Fritilárie a okrasné česneky

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 18. 7. 2007 13:26

Jak se Vám daří s pěstováním a případně i množením ?
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 19. 7. 2007 22:24

Mně se nedaří. Buď cibulky zatáhnou hlouběji do země samy, nebo jim pomáhají nějaký zvířátka - prostě na mojí bezúdržbové zahradě přežijí meximálně 2 roky a šlus.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ottova 21. 7. 2007 13:44

Máme také takovou bezúdržbovou zahradu, kde ozdobný česnek máme na skalce v části dne stíněnou ořešákem. Sice se nerozmnožuje, ale vydržel tam bez péče už asi 20 let. Určitě mu svědčí právě sušší zem, kde cibulky nehnijí.
Jinak je česnek obecně považovaný za nenáročnou rostlinu, která by měla být svým množením spíš na obtíž.
ottova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 7. 2007 22:44

Bez problémů nám rostou menší "obyčejné" drobnokvěté česneky (č.žlutý, medvědí), ale ty velkokvěté se postupně tolik zakutaly, že nebylo možné najít, jak vlastně hluboko jsou. Takže jich je jen pár a zdaleka nejsou tak krásné, jak bývaly a navíc se pořád stěhují!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 24. 7. 2007 11:37

Je pravdou,že obě tyto nádherné rostlinky mě také vydrží zpravidla jen jednu sezonu,po nákupu a pak se záhadně ztratí,a to nemám na mysli jen auroru nebo královskou korunu o kterých se říká,že ji zvířátka nechutnají.Ale kromě skalkových česneků se stále pokouším o zachování i ostatních a jsem dost paličatý takže to zkouším stále už řadu let. :lol:
StanislavKrejcar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků