Jak na obyčejnou louku místo pole

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod balcix 5. 4. 2010 05:35

Zdravím všechny a omlouvám se, jestli jsem se netrefil do kategorie. Předesílám, že jsem úplný amatér a neznalec.
Vloni jsme si se ženou pořídili pozemek jehož jedna polovina byla užívána zemědělským družstvem jako pastvina a druhá část jako pole, na kterém byla několik posledních sezon oseta řepka. Já bych chtěl louku rozšířit i na tu část pole, na kterém je nyní čistá zoraná hlína. Nepředstavuji si anglický trávník, jen a pouze obyčejnou českou louku.
Ještě bych měl říct, že na to nikterak nespěchám, že nepotřebuju mít letos v létě krásnou hustou trávu. Takže pokud mi řeknete, že to časem zaroste samo a bude to chtít pouze síct nebo doplnit nějaké živiny, které se zemědělskou činností vyčerpaly, tak to asi také bude řešení.
Díky za každou radu
balcix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 4. 2010 07:27

Pokud se to neoseje, zaroste to plevelem. Existuje travní směs na louky, takže to nebude jiný problém, než finanční. A podle zaplevelení použít nějaký přípravek proti plevelům.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod balcix 5. 4. 2010 17:12

OK, díky. No je toho necelý hektar, tak to nějak unesu. Měl bych tomu pomoct i nějakým hnojením, válcováním, atd...? Hodně let se na tom místě intenzivně hospodařilo.
balcix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 4. 2010 17:36

Nemělo by to být hrbolaté - takže uvláčet, zasít. To si dohodněte s někým, kdo tam hospodaří. Travní semeno nestačí jen pohodit, mělo by se dostat trochu do hlíny a na hektaru to těžko budete zasekávat hrabičkama. A podle potřeby ukoulet.
Nevím, jaká jsou pravidla pro změnu určení orné půdy na louku, abyste neměl nějaký problém. Nebo naopak, třeba je na louku nějaká dotace.
Sekat se může až když nehrozí při sekání vytržení trávy s kořínky.
Doporučuji pročíst pár témat na http://www.zahrada.cz/forum/zahradni-travniky/
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod balcix 6. 4. 2010 06:48

Jasan. Právní hledisko je další věc, kterou jsem zatím neřešil :(
balcix
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků