Magnolia v záhrade

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod janulik35 24. 2. 2007 13:09

mám na záhrade už dva roky Magnoliu grandifloru. Meria asi tri metre a akosi sa jej nechce kvitnúť. Minulé leto mala iba tri kvety a aj tie sa udržali na nej veľmi krátko. Neviem akú mám zem, tak som pri sadení primiečala rašelinu, lebo posobí kyslo. Hnojím dva razy do roka bežným hnojivom na kvety. ČO MÁM EŠTE UROBIŤ ABY KVITLA?kupili sme už velku rastlinu,rástla v kvetináči a my sme ju zasadili do zeme.dik za odpovede.jana
janulik35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 10:22

Magnolia grandiflora pochází z jihovýchodu Severní Ameriky, v Evropě ji můžeme najít v jižních oblastech. U nás se pěstují častěji východoasijské druhy - sice mnohé z nich zůstávají oproti těm americkým menší, ale jsou otužilejší. Magnolia grandiflora totiž potřebuje velmi příznivé klimatické podmínky, hodně tepla.
V které oblasti žijete? Zjistěte, jestli někdo poblíž vás pěstuje úspěšně právě tento druh. Pokud ano, klimaticky mu oblast vyhovuje, problém bude v péči.
Roste váš strom na chráněném místě? Půdu neobdělávejte, ale přidejte co nejvíce mulče, aby byly chráněny kořeny. Magnolii budete muset dát ještě čas. Zatím jí poskytněte vše, co potřebuje. Držím palce :D
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod janulik 28. 2. 2007 19:20

bývame asi 20 km od bratislavy v senci.magnolia je na chránenom mieste,,nie je na priamom vetre v otvorenom priestanstve.a v lete má slniečko od rána až kým slnko nezapadne.čiže by sa jej u nás mohlo páčiť,,aspon sme si to mysleli.ostatný stromom ,krom sa u nás darí ,je tu dosť slnka.pravidelne ju zalievame aj hnojíme ,,,,dakujem za odpoved,,snád
sa vzchopí a rozkvitne.
janulik

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 19:29

Tak v tom případě opravdu doporučuji nešetřit mulčem a vydatně zalévat. Asi bude chtít jen víc přemlouvání. :D
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod janulik 28. 2. 2007 19:55

nasypali sme pod nu 75 litrov rašeliny miesto mulče, dufam, že jej to neublíži
janulik

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2007 20:12

Ne, to je v pořádku. Mulč dejte ne pod ni, ale až na rašelinu - udrží vlhkost, zamezí vypařování vody a ochrání kořeny proti mrazu.
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Irena Forejtová 7. 3. 2007 19:01

Ještě bych měla radu ke hnojení magnolie. Vzrostlému stromu už nestačí přihnojit jen dvakrát za sezónu. Zkuste plné kombinované hnojivo v kapalné formě, které je určeno pro azalky a rododendrony. Hnojivem zalévejte každých čtrnáct dní. Během vegetace se keřík vzpamatuje a bude vidět výsledek.
A co se týče počtu květů? Opravdu buďte trpěliví. Násadu poupat sice ovlivní výživa, ale také mrazíky. Než rozkvete "oblečte" magnólii do netkané textilie, která ji před zmrznutím ochrání.
Irena Forejtová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 3. 2007 19:48

Nezlobte se na mne ale budu asi s Vámi nesouhlasit! :D Tento doporučovaný způsob přehnojování,je dobrý pro květiny ,ale ne pro dřeviny.Může to mít totiž úplně opačný účinek strom nebude zakládat květní ale listové pupeny a půjde do "dřeva".Zkusil by jsem jeden rok přihnojovat jen kompostem,případně jen posekanou trávou.A uvidíse,jeden rok se to ještě snese a budete vědět co je lepší.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 7. 3. 2007 22:45

Jak budou přihnojovat kompostem na mulč? Museli by všechno odhrabat,dát kompost a znovu vrstvu mulče - vznikla by za čas hromada ne zrovna vzhledná.
Existuje hnojivo 'Kristalon na okrasné keře', jeho používáním by k žádnému přehnojení dojít nemělo, obsahuje potřebné živiny a stopové prvky v takovém poměru, že vyhovuje okrasným keřům. Přihnojovat by se ovšem mělo podle návodu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod janulik35 15. 3. 2007 10:35

dakujem za všetky odpovede,,,skusim je hnojit hnojivom na okrasne kere ,lebo to mi uz radilo viacej ludí..dakujem pekne.inak magnolia uýz má puky ,tak uvidime co z nej bude tento rok.inak minuly rok zhodila aj dost listov,,,ale budeme sa o nu starat s laskou,snad sa jej u nas zapaci

35janulik
janulik35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 4. 2007 00:06

Prosím, řekněte nám, jak se letos povedlo vykvést Vaší magnolii? Už se chová líp? :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod janulik35 5. 7. 2007 08:46

pekny den prajem.davno sme tu neboli,,pýtate sa na magnoliu...tak,tento rok mala 2 kvety,ktoré kvitli 1 den,boli vo výške asi 2,5 metra ,,čiže sme ich ani nemohli odfotiť..manžel to skúšal odfotiť ,niečo aj vyšlo ,,ale nie sú super tieto fotky.v našom mestečku som našla tiež magnoliu grandifloru a majitelka vravela,že tiež máva len 2 ,3 kvety...a má ju v záhradke asi 30 rokov..nuž asi sa v našom pásme zle cítia.
janulik35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crosan 15. 3. 2009 22:38

Máme magnolii zřejmě fraseri, odpovídá to popisu v knize, třetím rokem kvete velkými bílými květy jen jeden den, ale přes léto ji začnou schnout listy, tím že jsou veliké, žádná krása to není, můžete poradit čím to je a kde dělám chybu, hnojím tekutým hnojivem i na list, dávám mulč i kompost. Viděla jsem ji v zahradnictví, měla to samé a řekli mi, že je to suchem, může to být?
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 3. 2009 10:10

Dobry den,mam magnolii na dvore,kde je chranena pred vetry a primymi slunecnimi paprsky,ktere nema rada.Potrebuje vlhko celorocne,ale nesnasi premokreni,Vyhovuje ji kazdorocni pridani raseliny,jemne zapravit do pudy a okolo korenu,jako kdyz se dava mulc.Zatim jsem nehnojila a kvetla mi kazdorocne.Avsak loni mi manzel polamal vetve/skladal okolo ni stavebni material/.Takze letos tam neni ani jeden kvet a nevim,zda-li nekdy jeste bude,jestli se vubec zotavi.Hlavni zasady pro uspesne pestovani-Ne prime slunce,vlhko ano,ne vsak premokreni,pridavat kazdorocne raselinu, chranene stanoviste,studeny vitr se ji nelibi.
:hm Crosan,myslim,ze Tva magnolie trpi spise suchem,coz se spravi pravidelnou zalivkou.Misto kompostu davej raselinu a uvidis,ze se ji to bude libit.A na list uz radeji nehnoj.Mozna ze i to je duvodem,proc schnou listy,ale s tim zkusenosti nemam,to je jen ma domnenka,nemohu to tvrdit stoprocentne.Preji hodne uspechu :tleskani :tleskani .P.S. A raselinu muzes dat jeste nyni a na ni i trosku mulce aby nevysychala!
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 16. 3. 2009 11:33

Víš Běli, já mám dvě magnolie takovou z těma tuhžíma listama, ta je v pohodě, ale ta s těma velkýma listama, (jsou až 25cm dlouhé a nejsou tuhé) , už jsem pod ní dala i hodně proleželý koňský hnůj spíše to už byla rašelina, měla více květů ale listy osychaly dál. Je spíše v polostínu, ale je vedle velkého stř. smrku jestli ji ten neubírá vláhu. Zkusím to letos uhlídat. Taky mi na ni urazili větev když nám přivezli dřevo, jen se mi zdálo, že více obrazila pupeny na list. Jinak díky za radu.
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 15. 5. 2010 16:30

Letos je nějaká slabá,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 5. 2010 17:42

Jaruš NÁÁÁDHERA :tleskani :tleskani :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 5. 2010 22:07

Přesně tak málo kvete magnolie v téhle barvě u Městské knihovny v Ústí. Vloni jsem si ji fotila, květy byla obsypaná a letos jak noty na buben. Asi opravdu zimou, mně kvetou mizerně i ronďáky - ty nejobyčejnější, bílé, co všechno vydrží. Sem tam květ, navíc nějak chátrají a taky nevím, co se přihodilo.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 17. 5. 2010 07:38

Úplně stejně, sem tam květ na ronďáku bílém, ale mnoho nových přírůstků, barevné jsou napůl otevřené, ale větvičky holé, žádný pěkný vzrůst
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 5. 2010 10:51

Obrázek Obrázek
Nevím ,čím to může být ,že vám ty rondáky letos moc nekvetou,mě naopak letos kvetou za ty roky co je mám nejvíce.Magnolii nemám,ale kamarádka ji má obsypanou květem.Vloni jsem je zalévala kristalonem.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 5. 2010 11:37

Evo to je kouzelný :tleskani :tleskani :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 5. 2010 12:53

Opravdu mám je několik let ale takhle nidy nekvetly mám ještě dva a ty jsou později,asi pomohl kristalon, protože na tom fialovym co ještě nekvete tak jich je tam také dost, to je taková chudinka vždycky měl tak jeden dva květy.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 5. 2010 13:15

Evi ty jsou obsypané květy, paráda. :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 5. 2010 14:01

Děkuji mám z nich radost.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 17. 5. 2010 15:32

Evi to je krása :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 5. 2010 17:03

Obrázek
Co dnes udělalo sluníčko.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 5. 2010 17:16

Nááádhera :-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 5. 2010 20:42

Evouš je krásný :tleskani a sluníčko, co to je? My tady akorát plavem,kvetla mi azalka ,jenže tolik vody je po ní. Ronďák zatím nemá šanci vykvést, ale kvete mi každý rok krásně.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 18. 5. 2010 12:22

Danielko,lituji vás všechny.Jak ráda bych vám to sluníčko poslala.Dnes také občas vykoukne ale je zima.Už aby vám přestalo pršet.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 2. 9. 2010 17:41

zdravím, tak jsem si tady trošku početla o magnolii a docela jsem se vylekala. já si koupila magnolii loni na jaře, na cedulce měla napsáno soulangeena a vykvetla mi z ní stellata. první rok nic a druhý rok byla kráásně obsypaná, ani jsem se o ni nijak zvlášť nestarala. bohužel po zimě se mi polámala a v průběhu jara ještě víc. takže z ní mám teď takový malý keříček. když mi na jaře tak hezky nakvetla, tak jsem vůbec nepřemýšlela o tom, že by mohla mít jen dva tři květy .... a tak jsem si minulý týden ze slovenska dovezla další dvě nové. jedna má tak 2,5m a měla by být žlutá a ta druhá je taky stellata, ale oproti mému keříčku už kráásně rostlá. teď, když jsem si pročetla ty problémy s kvetením, tak začínám mít obavy, aby mi teda vůbec nakvetly :hm chystám se je zasadit teď o víkendu, jestli nebude stále pršet. musím ale koupit zahradnický substrát a namíchat ho asi s rašelinou a do toho jí "posadit" ???.. máme tu škaredou půdu na zahradě, plnou jílu a šutrů ... no ale té maličké to asi vyhovovalo??

Obrázek Obrázek Obrázek
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 2. 9. 2010 19:02

Oj magnolie, mám dvě bílá má velké listy květy voní jsou jak kalich, ale vydrží jen 24h, druhá tmavě fialová letos nic moc, ale kvetla na jaře a v červenci mněla znovu asi 6 květů, což mně udivilo, přisypávám na jaře rašelinu a v létě mulč. Magnolie bez konkurence obdivuji na jaře v Mar.Horách před Domem techniky a pochybuji, že jim dávají nějakou zvláštní péči. Tak přeji ať ti krásně kvetou a dělají radost
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 2. 9. 2010 19:28

.. no tohle, to jako fakt kvete tak strašně málo? jako na hodiny se to počítá u některých druhů? :shock: já si myslela, že ta moje stellata dostala zabrat tím deštěm, relativně brzy odkvetla ... ale vím, že pán tady v dědině má tu soulangeanu a ta mu vydržela dost dlouho kvést! no to bude ještě zajímavé! já je musím hlavně první zasadit!
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 4. 5. 2011 09:15

ahoj, tak téma magnolie se vůbec nepohlo ... tak přidám fotky těch mých z podzimu, jak se chytly a jsou úžasné! :-) krásně rozkvetly a dělají ozdobu celé zahradě! .. ovšem včerejší sníh dal žluté zabrat ... květy pomrzly, ani se mi to nechce jít fotit, jaká zkáza to je. 8-S

takže stellata Obrázek a elisabeth Obrázek Obrázek
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 5. 2011 12:00

Mě se květy Magnolie moc líbí, také bych je chtěla propašovat na zahrádku :tleskani :tleskani :tleskani :nenapadne
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 4. 5. 2011 12:30

Rozmýšlela jsem jestli si ji mám koupit.Pak jsem se rozhodla ,že ano a už ji v Obi neměli.Tak příště.Šárko krásné. :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 8. 5. 2011 16:14

Tak magnolii jsem olámala květy, byly úplně černé,
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 6. 2011 13:03

Šárko, máš nádherné magnolie, to je radost pohledět. Mně se v dětství líbívala taky jedna, kvetla růžově, ale naprosto úžasně. Už jsem na to pozapomněla, a když jsem šla loni kolem ní, zrovna měla semena. Tak jsem si tři vzala. Myslela jsem, že kvete bíle. No a letos na jaře jsem ji uviděla v celé kráse, byla květy naprosto obsypaná, a hlavně růžovými, mými oblíbenými! 8-D Teď mám ta semena zasazená v kelímku, tak čekám, jestli vyklíčí, nebo ne. Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho to trvá?
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 6. 2011 13:29

Amatérské množení magnólií není prý vůbec jednoduché z těch sebraných dost nápadných semen. Okamžité výsevy údajně vzcházejí nepravidelně a nejistě. Je prý lepší ještě celé šištice sklizené v době, kdy se už otevírají dát do vlhka a tepla asi tak na dva měsíce, aby se ukončil vývoj embrya. Pak se dužnatý obal musí odstranit teplou vodou a ostrým pískem. Potom čistá semena ponecháme ve vlhkém perlitu v mikroténovém sáčku stratifikovat při asi +4 °C do jara a nesmí vyschnout. Vhodný prostor pro to je třeba v chladničce. Vysévá se v dubnu až květnu do lehčí prohřáté půdy nejlépe do pařeniště nebo studeného skleníku. Semena vzcházejí nepravidelně několik týdnů, v červenci se už semenáčky neobjevují, ale část semen může vzejít ještě příští rok. Za úspěch se považuje 40% vzcházivost.
Jestli jsi tohle všechno se semeny udělala, tak máš můj obdiv a doufám, že budeš po zásluze odměněna rostlinkou. Držím Ti palce, až se povede. :-)
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 6. 2011 15:59

Danuš, díky moc za info. Semínka jsem sebrala ze stromu skoro už po zimě, pak jsem je nosila nějakou dobu v kapse. ^^ Posléze jsem je umyla a dala na několik dnů do vody. Obal odpadl po téhle lázni sám. Zasadila jsem je potom, bylo to někdy v březnu. Teď jsou na balkoně, tak uvidíme. Vím, že šance je malá, prý je 50procentní úspěšnost velký úspěch, ty dokonce píšeš 40procentní. Tak uvidíme, napíšu, když přijde změna. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 6. 2011 16:02

Třeba právě to ponosení v kapse vykoná pravé divy. V každém případě, jestli Ti z toho něco vyroste, patřičně si toho važ, má to prý později i dost citlivé kořeny na všechno. Na vláhu, na přesazování, prostě malý potížista. Nejlíp se to prý množí hřížením do země - jako rhododendrony třeba.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 6. 2011 17:29

Jo, takové hřížení by bylo ideální, jenže tahle magnolie už je strom, takže větve bohužel nedosáhnou do země ani omylem. :-(
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod ales.kyral 3. 2. 2012 11:01

Hodně zajímavých informací o magnólii můžete nalézt na http://www.rostliny.net/rostlina/Magnolia . Držím pěsti pro pěstování ;-)
ales.kyral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hejjar 3. 5. 2012 08:31

Obrázek tak jsem ještě nikdy nekvetla 3.5., loni pupeny zmrzly
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 5. 2012 10:58

Jaruško ta je nááádherná. Hrozně se mě magnolie líbí :-) :love:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 5. 2012 12:16

Kráááása leknín na stromě :tleskani :tleskani :tleskani ,také tento strom moooc miluju,ale nemám na něj místo. 8-S
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 3. 5. 2012 16:49

Jaru nádherná barvička. :tleskani :tleskani :tleskani U mně taky není místo, ale moc se mi líbí.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 5. 2012 19:43

Hejjar nádherná :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani .V pátek mi ji přiveze dcery kamarádka. :hm
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 14. 5. 2012 08:06

Jsou nádherné, výstižný název Danielko "lekníny na stromě " :mrgreen: , moc se mi líbí, ale kdyby z toho nevyrostl tak obrovský strom :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 5. 2012 13:32

Evi já jsem si vybrala nárust do 2m.Lenka se mě ptala jestli chci do 6 m,nebo do 2m.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 5. 2012 14:15

Tak to ani nevím,že to má různý vzrůst, možná do té 2m bych také ještě šla. Merunka letos vypadá, že to bude její konec, tak by po ní mohlo být místo :lol: :lol: :pozor
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 14. 5. 2012 16:57

Já jsem koukala na různé stránky a byla tam do 3m, tak toto je ještě lepší ..... :hm
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 18. 5. 2012 18:43

Obrázek
Dnes mi přivezla dcery kamarádka magnolii.Manžel se zděsil jakou díru na ní bude muset zítra vykopat.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 18. 5. 2012 18:57

Ani se mu nedivím, to už je strom jak hrom :-P :mrgreen: pěkná :-))
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 18. 5. 2012 19:16

Je drobnolistá,s Lenkou jsem ještě nemluvila tak nevím barvu.Zítra se určitě staví přijede dcera.Já nebyla doma když ji přivezli.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 18. 5. 2012 19:20

To aby si plivnul do dlaní. Je pěkná velká. :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 5. 2012 18:21

Magnolie je zasazena.Zasadil ji zeťák. :hm :lol:
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 19. 5. 2012 18:25

No a moje krásná barvička už je hnědá, některé jsem už vyštípla, nemohla jsem se na to dívat, ten pan Mráz mi tu udělal pořádek
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 20. 5. 2012 05:43

Evi jste šikovní a krásná magnolie :tleskani :tleskani :tleskani nádherný stromek :tleskani
Myslíte děvčata že by mně kvetl i v nádobě :hm :hm
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 5. 2012 07:46

:hm Aničko já myslím ,že ano. :hm :hm
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 5. 2012 08:02

Taky by se mě líbila v nádobě. Moc se mě líbí :-) :love:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 21. 5. 2012 10:01

No to je obr Evi :shock: ,to bude parády :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 5. 2012 06:40

Dnes vykvetl jen jediný květ magnolie Obrázek
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 5. 2012 10:03

Ale krásný :-) , já magnolie miluju :love:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 5. 2012 13:11

Škoda, že jen jeden leknín je krásně bílý. :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 22. 5. 2012 17:03

Krásný květ :tleskani :tleskani :tleskani
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 5. 2012 17:42

Kvete jen 24hodiny, ještě je tam jedno poupě, ale to nestihnu fotnout, jedeme domů
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 22. 5. 2012 19:26

Krásný. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 5. 2012 19:36

Jaru je krásná a neboj příští rok to bude lepší. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rostlinky.cz 29. 5. 2012 11:51

Magnólii je veľa druhov a rozlišujú sa aj vzrastom a veľkosťou, samozrejme aj farbou kvetu. Ponúkame Vám malý návod, ktorú si vybrať a kam ju umiestniť.
Je ich až 125 druhov a farbami sú od bielej, cez odtiene ružovej, žltej a svetlomodrej.
M. globosa – biela do 5 m
M.liliiflora – ružovofialová do 3 m
M.macrophylla – krémovobiele do 10 m
M. sieboldii – biele – 8 m
M.stellata – biele – 3 m, var.Susan – purpurovočrvená - 4m
M.x soulangeana má veľa kultivarov, rôzne farby , výška od 6 – 8 m
Vhodné ako solitéry alebo do skupinových výsadieb. Ostatné druhy majú výšku nad 10 m.
Pokiaľ je vytvoríte dobré podmienky, vhodnú pôdu bude rásť aj v nádobe, samozrejme, potom výška bude nižšia. Treba si tiež uvedomiť, že rôzne druhy kvitnú až po niekoľkých rokoch po výsadbe. Tie zo semien až po 8 rokoch, rovnako navrúbľované druhy až po 8 – 9 rokoch.
Rostlinky.cz
Kolemjdoucí