Cleome

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Milada 6. 3. 2007 20:36

Dočetla jsem se, že Cleome vyžaduje slunné stanovistě. V uplynulém roce jsem proto Cleome pěstovala na plném slunci. Sice úspěšně, ale musela jsem rostliny denně zalévat. Bez výdatného zavlažování květy vadly. Neměla bych letos Cleome pěstovat raději v polostínu? Má někdo zkušenosti? Mimochodem, se zájemci se můžu podělit o semena této nádherné rostliny.
Milada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 7. 3. 2007 18:45

Milá Milado, Cleome budete muset zalévat vždycky, protože tato rostlinka pochází z tropického pásma Brazílie. A jak známo, v tropech je většinou půda co do živin chudší, zato vláhy je tam ažaž. Takže Cleome se daří v propustné lehčí půdě, ale bez zálivky se neobejde. V polostínu by nakvétala méně. Řešením je sázet ji do skupiny letniček, aby půda v jejím okolí tolik nevysychala. Za pokus to stojí, vždyť Cleome je opravdu excelentní letnička.
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milada 8. 3. 2007 20:25

Moc děkuji za odpověď. Potěšilo mě, že patříte k lidem, kteří Cleome řadí mezi exceletní letničky. Vyzkouším Vaši radu. Už teď se těším na zajímavá seskupení. Nebude však problém najít vhodnou kombinaci? Přesvědčila jsem se totiž, že Cleome není žádný drobeček. Překvapila mě téměř dvoumetrovým vzrůstem a širokým rozvětvením. Její sousedství snesou snad jenom rostliny vhodné do polostínu - stínu. Nebo se mýlím?
Milada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 8. 3. 2007 20:44

Není zač děkovat, vždyť od toho diskuze je. Volba okolních letniček je poměrně široká. Buď se dají vysázet některé polštářovité skalničky (v zahradnictví Vám ochotně poradí) nebo okolí cleome neosazovat a zasypat je mulčovací kůrou. Ta také zadrží hodně vlhkosti a moc pěkně vypadá. V obchodech jsou, kromě přírodní, k dostání různé barevné varianty drcené kůry.
A jestli se vám Cleome povede, pošlete nám fotku.
Irena Forejtová
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milada 9. 3. 2007 23:06

Na obrázku jsou Cleome, které nám kvetly na záhradě v uplynulém roce. Letos mi semínka ještě jenom klíčí za oknem. Ještě jich hodně zbylo a jsou k dispozici komukoliv (zdarma ).

Obrázek
Milada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 13. 3. 2007 09:05

Milado,
tak to já bych se hned přihlásila, pokud Vám ještě nějaká semínka zbyla :lol:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milada 13. 3. 2007 17:33

Předně se všem omlouvám za veliký obrázek. Myslela jsem, že ho mám zmenšený, a ejhle. Pak jsem to už nedokázala odstranit. Cleome na fotografii jsou ve dvou barvách. Semena mám však ze čtyř druhů: "Růžová královna" - růžové květy, "Helen Cambell" - bílá, "Kirschkönigin" - karmínově růžová a "Violetkönigin" - fialové květy.
P.S. Paní Kateřino Dvořáková, poslala jsem Vám svůj e-mail formou soukromé zprávy.

Germi123 - obrázek jsem Vám zmenšil i když s takovou krásou to byla škoda
Milada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milada 20. 10. 2007 17:25

Děkuji za úpravu obrázku. I letos byly cleome stejně krásné . Dělaly radost nám i všem kolejdoucím. A překvapily! Na jejich loňském stanovišti vzešlo na jaře množství malých rostlinek. Byly jich stovky. Musela jsem malé cleome likvidovat a ponechat jenom přijatelné množství. A teď nevím: Jsou semínka cleome schopná přečkat zimu v zemi, nebo se tak stalo jenom díky loňské mírné zimě?
Milada
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Monika Šulcová 6. 12. 2008 14:07

Ahoj Milado !!
Dneska jsem si prohlédla ty vaše nádherné Cleome, a chci se zeptat, zda vám nezbylo pár semínek?? Měla bych vážný zájem. Můj meil je sulcova.monikasulcova@seznam.cz . Děkuji
Monika Šulcová

Odeslat příspěvekod milena 9. 6. 2017 13:06

Milada píše:Na obrázku jsou Cleome, které nám kvetly na záhradě v uplynulém roce. Letos mi semínka ještě jenom klíčí za oknem. Ještě jich hodně zbylo a jsou k dispozici komukoliv (zdarma ).

Obrázek

mela bych zajem uz ji dlouho hledam
milena


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků