Co se kde klube ze země?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 5. 2008 20:44

Obrázek
Na téhle fotce je javor o který se starám jak oko v hlavě ,protože jsem si ho vypěstovala ze semínka a čekala jsem než vyraší tři roky.Nejhezčí je na podzim když se zbarví do jasně oranžové barvy.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 5. 2008 20:49

kejki3 píše::mrgreen: Každý má jinou míru nenáročnosti, já přecházím na rostliny, které přežijí, když na ně nemám čas.
100 pokojovek? Už ty muškáty v truhlících jsem zaléval 10 litrovou konví, to by ty pokojovky musely mít kapkovou závlahu! :-P

A vyštipovat 42 keřů po okvětu? Možná v zimě by se dočkaly. ;-)

No růže nedají moc práce, jen jsem čajohybridy letos málo ostříhal, tak snad to zvládnou, pnoucí a polyantky jsou mým favoritem.

jestli máte růže málo sestříhané ,tak to jim tolik neublíží,měli by být na dvě až tři očka,
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 5. 2008 20:50

U mě pokojovky vypijí tak 30 litrů dešťové vody týdně. A růže: mám 3 velké a 7 minirůžiček(růžové jsou v plném květu). Ale 68 růží :shock: to nemáme ani v zahradnicví (zítra je tam spočítám). Paní Hano Vy mě stále překvapujete ;-)
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 5. 2008 21:13

Tedy, tři roky čekat na semínko, vy máte náturu! I když, taky mám chyby, vloni díky mírné zimě skoro všechny meruňkové pecky vyrašily, tak jsem to nasázel, že to naočkuju. Naivně jsem doufal, že něco ubude. Je jich přes 100.

Něco mi vyrašilo mezi růžemi, pořád jsem hloubal, že je to na švestku trochu divné, ale nechal. Letos přijeli rodiče, mělo to hrozny poupat - to bude vrba, vysadíme to u cesty. Za týden mi volali, že je to střemcha, samý květ. No 18m by se mi asi na zahradě nelíbilo. Ale je nádherná.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 5. 2008 18:01

pro kejki posílám vom ukázku těch muškátu ve fialové barvě
Obrázek
jsou jen z dálky .
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 5. 2008 18:08

A pro Daniele,aby mu nezůstala pusa dokořán a aby mě věřil vyfotila jsem záhon růží kde je jich převážná část 5š kousků.
Obrázek
tenhle záhon měří 40m.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 5. 2008 19:10

Ty muškáty jsou super, a ten záhon růží bude za chvíli rozkvetlý!
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 5. 2008 20:29

Ještě to rozdejchávám ten Váš záhon. Tolik růží a ten flox. 40 metrů tak to je síla :shock:
My máme v práci 28 růží :nenapadne
A ty muškáty máte fakt pěkný ,barva,velikost i plnost květů to se jen tak nevidí.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 19. 5. 2008 20:59

vy ty růže očkujete? ja jsem si jich taky naočkovala už hromadu,takže některé mám po více kouskách ,řízkované jsou k ničemu je to zbytečná práce .
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 19. 5. 2008 21:21

Ne to jsou původní růže. Byly tam ještě než jsem nastoupil. Ale jsou naočkované.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 5. 2008 21:32

Záleží na druhu, mám pár let polyantky z jarního stříhání, ty jdou dobře a myslím, že nebudou krátkodobé.
U čajohybridů je to na pár let, rostlina nemá výdrž.
Vyfotím Vám čestnou výjimku, pozůstatek mé akce s pravokořenými růžemi.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 5. 2008 20:21

já jsem myslela čajovky ,že nemá smysl řízkovat,ostatní jdou,jen skalkové růže žluté jsou náchylné na omrznutí,asi mají v krvi nějakou exotiku.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 5. 2008 16:59

Letos druhý plamének Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 5. 2008 19:28

Kejki má zajímavou barvičku u nás klimatisy teď čekaj jen na slunko a budou taky v květu
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 21. 5. 2008 20:00

Je to fakt pěkná barva. Můj klematis umučila mučenka. :'( Vyráží pár neduživých chlorotických výhonků. To byl fakt nápad pěstovat mučenku venku a ještě ji nechat vysemenit. Mám po celém okolí nejméně sto semenáčků :shock:
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka