Opravdu hodně mechu v trávě - co s tím?

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod cyphill 26. 2. 2017 16:01

Ahoj,
jsem naprosto nezkušený co se týče zahrady a pěstování něčeho. Nastěhovali jsme se na podzim do bytu, máme 100 m2 zahrady a rádi bychom si ji v létě užili. Problém je, že je tam víc mechu než trávy a tím pádem je to i dost mokrý a mech se drolí, nedá se po tom moc chodit, člověk má pak akorát hlínu na nohách. Něco jsem hledal, ale jednoznačné řešení jsem nenašel.

Naše zahrada je celý rok v úplném stínu, jde o vnitroblok několika domů. Dle mě je tu i hodně vlhko. Vím, že to není dobré prostředí pro růst čehokoliv, ale chtěli bychom aspoň nějaký trávník. Na některých místech je to úplný mechový koberec.

Našel jsem nějaký postup, který se mi zdá dobrý, ale než se do toho pustím, radši se o to podělím, abych něco nepodělal.

1) Vyhrabat všechen mech hráběmi (mám použít i nějaký přípravek proti mechu?)
2) Použít vertikutátor (mám možnost si ho zapůjčit)
3) Posypat semenem trávy (jaké? máte nějaký tip?)
4) Udělat do země díry cca 15 cm hluboké a zasypat pískem (na provzdušnění zeminy)
5) Zasypat vrstvou písku celou zasetou plochu (jaký písek použít?)

Naše "tráva" vypadá takhle...
Přílohy
IMAG0113.jpg
IMAG0114.jpg
IMAG0112.jpg
IMAG0111.jpg
cyphill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trávníkář 10. 7. 2017 13:12

Příčinou vašeho mechu je jednoznačně vlhkost a nedostatek světla. Pokud mech odstraníte mechanicky tak je jenom otázkou času, než se vrátí zpátky. Se sluncem asi nic neuděláte, ale možná zkuste udělat nějaké drenáže, které by trochu odvedly vlhkost. je dobré trávní hnojit, protže jak nemá dostatek dusíku, mech nad ním bude vítězit. A mech nesnáší železo, jsou hnojiva, která v sobě obshují i herbicid proti mechu, například Antimech. http://gardencentre.cz/produkt/herbicid-antimech-5kg/
Trávníkář

Odeslat příspěvekod Petulín 30. 8. 2017 09:51

Děkuji za rady. Nedávno jsem řešila na zahradě stejný problém. :-)
Petulín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krug 5. 4. 2018 13:03

souhlasím, nejdříve je potřeba jít po příčině, i poctivá vertikutace tomu nezabrání
Krug
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků