pálené vápno na trávník

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Theobald 24. 5. 2010 08:22

Jo je to trávník na našem dvorku. Ty černé fleky jsou hlína, pokud na to narážíš. Není to tedy žádný vypěstovaný trávník, je to prostě místo asi 2 x 4 m, kde jsem před rokem parkoval často auto, takže pod ním tráva moc nerostla, pak jsem ho tam přestal parkovat a ta tráva se tam trochu obnovila, k travním semenům se nemohu vyjádřit, protože ten trávník vznikl přirozeným vývojem a ne mým zasetím. Teprve nyní bych chtěl do toho přirozeného vývoje nějak zasáhnout, abych se zbavil toho mechu. Proto se ptám, jestli se v tom mechu někdo vyzná, zda na něj postačí to nehašené vápno. Zkusím na to tedy rovnou to vápno, když mech podle fotky nikdo nepozná. Stačí to tím vápnem jenom posypat? Nebo to mám ještě zalejt?
Theobald
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 5. 2010 10:27

No jo, ale ta tráva mi přijde jako srha, z toho nikdy trávník nebude. Patrně díky udusanému dvorku nejde do drnů, ale jinak je to v trávníku nežádoucí. Pokud to není extrémně stinné a vlhké místo, stačilo by založit správný trávník a zapojením porostu by měl mech po žížalkách. Aneb příroda nemá ráda prázdnotu ;), pokud je mezi travou mezera, obsadí jí něco jiného.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Theobald 24. 5. 2010 11:43

Co to je "srha"? Stejnou trávu mám na celém dvorku, je to normální trávník. Vyfotil jsem prostě jen ta nejhorší místa, kde dříve stálo auto, proto tam nešlo Slunce a nerostla tam tráva. Mám tam i betonové nájezdy, na kterých to auto dříve stálo, na těch roste také mech, ale vedle nich roste normální trávník.

Obrázek
Theobald
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 5. 2010 13:18

Takhle to vypadá když to kvete http://www.google.cz/images?q=srha&oe=u ... CDQQsAQwAw samosebou se můžu mýlit, ono z fotky to je těžší.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dafnie muf muf 21. 1. 2018 21:02

Dobrý den, měli jsme také na konci zahrady tento problém, neustále pouze mech a sedmikrásky.
Pak jsme pokácely dvě rozrostlé,staré třešně, dostalo se tam slunce a je po problému. Nehašené vápno jsme zkoušely, ale to se muselo dělat stále dokola. Velice nám pomohlo na mech v betonu kolem baráku. Tam to zabralo na 100%. :-)
dafnie muf muf
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků