pálené vápno na trávník

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kulda.m 15. 2. 2008 18:11

Dobrý den, kamarád mi poradil, abych trávník ve kterém je mech a také pod stromy - do obvodu koruny posypal nehašeným / páleným/ vápnem. To se samo vlhkem vyhasí, "vypálí" mechy, odkyselí půdu a pak po vyhrabání trávy která je od vápna vypálená naroste nová, krásná bez mechu. Není pálené vápno moc agresivní?

Děkuji za rady.
:?: :?: :?:
Kulda.m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 16. 2. 2008 13:12

Dobrý den,
mech v trávníku se drží v stále vlhkých a kyselích půdách.Vápencem půdě zlepšíte PH,ale je to jen dočasně. Doporučila bych trávník provzdušňovat,vyhrabat mech a povápnit.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 16. 2. 2008 13:38

,zamyslete se nad tím jestli máte v trávníku nějaké vřesovištní rostliny,ja například pěstuji rododendtony a japonské azalky,takže se z mechem musím smířit.Vyhrabuji ho jen hrábkama,pokuď bych povápnila zbyl by mě na zahradě jen ten trávník.
[URL=http://www.ukazto.com/?img=2207954,06100004.jpg][IMG]http
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 2. 2008 21:31

Mám neblahý pocit, že bude-li se vám vápno "hasit" na trávníku, zbavíte se sice mechu, ale i trávníku :cry: Boj s mechem je nekonečný, mám vyzkoušeno snad všechno (krom zorání pozemku, navezení zeminy a založení nového trávníku) a úspěch s likvidací mechu je kolísavý, nikdy ne stoprocentní.
Podobnou péči, jaká se doporučuje tady, http://www.aros.cz/cs/pece-o-travnik/ , tu nějak nezvládám :|
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 16. 2. 2008 22:21

s tím vápnem máte pravdu já už jsem zkusila taky kde co ale marně vždy jen na chvíli a zase tam byl zpět.Dneska vždy na jaře jen ručně vyhrabu.Předtím jsem vám posílala foto a nějak se mě nezadařilo,mělo by tam být vidět co mam v zahradě mechu místo trávy.Mech je vidět pod první a druhou azalkou zleva.
Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 16. 2. 2008 22:26

Váš mech šel úplně mimo, žádný nevidím, protože vidím jen ty krásně rozkvetlé penišníky a azalky! Je to paráda :shock: k pokoukání!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 17. 2. 2008 09:10

vy jste to přesně vystihl,co tím mělo být řečeno,když se vám nedaří udržet trávník,tak do něj vsaďte něco čím upoutate pozornost a oči ani nepostřehnou že je nějaký podrost velice zanedbaný jako je tomu u mě.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 17. 2. 2008 20:40

Fidych píše:Váš mech šel úplně mimo, žádný nevidím, protože vidím jen ty krásně rozkvetlé penišníky a azalky! Je to paráda :shock: k pokoukání!-/quote]



Tak to tedy klobouk dolů! Jak píše Fidych - paráda! :shock:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ca.Milan 27. 4. 2008 07:34

Na mech v trávniku my pomohl roztok skalice zelené.Zalít mechová místa konví s roztokem,mech zčerná a pak vyhrabat.Pokud vzniknou větší prázdná místa prosít trávou.Aplikoval jsem to v březnu a je po mechu.Pokud se objeví,tak na podzim znovu.
Ca.Milan

Odeslat příspěvekod Fidych 27. 4. 2008 20:43

Nechci být pesimistickým prorokem, ale nám se mech objevil v trávníku vždycky znova 8-S
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 4. 2008 20:47

u nás je to nápodobný jako u Fidycha dávám mu za pravdu. :hmm:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 4. 2008 20:49

Copak mech ,ale ty nádherné azalky a pěnišníky to je nádhera :tleskani .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 4. 2008 20:53

To myslíte u mě :?:
Aby přežily pěnišníky,musím se smířit s mechem.
Máme tam kyselou zem a tak kdyby nebyl mech tak jsou v trávníku holá místa.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 4. 2008 20:57

Ano myslím .Ty stojí za ten mech. Stejně každej bude zírat na tu nádheru a mechu si vůbec nevšimne ;-) .
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 27. 4. 2008 20:58

Nejraději se dívám na trávník v zahradě z dálky, to vypadá krásně zeleně a mech není vidět. Zblízka raději nezkoumat :-(
[img][IMG]http://klasika.ukazto.com/img_small/2961419~Jaro2008.jpg[/img][/img]
Naposledy upravil Fidych dne 27. 4. 2008 21:02, celkově upraveno 1
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků