Zahradní traktor pro a proti

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Přibyl 13. 4. 2016 09:11

Máte někdo zkušenosti se zahradním traktorem? Při jaké velikosti pozemku už je dobré sáhnout k zahradnímu traktoru? Koukal jsem na videa, diskuze a různí se to. Žádné zkušenosti nemám, zdědil sjem na venkově barák a k tomu velkej pozemek a jsem popravdě dost bezradnej
Přibyl

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 14. 4. 2016 14:40

Pro představu travnatou plochu o rozloze 1000m2 posekáš sekačkou se záběrem 46cm za cca 2 hodinky, sekačkou se záběrem 53cm asi za hodku a zahradním traktorem za cca 20 minut. Záleží co chceš, na co máš čas a taky jestli se vyplatí koupit traktor, je to drahá záležitodst
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 15. 4. 2016 12:20

A vůbec něvíš ani značku, typ, nebo jak velkej máš ten pozemek?
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 4. 2016 15:33

Zahradni traktory se hodne kradou, nekde v kulne u opusteneho baraku na venkove bych ho nenechaval. Mas alespon dodavku a kde ho doma uskladnit? Sekacka se transportuje v osobnim vozidle jednoduseji.
osobne2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Přibyl 16. 4. 2016 19:37

Petr Zavadil píše:A vůbec něvíš ani značku, typ, nebo jak velkej máš ten pozemek?

Já bych asu chtěl traktůrek na zahradu. Protože podle tvého výčtu času bych sekal celej den, s mojí šikoností :D Mám cca 2500m s sekání. Ale jinak si moc nevím rady. Vím, že je Obi, Mountfield atd.
Přibyl

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 18. 4. 2016 14:45

Pokud cheš ušetřit čas a práci, tak traktor a na Obi a Mounfield se vyprdni, tohle chce už kvalitu a ne levnej šunt zkus jiný značky- prověřený a kvalitní
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 19. 4. 2016 07:36

Já pracuje u technickej a máme zahradní žací traktory už jako profi od Hondy a mjaí moderní vychytávky(Variable speed,Optiflow,synchronizované otáčení žacích nožů,Versamow atd.), což je znát na sběru a skvěle se ovládaj.
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 20. 4. 2016 17:25

Zaměř se na to, co to umí, co jde za značkou a cena/kvalita
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Přibyl 22. 4. 2016 22:47

:D tak mi není skoro nic. Optiflow a Versamow????
Přibyl

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 25. 4. 2016 11:50

Optiflow je tzv. optimalizace rychosti, směru a množství proudícího vzduchu pod žací komorou. Optiflow má prostě vliv na sběr trávy.
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 25. 4. 2016 13:59

Versamowje pak mulčovací systém, prostě se travní stébla drtí na drobné částečky a pěchují se zpět do půdy trávníku, je to přirozené přírodní hnojivo.
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 25. 4. 2016 16:40

Ale každej stroj má svoje specifika a to je pak vysvětlelno pordejcem, což umí asi líp než já
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Přibyl 28. 4. 2016 08:57

Co koš? kapacita - to vím, že na to záleží
Přibyl

Odeslat příspěvekod Petr Zavadil 28. 4. 2016 15:11

U toho co máme my v práci tak je kapacita cca 6 až 7 sekačkových košů. Ale záleží na výšce trávy
Petr Zavadil

Odeslat příspěvekod Přibyl 28. 4. 2016 17:48

A ještě mě napadlo, umí zahradní traktor něco v zimě? Kámoš něco říkal, že nějaký traktory jsou multi
Přibyl

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků