Zmijovec

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 3. 2009 20:58

Ahoj , chtěla jsem se zeptat jestli nebo jak často přesazujete zmijovec.Původně jsem jej přesazovala až když se mi zdálo že je to nutné,ale pak jsem četla v nějaké chytré knize ,že se to má dělat kařdý rok před jarem nežli vyrazí. Letos jsem jej nepřesadila, ale vloni ano a to už byla cibule skoro 25cm v průměru.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 2. 3. 2009 21:09

Každej rok jak odkvete tak zatáhne a přesadíme
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 3. 2009 09:49

Děkuji za odpověď ale co když nekvete a ještě se chci zeptat když vám kvete pak zatáhne a co dál? Vyroste ještě ta zelená koruna? Mě teda kvetl jen jednou a pak už ten rok nic nevyrostlo. To mě mrzelo .U kamošky taky jednou kvetl ale navíc po odkvětu umřel :roll: Možná kdyby ho jak vy říkáte přesadila tak nezahynul?Ahoj
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 3. 3. 2009 18:42

Jak zatáhne tak ho přesadíme i když nekvetou tak každý rok přesazujeme ty malé ten velkej kvete už několik let po sobě
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 3. 2009 18:48

dneska jsem se šla podívat do školních skleníků a v chodbě tam měli obrovský rašící zmijovce:
Obrázek
no a tohle bylo zvláštní, jak mu tam rašej dva květy, nebo květ a list nebo já nevím co. je to u nějakejch druhů běžný?
Obrázek
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 3. 2009 20:20

To je jen šlupka od toho květu ale dva naráz to by bylo paráda dvojitej smrad 8-S :-S
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 3. 2009 21:11

no to nebyla šlupka, já to zkoumala. no třeba jsem to zkoumala špatně. ale bylo to plný a kulatý. jen nevim, jestli pak budu mít možnost se na ně jít podívat, asi je někam ukliděj
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 4. 3. 2009 21:18

No hádat se nebudu ale má to každej akorát každej jiné ale druhej květ to není na 99 proc. :!:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod korm 4. 3. 2009 21:30

no já nevim no, mně to přišlo takový moc tlustý, ale tak já nevim, jak to vypadá, mám jen maličký zmijovce, který nekvetou a ještě dost let nebudou. tak to asi bude ta šlupka
korm
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 3. 2009 22:25

To je ale paráda , já mám jen jeden a ten ještě pořád nic nedělá :'( Myslíte, že bych jej měla přesadit ještě teďka ,když jsem to neudělala po zatažení loni?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 5. 3. 2009 20:19

Karen ,určítě se dá přesadit ,ale dejte pozor na kořínky ,které už mohou být z hlízy venku a taky na klíčící stvol.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 5. 3. 2009 20:24

No jak píše Hana :nenapadne
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 3. 2009 14:55

Jasně, dám pozor a zároveň když už bude venku z hlíny tak jej vyfotím a ještě se zeptám jakou používáte zeminu. Já jsem posledně nahrabala na zahradě a jen do spodu jsem dala trochu kompostu z hnojiště.Nebo je lepší kupovaná? Mám jej toťiž už v pořádném květináči a bylo by to třeba ten větší pytel.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 3. 2009 19:10

Kupovanej zahradnický substrát
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 3. 2009 20:44

Zdravím a děkuji za radu.
Dneska jsem ten substrát koupila a už mám rostlinu i zasazenou. Ale je docela malinko naklíčená ,ale hlavně že žije.Dokonce jsem v loňské hlíně našla živou žížalu :shock: Ještě bych chtěla vědět, jestli když vám kytka kvete,pak zvadne a zatáhne, vyroste ještě ten rok ta zelená koruna?Mně tenkrát jak kvetla tak už ten rok nevyrostla a to mě mrzelo. Ale třeba to bylo tím že neměla tu správnou zeminu ale jen ze zahrady.I loňský rok měla slabě vyvinutou korunku , ty jednotlivé listy byly málo rozvětvené.Je to trochu vidět na fotce .Asi špatnou péčí!? :-[
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků