Pěstování strelície

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Červík 5. 5. 2007 15:36

Podělte se o své zkušenosti.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 5. 1. 2008 01:51

Jedna moje známá má strelícii již mnoho let. Její rostlinka dosáhla výšky kolem jednoho metru a každý rok nádherně kvete. Já sama ji vždy obdivuji. Prý není až tak náročná, jak se o ní tvrdí. Stačí ji jen vydatně zalévat a zvyšovat jí vzdušnou vlhkost rosením. Zpočátku prý trochu zasychaly listy, to ovšem vyřešila tím, že ji nedává na přímé sluníčko. Také ji hnojí, ale ničím speciálním.
Petra Nachtmanová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 9. 1. 2008 21:29

Moje zkušenosti s pěstováním strelicií jsou veškeré žadné. Jen mě před lety o dovolené překvapilo, jak rostly ve španělských zahradách na celodenním úpalu. Půda nebyla od pohledu nic moc, s vodou se všude na zalévání šetřilo a strelicie si tam trůnily a kvetly v obrovských trsech 8)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 8. 2009 22:01

slysel jsem, ze ma byt strelicie pres leto venku, co mam delat na podzim? mohu ji dat do obýváku nebo musi mit i pres zimu chladneji, aby vykvetla? uz je dost velka takze silu by mela mit na ten kvet... díky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 8. 2009 22:05

To bude horší, ten podzimní šok je vždy pro rostliny velký. Já radši pokojovky ven nevynáším. Asi bych ji nechal radši doma.
Teď teda nově dávám ven Cymbidium a Ibišek, jinak jen 2 citroníky a 5 kaktusů. Oleandry a Datury už mě přerostly přes hlavu a to i doslova.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 8. 2009 22:08

tyhle rostliny co mas, ty mam take a venku-vse s uspechem, ona ta strelicie potrebuje chladovou periodu bez ktere by jinak nevykvetla, jen nevim co prave na podzim :-( prave ty teploty okolo10-14 ji vyhovuji, to je presne pres noc
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 8. 2009 22:14

Copak noc ale ona to potřebuje asi průměrně tedy denní průměr by měl být 10-14 a to bude až na podzim, teda aspoň doufám :oboze Horší bude jakou snese nejnižší teplotu páč v září to může být i na nule. Ve své domovině je teplotní křivka asi jiná, pložší. Nejsou tam asi takové rozdíly mezi dnem a nocí.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 8. 8. 2009 08:37

strelicie,bych ven nestěhovala,stačí ji jen chladnější prostředí na podzim kdy se ještě netopí,
jestli ji máš ze semene tak počítej s tím,že ti pokvete až za nějakejch pět let,!!!
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 8. 2009 11:39

rostlinu mam 3-4 roky a uz ted je dost vysoka i siroka, takze pri teto velikosti uz by kvest mela...jen ta teplota, kterou vyzaduje je hold pry nutna...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 9. 2009 19:29

chystam se stehovat strelicii zpet domu, bude pro ni lepsi dat ji do obyvaku k jiz.oknu, ale je tam v zime okolo 27 a sussi vzduch nebo je lepsi nechat na verande na SZ okne kde je tak okolo12 stupnu? diky moc M.
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 16. 9. 2010 09:12

Tak tohle roste v Chorvatsku na uliciObrázek
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 16. 9. 2010 15:00

Mně letos nová strelicie z malinké vyrostla jak blázen, mám ji na uzavřené verandě a na zimu dám dom. V létě měla docela hodně slunce a taky mi nezasychala. Ovšem kdy a jestli vůbec mi takto pokvete, nevím.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rex49@seznam.cz 30. 12. 2016 11:17

Dobrý den.
Taky mám Strelicii,již několik let,každý rok kvete ale jen dva květy,letos se překonala a má jich 7,chtěla jsem poslat foto ale nepovedlo se.
Každé jaro ji vynesu ven do stínu,a na podzim do zimní zahrady,již v létě se začnou ukazovat poupata,ze zimní zahrady ji přenesu do ložnice když začnou mrazy,občas orosím rozprašovačem,je nádherná,ještě se nestalo že by mi některý rok nekvetla,mám ji snad 15let možná déle,na jaře se chystám ji přesadit a rozdělit,má už tři trsy,určitě se květu dočkáte,nechce velký květináč,spíš menší jen aby se vešla se zeminou a byla spíš na těsno,přeji úspěšné pěstování Věra
rex49@seznam.cz

Odeslat příspěvekod Rozaliasob 26. 10. 2017 05:27

Pokud nedam na hrdlo nejakou trubku tak to prepadava a lame mi to kytky. Listy a stonky se o petku za vetru otiraji a kytku nici. Mam papriky dost huste osazene. A jelikoz to potrebuji cca doprostred je to trochu problem u vzrostleho porostu.

Proto sem to chtel zakopat do zeme aby to neprekazelo.

U rajcatobrambory se kopat do pytle neda pac je to sama hliza a nechci si je poskodit.
Rozaliasob


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků