Jak vysadit ciernu borovicu

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Hornet (novy) 25. 12. 2009 20:08

Som v oblasti zahradkarcenia uplne nemehlo, poprosil by som o radu , chcel by som v zahrade vysadit ciernu borovicu. Ako na to ? Na sidlisku mame dva krasne exemplare, cital som na internete, ze je mozne mnozit semenom ( ma teraz sisky) alebo odrezkom, prosim poradte. Na nete som cital, ze najvhodnejsia vysadba 3-5 . Upozornujem ze mam v podstate kyslu a tazku podu, ci nebude moja snaha marna. Vopred dakujem
Kdo si hraje, nezlobi
Hornet (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 12. 2009 08:20

Čeho 3-5 semínek nebo odrezku, nebo malých boroviček? Mám černou borovici na zahradě je nádherná, ale potřebuje prostor
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hornet (novy) 26. 12. 2009 08:53

Ospravedlnujem sa vysadbou som myslel mesiace brezen az kveten :) staci mi jedna poriadna najradsej by som bol z odrezku, tam vidim ci sa to chytilo alebo nie
Kdo si hraje, nezlobi
Hornet (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 26. 12. 2009 09:33

Počkejte na radu od odborníka, (Ram1) ale z větvičky to dlouho trvá, nejlepší je již hotová zakořeněná v balu, to píšu jen jako laik
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 26. 12. 2009 15:57

Borovice černá je krásná. Taky mám jednu v zahradě (jeden docela neobvyklý kultivar) Pokud chcete aby byl stromek dříve doporučuji koupit sazeničku v zahradnictví nebo ve školce, pokud chcete piplačku a velkou radost, tak doporučuji semínka. Ale to je na déle. (aby měla dobrou klíčivost je nutno stratifikovat) Přiznám se že řízkovat ji mě nikdy nenapadlo, ale i kdyby se to povedlo, tak bych si nebyl jist, jak by to pak vypadalo. Pokud se vám líbí borovice s dlouhými jehlicemi a máte v zahradě dost místa zkuste třeba borovici Jefreyovu, ta nemá chybu. :-)
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 27. 12. 2009 16:41

pěstování jehličnanů ze semínek je krása, když se daří... už jsem zkoušela pěstovat různé, ale ne vždy se daří... takže jestli se chcete vbrzku kochat krásným stromkem v zahradě (a ne několik let opatrně obšlapovat kolem mrňavého a choulostivého semenáčku), je nejlepší koupit pěknou sazenici... :-)
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 14. 1. 2010 00:37

Určitě koupit sazeničku. Pinus Nigra by neměla být nikterak drahá. Semínka jsem vysel asi před 3lety. Z 30semen mi vzešlo 16 klíčenců, ale protože mi je napadlo padlí, zbylo nakonec jen 5 a z toho jsem 2 asi 20cm semenáčky rozdal. Semínka jsou nadlouho, ale v jistém směru se stéjně vyplatí. :nenapadne
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků