (vypadá světlejší a jako živější), ono je nejdřív probudí světlo (delší den) a pak by se teprve měly začít zalívat.

Dám si na to pozor a budu to letos bedlivě sledovat, někdo mi říkal, že kaktusy z jara nejdříve párkrát porosí teplou vodou v rozprašovači a zalívat začne až potom. :kuk:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 29. 1. 2009 10:19

Pane Martine,p.Daniel Bozner nekde radil,nerosit.Jen je na jare vynest ven a zacat zalivat,i ja to tak delam od rijna do brezna nezalevam ,zacnu az zacatkem dubna teplou destovou vodou a po zmrzlych vynesu ven ,zatim mi krasne kvetly.Neni to vubec tezke,jen musi v zime !"odpocivat "v bezmrazne mistnosti ci sklepe mohou byt i ve tme -aby kvetly,mam je na okne v predsini a i kdyz maji svetlo tak v lete kvetou.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 1. 2. 2009 17:38

Bělena píše:Pane Martine,p.Daniel Bozner nekde radil,nerosit.Jen je na jare vynest ven a zacat zalivat,i ja to tak delam od rijna do brezna nezalevam ,zacnu az zacatkem dubna teplou destovou vodou a po zmrzlych vynesu ven ,zatim mi krasne kvetly.Neni to vubec tezke,jen musi v zime !"odpocivat "v bezmrazne mistnosti ci sklepe mohou byt i ve tme -aby kvetly,mam je na okne v predsini a i kdyz maji svetlo tak v lete kvetou.


Tak dobře, ale co když někdo nemá tu možnost, aby všechny kaktusy dal ven na zahradu nebo alespoň někam na okenní římsu či balkón.... Mohly by vykvést i doma na jižním okně?
Přístřešek pro kaktusy na sezónu budu teprve vyrábět. Proti kroupám a silným dešťům.... :-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků