Fíkovník

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Dušan2 11. 7. 2017 23:14

Dobře, nechám to a snad to bude OK. Jen se mě zdálo těch plodů moc, na to že je to letos koupená sazenice, plody přibývají. Jinak je ve volné půdě.
Ono u nějakého ovoce, např citrus, se často plody nenechávají pokud je ještě mladý a má málo listů na uživení, ale s fíkovníkem nevím jak.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 12. 7. 2017 10:23

Jestli ho budeš přes zimu nechávat venku, tak ti stejně rostlina zahyne a na jaře začne znova vyrážet, za předpokladu, že bude zateplený. Ale mladou rostlinu bych tam nenechávala, spíš někde ve sklepu. Venku se nechávají když už mají silnější větve, ale i tak se na zimu zabalují.
Citrus je úplně něco jiného, ten normálně přirůstá a je z něj stromek, ale fíkovník může každý rok narůst znovu.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takahoj 12. 7. 2017 15:18

I fíkovník normálně přirůstá. Tedy pokud není venku a neomrzne. To pak vyrazí výhony nové.
Máme takhle venku vysazený fíkovník už asi 12 let. Většinou omrzne a vyraší zjara nové výhony.
Letos omrznul zčásti. Před tím 2 zimy neomrzl vůbec, proto jsme jej měli loni obalený plody. Bohužel plody zničilo katastrofální sucho.
A nijak jej neobalujeme, nezakrýváme kořeny. Ono by to ani nešlo - neobalím keř o průměru téměř 2 metry...

-- 12. 7. 2017 16:31 --

Citrus se ale nemůže nechat přes zimu venku a to ani při mírné zimně. Fíkovník do nějakých -12 v pohodě. Tedy pokud na něm nejsou plody...to se musí dát do sklepa či chladné místnosti, aby pak příští rok dozrály.
Jinak ale pokud je v nádobě, tak plody dozrají venku do podzimu v pohodě, nekdy i dvě úrody stihnou dozrát.
takahoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan2 15. 7. 2017 21:52

Mám ho v záhoně, přez zimu ho pořádně zabalím. Mám to odtud http://www.ekozahradnictvi.cz/produkt/f ... wn-turkey/
Píšou že mladé vydrží až -15 a starší -20. Tak při zabalení do bílé textilie, a chvojí snad přežije. Tak že jestli to chápu dobře, pokud ho chci nechat venku, tak plody klidně otrhat, protože stejně nedozrají.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 16. 7. 2017 09:22

Ale třeba dozrají, může být dlouhý pěkný podzim. Tím že je otrháš myslím nic nezískáš.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 16. 7. 2017 17:04

Aha, já myslel že by se nevysiloval plodama a šlo více síly do větví.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků