Co Vám právě kvete na zahradě?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod květiny 2. 11. 2014 17:01

Krásně ti nakvétají, mně už pomalu odkvétá, ten světlý je moc krásný ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 11. 2014 19:30

Tak to ten můj maličký bílý už odkvetl, ale v týdnu jsem se dívala ve městě za okny domků je jich vidět kvetoucích hodně. Jen tak čistě bílý jako mám já jsem nepotkala žádný.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alzbeta1970 21. 11. 2014 13:28

Já mám velkou všeho chuť :) jen mě trošku mrzí ze se mě nechytají Plumerie. Každý rok musím shánět nové :(. Když jsme u toho, kde sháníte květiny v Brně? Já kupuji a řízkuji květiny z Voneklu. Oni nakupují květiny ze zahraničí a dováží to se. Tak jestli ty kytky tu nemají dobré podnebí jak v Holandsku třeba a kvůli tomu nevydrží pak na balkoně...
alzbeta1970
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 1. 2015 18:54

Tak jsem dnes koukala, že mi lezou krokusy a tulipány. Jestli uhodí v únoru mrazy tak bude po nich.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 1. 2015 19:04

Tak to abych se šla taky podívat. Doufám že nepolezou taky. Tulipány jsem letos nechala v zemi a mám tam jeden keřík Klejichy hliznaté vypěstovaný ze semen z Turecka, ten je sestřižený a zakrytý na záhoně. Pro jistotu mám dva keříky nechané v kbelících doma. Stejně tak mám vzítý dom kyblík s Agapanthus-Ka​lokvětem. Všechny tyto 3 kbelíky mám nechané v chladnu a v pološery v síni. Ani jeden z nich nechce zaspat. Poříd vyráží další zelené listy. Taky nevím jak je přesvědčit aby spaly.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 1. 2015 21:39

Karen já tulipány vůbec nevyrývám, mám je už kolik let v zemi a vždy krásně vykvetou a je jich víc.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 1. 2015 23:21

U nás něco ty tulipány likviduje. Jsou čím dál ve větší hloubce, cibulka se menší a moc mi jich letos nekvetlo. Koukala jsem už dřív po opuštěných zahradách v okolí kde jsou zplanělé opuštěné záhony s tulipánama. Nic tam nekvete jen tam rostou tenké listy. Z původních tulipánů co tu zbyly po babičce myslím že už letos nekvetlo nic jen u těch nově sázených šlechtěných se ještě bylo na co koukat. Podobně jsou na tom i narcisky. U mne zmizely docela a u sousedky jich taky asi tak polovička zmizela. Nejspíš se mi tu rozmnožila moucha narcisová a ničí mi cibulky.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 12. 1. 2015 07:07

Tak to jsem překvapená, myslela jsem, že se musí na zimu vyrýt,aby nezmrzly...to mně tedy nebavilo :hm Tak možná nějaké zkusím, tulipány se mi moc líbí :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 12. 1. 2015 08:37

Jo narcisky ty mi taky zmizely i lilie Tak jsem sázela na podzim nové, uvidím co mi vyleze. Myslely jsme si s dcerou že to byly myši. Obojí jsem měla na jednom záhoně. Tulipány mám jinde a ty vylezly všechny, ale že by se myši soustředily jen na jeden záhon? To asi sotva.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 12. 1. 2015 10:27

Tulipány jsem měla různé, ale asi se sprášily a mám jen žluté a červené, kvetou málo, tak je ponechávám osudu. Narcisy taky už nic moc, ale zato lilie už mám v zemi asi 5. rok a v pohodě. Když se pod zemí najde nějaká potvora, jako hryzec apod. tak to je smůla.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 1. 2015 11:34

Jo lilie tu mám jednu ale záhadného původu. Nikde v okolí je nemá a před rokem se mi na takové mezi, kde ani nic nezarývám a mám tam pouze vysazené denivky se ukázala nějaká divná rostlina. Nekvetla a nejvíc mi připomínala bodlák. CHtěla jsem ji zničit ale nepovedlo se mi ji vytrhnout. V dalším roce se ukázala zase a rozkvetla krásnými bílími květy. Měla teda jen dva, ale za mojí minimální péči jsem si víc ani nezasloužila. Teď už se jí věnovat budu, ale kde se tam vzala ???to je mi teda záhadou. http://karelex1.rajce.idnes.cz/D50_zahr ... ndidum.jpg
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 1. 2015 16:27

Také tulipány ,narcisy,krokusy,lilie a hyacinty nechávám v zemi. Jednou se mi to už ale vymstilo, přes zimu mi je asi hryzci docela dost sežraly. Vytahovat je ale každý rok, to by se mi nechtělo.Ted jsou ale ty zimy mírnější, tak snad myšky nemají takový hlad a mám tu i víc koček.Jo a sněženky už jsem také viděla,že vylezly, také mi začala kvést bílá čemeřice.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 1. 2015 10:11

Karen, ty bílé lilie jsou schopné tvorby semen.
Sněženky nějaký mráz vydrží.
Tulipány přirůstají dolů do hloubky až na délku rýče. pak se hodně vyčerpají tvorbou listu a nekvetou. Ale při přesazení se zmátoří, proto je dobré je vyndavat a sázet do výživné země.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 1. 2015 11:20

Tak semínko by se tam nějaké snad dostat mohlo.Blízko je hřbitov nebo snad ptáček jej přenesl na střechu a odtud voda spláchla do uličky??? Tak by se tam mohlo zanést. Měla jsem z ní radost. Sněženky jsou odolné. Na chatě rostou kolem keřů šeříku snad odjakživa. Kdysi je tam přesazovala ještě moje máma. Teď když zjara vyrazí je tam bílo. I několik bledulí se tam ukazuje. Ale zatím u nás nic na zahradě neraší. Jen mi za oknem nasadil znovu na květ bílej vánoční kaktus.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 12. 3. 2015 20:00

Jaro už se mi budí i na zahradě. Dneska jsem byla zkontrolovat zahradu a mohu říct, že na skalce má poupátko Petrklíč. To jsem teda koukala a ještě víc mě překvapilo množství vylezlých Tulipánků , a dokonce i ta Bílá lilie už vyráží . Nakukovala jsem pod přikrývku na lilii zlaté co mi loni poslal kamoš a i ta už vyrašila ze země. Jinak je tam spousta prácve.Prvně je ale na řadě dodělat plot.


Ráno jsem vezkla s dcerou na chajdu nová kamna a tak jsem okukovala i skalku tam .Několik Sněženek už tam rozkvetlo a dokonce i Bleduka ...měla jsem radost. Ovšem holka si tam zamaká nežli odstrani všechno co tam od podzimku napadalo.Všude je tam plno listí a větviček.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků