Passiflora

Nápady, tipy a rady o popínavých rostlinách či pro živé ploty

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 2. 2009 15:17

Ty mučenky máte oba moc krásné :tleskani opravdu dostanu koupit semena :?: co tam bude napsáno nějaká venkovní? Jinak jsem ji vždy pěstovala v květináči doma a připadala mi stejná :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 2. 2009 16:07

Je to stejná: Passiflora coerulea- Mučenka modrá.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 2. 2009 16:46

Dane ale já jsem taky myslela že je jedna pokojová a jedna venkovní. Mám ji v knížce nafocenou v květináči jak se točí kolem drátu jak Voskovka :hm .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 2. 2009 17:34

Daniel Bozner píše:Je to stejná: Passiflora coerulea- Mučenka modrá.
a to mi chcete říct, že přežije zimu u nás :?: tak jsem opravdu zvědavá jestli vám ještě poroste dejte pak vědět :hm :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 2. 2009 18:20

Normální zimu nepřežije, ale ty dvě minulé celkem bez ůhony.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 2. 2009 18:23

Dopol.jsem se divala na nabidku rostlin u Starkla,ma tam 2mucenky-Frederick passiflora frederick a druha -Obri mucenka passiflora alata,ta prezimuje pri 15 stupnich. :hm :hm Takze zase nic,nikde jsem nevidela tu, ktera prezimuje venku.Vase mucenky jsou hezke. :tleskani
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 2. 2009 20:22

mučenka vám přežije,ale v literatuře nikde nenajdete napsané ,že se dá pěstovat v našich podmínkách,je to jako třeba s hroznama které se doporučuji pěstovat do 400 m.n.m a znám člověka který je má v 700 m a s úspěchem je pěstuje,to stejné máte u mučenky p. Daniel jí vsadil na dobré místo kde má dobré podmínky k životu a tak se dá pěstovat i tady.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 2. 2009 21:46

:hm Hani a mohu pestovat venku-pres zimu-i ty mucenky,ktere jsem tu zminovala?Dan tu psal,ze ma -Passifloru coerulea modrou.Ta prvni o ktere jsem psala je sv.modra a ta druha cervena.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 2. 2009 21:50

Ty dvě určitě ne.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 2. 2009 21:52

Dane a mucenka,kterou mas Ty, ma jedle plody?
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 2. 2009 21:58

Ne ta P. coerulea není jedlá. V práci ve skleníku mám P. elata a ta je jedlá a výborná. Částečně mrazuvdorná je Passiflora incarnata, P. coerulea a údajně i P. lutea
Něco jsem o mučenkách našel tady: http://www.rostliny.net/rostlina.php?rID=4666
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 2. 2009 22:40

Diky Dane,prohledla jsem si ten seznam,jsou tam dve mrazuvzd.mucenky jen v nabidce zel zadna.Dik a dobrou noc vsem.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 24. 2. 2009 15:04

Dane,vcera jsem si prohlizela vsechny odkazy ne jen o mucenkach. :shock: Az do dvou hodin :shock: ?!A opravdu jsem se kochala :tleskani :tleskani Diky :lol:
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 2. 2009 16:29

No pane, Běli to se ti ráno určitě mooooc dobře vstávalo do práce :-) :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 24. 2. 2009 18:41

:pozor Já jsem "nefachčenko" :-| ,jsem v inv.důchodu,ale času nemám moc?! :pozor Heslo důchodců i invalidních, zn: Nemam čas :potichu :potichu .Teď v zimě jsem na počítači a hledám inspiraci pro mou zahradu,pročítám a prohlížím zahrady na internetu hlavně rostliny, které bych si tam mohla zasadit. :tleskani Dan mne poslal nějaké články a tak jsem je studovala,nemohla jsem se od toho odtrhnout :potichu
Bělena
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků