Hledám letničku

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Scandiaca 1. 9. 2008 11:51

Zdravím!

Už dlouho sháním název jedné letničky - kdysi ji pěstovala moje mamka, je prý celkem běžná,ale já ji nemůžu ani najít ani nemám obrázek :-/ Pokusím se ji popsat, myslíte, že by někdo mohl nadhodit alespoň pár tipů?

Pěstuje se ze semínek, vyroste max. do 10 cm,drží se při zemi :hm Květy tak kolem 5 cm v průměru, výrazně růžové/oranžové, stavbou připomínají kopretinu (ale neřekla bych, že patří do stejné čeledi), myslím že se otáčejí za sluncem a při dešti/na noc se zavírají.Rostlina je měkká, jakoby dužnatá (připomíná mi listy malinko nějaký sukulent, ale je dost křehká, ne tuhá). Na listech jsou jakoby průhledné tužší "kapičky", které mně vždycky přišly dost zajímavé :-)

Nemáte někdo ani tušení, co by to mohlo být..? Je to už dávno, co jsme je měli, tak si to zas tak dobře nepamatuju, ale snad někoho něco napadne.. Budu vděčná :oboze ;-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 9. 2008 12:33

Je to Kosmatec na 100%.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 9. 2008 19:41

určitě má Daniel pravdu,mě ten kosmatec napadl taky já je mívám na skalce.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 2. 9. 2008 09:42

A je to fakt kosmatec!!! Vyhledala jsem si to a je to určitě on! Ani nevíte, jakou jste mi udělali radost, mně tahle kytička ležela v hlavě už docela dlouhou dobu, ale bez názvu nebo konkrétního obrázku jsem toho moc nevypátrala.. Takže mnohokrát díky!
Už se těším, na příští rok si je určitě seženu. Je to docela roztomilá a zajímavá rostlinka (mamka bude mít taky určitě radost ;-) ). Ještě jednou moc díky! :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník