Zmijovec

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 9. 2011 13:42

Dneska jsem vyklopila z květináče cibuli zmijáka a adocela jsem překvapená. Udělala jsem to poprve,v předešlých letech jsem květináč po zaschnutí zelené části prostě strčila do špajzua vyndala až na jaře.Jenže nikdy nekvete (jen jednou) a tak jsem si říkala, že to zkusím jinak. Cibule je v dobrým stavu, i dvě mladé cibulky od Radka jsou v pořádku. Jenže co mě maximálně překvapilo je velikost. Velká cibule se od jara zmenšila a hodně. Na jaře, když jsem jim dávala novou zeminu měřil obvod cibule 41 cm a dneska má jen 28,5 cm.Je to normální???? Čekala bych že bude větší a je to naopak. Radku co ty na to, myslím,že ty je zimuješ bez zeminy taky.Malé cibulky od tebe docela změnily tvar,ale taky moc nevyrostly . Nahoře je fotka cibulí z jara,když jsem je přesazovala.Tohle je ze dneška.

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 9. 2011 13:50

to je divne karen, nevim proc tomu tak je..cim jsi jej prihnojovala, nemel moc kratkou veget.dobu?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 9. 2011 19:07

Přihnojovala jsem ji stejně jako amky - Cereritem.Ale je zase pravda že v předešlých letech jsem ji nehnojila ničím,letos jen proto,že tu mám ty amky tak jsem dala i jemu. Délka vegetační doby byla letos kratší to je pravda,ale netuším proč.Však jsem se divila že šla dolu tak brzo ve srovnání s předešlými lety.
V roce 2010 jsem ji přesazovala v 14. ledna a vzešla až 9.4.žloutnout jí koruna začala 20.10. Čili vegetační dobu měla půl roku a něco.Letos jsem ji sázela 5.2. a vzešla až 26.4.Vadnout začala už 7.9. docela mě to překvapilo. Takže vegetační dobu měla jen 4 a půl měsíce!!!!!

Nepříjdu nakonec o ni?? Teď jsem teda ty cibule dala do novin a do špajzu, nebo ji mám raději znovu dát do země? PORAĎ!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 9. 2011 20:00

myslim, ze o ni neprijdes, ale to zmenseni hlizy je divne, budes ji muset casteji prihnojovat, to se neda nic delat, mozna zkus pristi rok zapustit kvetinac pres leto do zeme...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 9. 2011 20:14

Já už o tom dát ji ven uvažovala loni,ale bojím se že ji zlomí vítr. Je dost vysoká .Stojí mně v pokoji na skřínce a sahá skoro do stropu. Má na výšku tak 1 1/2 m. A průměr koruny je kolem 1m.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Claudia_666 30. 3. 2012 08:21

Karen Válková píše:Jenže co mě maximálně překvapilo je velikost. Velká cibule se od jara zmenšila a hodně.


Dobrý den Karen :-)
Mám s cibulemi zmijovce ten stejný problém, bohužel už ale nějaký rok po sobě, takže mám dojem, že snad za chvíli zmizí :-| Nepřišla jste na to, čím to je?
Díky.
Jitka
Na všem hledejte to pozitivní :-)
Claudia_666
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 3. 2012 15:00

Ahoj Claudie, nepřišla jsem na nic .Ještě jej nemám zasazený.Letos poprve byl zimovaný bez zeminy. Je zabalený v novinách jako mám cibule amarylisů.Dívala jsem se na něj minulý týden.Zatím neraší, tak s nim nic nedělám. Říkám si třeba takto pokvete. Amarylkám to tak vyhovuje a kvetou.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Claudia_666 2. 4. 2012 12:24

Karen, podle toho, jak říkáš, že jsi letos prvně zimovala bez zeminy, mě utvrzuje v dojmu, že to má na cibule vliv. Já jsem zimovala bez zeminy každý rok a nechávala jsem je taky v novinách ve sklepě. Na jaře zasadit, vyrůst, odrůst, vyndat cibule (o něco větší, než když se sázely a nějaké i navíc) a pořád dokola a nebyl problém. Poslední asi tři roky jsem nechala cibule sice taky ve sklepě, ale v zemi (říkala jsem si vegetační klid mají, jedno jestli v zemi nebo v novinách) a na jaře jsem je jen vyhrábla a znovu zasadila. Krom toho, že nebyly žádné přírůstky, tak ani cibule nebyly větší a ty malé nebyly vůbec. Myslela jsem, že to byla jen smůla a náhoda, jenže příští rok byly zase menší :oops:
Nicméně jsem je vysadila teď o víkendu, tak uvidíme, co nám letošek přinese. Přeji dobrý růst i Tvému zmijovci ;-)
Claudia_666
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 5. 2012 21:44

Tak letos jsem sázela zmijáka až dneska. Už ale měséíc jsem jej měla jen tak na okně. Trochu naklíčil....no uvidím zatím stojí na zahradě.
Obrázek

Prvního zmijáka jsem měla už aspoň před dvaceti lety. Vždy jsem je zimovala v hlíně,nikdy mi nekvetl - což teda zase není taová škoda :oboze ,ovšem mrzelo mě to. Vlastně ani netuším jestli se taky cibule začala zmenšovat, většinou jsem jej ani nepřesadila. Rostl do výšky a v bytě to teda byla paráda, každej žasl. Přesadila jsem jej až když bylo třeba zvětšit květináč. Nikdy mě nenapadlo, že by nějak ztrádal a ani jsem tenkrát nevěděla že by kvést mohl. Stál na zemi a byl skor do stropu. Jsem moc zvědavá co udělá letos.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 7. 2012 21:10

Tak jsem z toho mého Zmijáka docela vedle. Nejen, že se cibule zmenšila,jak už jsem psala nahoře,zůstává celá rostlina docela maličká. Nekvetl zase ani letos.Od zasazení je venku. Loni jsem to tady probírala s Radečkem,a on mi právě říkal že je má na dvoře. Měla jsem strach ,že vítr toho mého čahouna zlomi. Vždyť ještě loni sahala rostlina skoro do stropu. Letos to teda nehrozí. Vyrostl mi docela maličkej prcek a další překvapení pro mne bylo to,že stále ještě večer zavírá korunku. Ty dvě fotky jsou z jednoho dne je na nich datum. :shock:
Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 10. 2012 12:02

Dneska jsem zazimovala i Zmijovec. Při vyklopení ze zeminy jsem jen žaslo. Cibule se zvětšila ale jak moc. Je přímo ohromná .Při sázení letos na jaře měla průměr jen 8,1 cm obvod byl 25,4 cm .Žádné mládě jen dvě co jsem dostala. Rostlina byla poprve v životě celou vegetaci venku astvol jí narostl malej tak kolem půlmetru do výšky. Korunka byla pěkná a celou vegetaci reagovala na počasí. Při dešti se svírala směrem nahoru. Do doma nikdy nedělala a byla mnihem vyšší skoro do stropu.

Dnešní cibule měla průměr 14,3 cm!!!! a obvod 45 cm!! To jsem teda nečekala .Schválně jsem ji zvážila má 1 a 1/4 Kg. A i mláďata se letos ukázala.

Tak třeba se příští rok dočkám i květu!!!!

Claudie jak to vypadá u tebe????


Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 28. 10. 2012 12:20

Krásný. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 28. 10. 2012 15:17

parada Karen! mohla bys to nahradit za brambory-taky ma skrob a je jeste vyteznejsi :D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 10. 2012 11:03

No pěkně děkuji pochybuji že by jsi si pochutnal!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sima.27 12. 3. 2013 19:52

ahoj, objednala sem si semínka zmijovce bulbifer a chtěla jsem se zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti. jak mám zasadit ty semínka? a jaký substrát má mit?
sima.27
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků