Fíkovník

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Ram1 26. 10. 2009 17:25

Už asi budu brzy stavět "Jurtu." Udělám fotoreportáž. ;-)
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 26. 10. 2009 17:45

parada, moc se tesime!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 11. 2009 16:21

tak dnes jsem konecne zazimoval venku rostouci fikusy, obalil jsem je jutovinou a jeste na ne dal ty obri žoky co jsou na obilí, tak uvidime jaka bude letos zima..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 1. 11. 2010 07:59

koukam, ze uz je to skoro rok co se zimovalo, ted zas nanovo, pouziju listi z oresaku, aspon se ho zbavim a jeste ho vyuziju. Nepestuje tu nekdo z vas i jine exoticke ovoce??
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 19. 5. 2012 22:47

Prosím Vás, už se Vám někomu olisťuje venku fíkovník? Já jsem ho měla přes zimu v zimní zahradě, mráz neměl , teď je venku od března, ale listí nemá žádné, už jsem nervózní!!!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 20. 5. 2012 05:38

Kočičko mám ho krásně olistěný,dokonce se na něm udržely přes zimu dva fíky.Mám ho v nádobě,a venku je taky od března.
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 5. 2012 09:03

Kočičko také mám na něm listí pořád,venku už je dávno.Nemáš ani náznak, že by už začal pouštět?? Kdysi je manželův táta pěstoval také a to si právě vzpomínám,že to shazovalo listy také.Tak ještě nezoufej.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 20. 5. 2012 11:23

No na koncích výhonů má zelené pupeny, jinak nic - a vůbec se nehýbe. A přitom je veliký, květináč 20l, žádné mrně. To by mě teda hodně mrzelo. Vloni tolik fíků... Zastřihla jsem mu výhony, jsou živé, zelené, šťavnaté.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klara87 21. 5. 2012 08:24

Kočičí, držím palce aby obrazil. už ho mám taky olistěný. V zimě je ve sklepě - bez listí. Od prvního oteplení ve fóliovníku. Tam obrazil, ale na Velikonoce ho i tak spálil mráz. Teď už je zase zelený. Jen sem na něm ještě neměla plody. Jak to děláte? Jak staré rostliny plodí?
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 21. 5. 2012 09:19

Mně zaplodil, když měl 3 roky, ale to jsem ho předtím nasadila do obrovského květináče, který bleskově prokořenil. Já jsem ho, blbec, asi nechala na podzim namrznout. nastěhovala jsem ho odlistěný do zimní zahrady až hodně pozdě. Oleandr dopadl stejně, ale ten mi obrůstá odspodu. Klaro, chce to hnojit. Aby plodil, nedělám nic, to holt musí samo...
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 22. 5. 2012 06:03

tady je můj fíkovník se dvěma plody 8-D Obrázek
Taky jsem ho schovávala bez listí a dost pozdě,ven šel ještě bylo dost pod nulou.Ale byl trochu krytý střechou.
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 5. 2012 08:19

Původní odrůdy potřebují k opylení nějakou spešl vosičku, která tu nežije.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 22. 5. 2012 09:56

Jojo, žlabatku, ta žije dole od Alp. Je třeba podniknout s fíkovníkem původní odrůdy výlet do Florencie - a je to!!! Ale původní odrůdy už snad nikdo u nás nepěstuje. Všeci máme ty šlechtěné.

Raisko, máš ho pěkný, já fakt nechápu, co jsem tomu svému udělala, protže s ním zacházím jako Ty a nemám ho první rok. No, tak uvidím.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 5. 2012 13:10

Raisko máš ho pěkný :tleskani :tleskani ten náš měl loni také plody, což jsem ani nečekala,protože jsme nevěděli co je zač. Už jsme tu loni vedly debatu s kočičkou. :lol: To mě mrzí,že ten její nějak stávkuje.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 22. 5. 2012 19:46

Aničko super. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků