Trávník plný plevele

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Mrcik 20. 4. 2007 21:49

Ahoj, mám krásný velký trávník a mám ho již asi 3 roky. první rok krásně rost, a nebyl tam žádnej plevel. Teď je již plnej jetele atd. Mám potom eště další menší trávníky a tam žádnej plevel neroste, nevíte čím to může bejt? popřípadě jak se toho plevele zbavit?
Mrcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 21. 4. 2007 15:39

Stručná odpověď je semínky "plevelů".V pravém slova smyslu se plevelných rostlin těžko člověk zbaví,semínka mají mnohdy klíčivost až pět let,a mnohdy si i několik let odpočinou,než opět vyrazí na povrch.Pokud používáte trávník k rekreaci,myslím,že je zbitečné používat razantní chemii.Na zvládnutí estetického pohledu stačí sekačka.A podstatná rada Nenechat odkvést trávník.Květy jsou ve většině případů předvojem semeníků,tedy zachování rodu a rozmnožování rostlin,tedy i ůplevelů!
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrcik 21. 4. 2007 20:27

Tak sem se po dlouhém serfování po internetu rozhodl, že nejlepší bude použít herbicidy, potřebuju ovšem pomoct s výběrem vhodného herbycidu, protože hned vedle trávníku je záhonek a taky všude kolem jsou dřevnaté okrasmé rostliny a navíc po trávníkku běhaj našo pejsci. Tak bych teda chtěl aby nic z výše zmiňovaného neumřelo kromě toho plevele.
Jinak děkuji za vaší reakci.
Mrcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 4. 2007 00:01

Selektivní herbicid do trávníku (ten co ničí dvouděložné rostliny a trávu nechává ) by pro Vás mohl být Banvel - neškodí ani keřům, ale přesto je lepší nestříkat si nic jiného. Pejsci můžou po zaschnutí běhat - v návodu je přesně popsáno, co a jak.
Určitě bude herbicidů do trávníku víc, v prodejnách zahradnických potřeb uspějete!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 4. 5. 2007 21:36

Další v řadě selektivních herbicidů je např. BOFIX
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standys 9. 5. 2007 08:52

Je také možné smíchat LONTREL a STARANE.
Zůstane jen tráva.
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrcik 10. 5. 2007 20:48

Dík za odpovědi, určitě vyzkouším a tu variantu, která se mi bude pak jevit jako nejlepší budu používat.
Mrcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soze 29. 7. 2007 11:03

Jetel je problém pre vačšinu selektívnych herbicídov.
Skúste Agritox 50 SL. Alebo iné preparáty s obsahom MCPA (aj BOFIX).

V podstate - BOFIX je asi najvhodnejší na "domáce trávniky" svojou univerzálnosťou. Iba cena je nepriaznivá.
soze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kajvet 29. 7. 2007 17:08

Travin - doporučuju,jen je dobré ho rozhodit vozíčkem rovnoměrně než rukou...
AMD Athlon64 3200+(2,0 GHz, s939,1GHz) HT, Venice,512kB) - GigaByte GA-K8NF-9 Ultra (s939, nF4, PCI-Ex16, D-DDR, 7.1ch, L,S) - Sapphire RX1600Pro (256MB/128bit,PCI-Ex16,TV,DVI - 2GB RAM DDR PC400MHz,A-Data - WDC WD1600JS (SATA2, 160GB, CaviarXL,7200,8MB)
kajvet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zahradník 29. 1. 2009 19:47

Dobrý den, na nově založeném trávníku (2 roky) mi narostl plevel (sedmikrásky, pampelišky, kokoška......), "nechemickým" způsobem se mi ho nepodařilo zlikvidovat, zakoupil jsem proto přípravek TOMIGAN 250EC, nemáme prosím s tímto přípravkem někdo zkušenosti? Jak působí, jestli je vhodný atd... Předem děkuji za odpověď
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 1. 2009 19:50

nechci vás zrazovat,ale nejkrásnější trávník,je rozkvetlá louka.
a ten plevel co vám tam roste jsou byliny
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zahradník 29. 1. 2009 20:26

Samozřejmě, ale tento kousek trávníku je reprezentační prostor, proto je nutné, aby byl bez plevelů. ;-)
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 1. 2009 20:27

Když budete trávník častěji sekat, většina vytrvalých plevelů zeslábne tak, že i vymizí. Problémem jsou pampelišky, ty přežívají docela spolehlivě, ale jak píše paní Hana, není to zas takové neštěstí, kvetoucí trávník, a zjara vypadají pampelišky docela pěkně :-)
Na přípravku by mělo být uvedeno, k čemu slouží, v jaké koncentraci se používá a jaká je doba počátku účinnosti od aplikace a kdy je vhodné přípravek používat.
Vypadá to na něco z dovozu, ne?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 1. 2009 20:41

sedmikráskám ,časté sečení naopak prospívá ,čím častějá sečete tím více se rozrůstají.
přímo na ně je nějaký herbicid,ale momentálně si nemohu vzpomenout na název.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 1. 2009 21:01

Já stříkám trávník přípravkem Bofix a jsem spokojen, zabírá výborně.
Daniel Bozner
Moderátor

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků