Trávník z louky

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jarmilacek 24. 6. 2013 15:11

Máme nový pozemek, na který budeme příští rok stavět dům. Dříve to bylo pole, v tuto chvíli je to taková plevelná louka. Je tam mnoho rostlin co nedokážu pojmenovat, sem tam to vypadá i na nějaké obilí, různé traviny, kopřivy a kdovíco. Průběžně to sekáme ať se to moc nesemení. No a řešíme v tuto chvíli otázku, jestli má smysl tu plochu už teď nějak ošetřit, abychom se později dostali do stavu hezkého trávníku.
Má to vůbec v tuto chvíli smysl řešit? Nezlepší se to částečně tak nějak "samo" tím, jak to budeme průběžně sekat?
Jarmilacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 24. 6. 2013 18:18

Zlepší, ale čistě hustý anglický trávník asi z toho nebude. Pokud nejsi hnidopich, tak to stačí. Občas někde doseješ. Ale počítej, že třeba pampelišek se nezbavýš ani sekáním. Jediné co pomůže, je zničit veškerou vegetaci nějakým herbicidem. Potom všechno vyhrabat, navrh slabou vrstvu lepší zeminy, uválcovat a osít a pak hodně zalévat a sekat při cca 8cm o 3 cm.

Já osobně na 1200m2 na to prdím a pouze sekám. Teď mě spíš zlobí mech. :oops:
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 6. 2013 09:19

Pokud budete stavět až příští rok, doporučuji domluvit si s nějakým chovatelem, že vám letos na chvíli půjčí na pozemek ovečky. Velkou plochu zvládnou spást za 14 dnů tak úžasně, že sečením byste podobného výsledku nedosáhli ani omylem. No a do budoucna doporučuji zamyslet se nad variantou mít trávník jen kolem domu a na zbytku pozemku kvetoucí louku (plus další rostliny včetně stromů a keřů). Nelíbí se mi plochy, kde je jenom dům, všude kolem pokus o anglický trávník, a aby bylo jasné, že jsme na venkově, dva tři exotické stromky obsypané nejlépe barevným mulčem tvořícím kruh. Vypadá to příšerně.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků