Pěstujete wollemii vznešenou? (Wollemia nobilis)

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 9. 2009 17:08

pokud vim tak zprvu je rust bujny a az u starych stromu jsou prirustky minimalni, takze tech7je realnych jen u star.stromu...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 29. 9. 2009 17:25

No právě, takže se ta paní může dočkat velikého stromu dost brzy. U mne na zahradě s cedry úspěšně soutěží v rychlosti růstu z jehličnanů už jen metasekvoje.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 29. 9. 2009 18:24

ano, metasekvoja je vitez a cedr je hned za ni, ani modrin neni pozadu a dost me prekvapila Pinus wallichiana, půl metru prurustky neni spatny a u takoveto lepsi borovice se divim
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 29. 9. 2009 19:26

No to s tou metasekvojí máte pravdu ta se vytahuje , nechci zakřiknout, ale je nádherná, mám dojem, že s ní začala soutěžit jedle korejská, taky se vytáhla nějak moc
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 1. 10. 2009 07:46

S metasekvojí jsem měl letos problém, vytvořila si potvora na špičičce nehezký dvoják, tak jsem musel zasáhnout, ale bylo to dost složité už má asi pět metrů výšky, a žebřík se o to pořádně opřít nedá. Ale zvládl jsem to a už má zas jen jediný vrcholek. 8-)
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 26. 12. 2009 15:32

Letošní vámoce neunikla zdobícímu úsilí dětí ani Wollemie zimovaná na chodbě:
Obrázek
http://www.bmprofit.cz/galerie/forum/WollemieV.JPG
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 30. 5. 2010 20:20

tak po delsi dobe ukazuji Wollemii, letos to je prvni sezona co bude u me a zda se az, ze tam kde jsem ji koupil ji snad morili, tech pupenu co rasi .. to neni ani mozny, ze se tak zblaznila, jinak byla zimovana pri -1st Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 31. 5. 2010 08:09

Je krásná. Já zimoval při + 5°C, ale takhle ji narašenou ještě nemám. Zatím jen vrcholový pupen zalitý pryskyřicí. Uvidíme, jak bude pokračovat.

Nějak mi to letos všechno nějak pomaleji raší, nevím proč, když prší skoro každý den.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 31. 5. 2010 11:13

mam ji v polostinu, a jsme v 340mnm, ale mikroklimaticka oblast... nicmene me prekvapila .-D
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 10. 6. 2010 09:18

Tak už konečně rozvíjí.
wollemieM.JPG
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ma_Si 8. 11. 2010 21:19

Zdravím pěstitele Wollemie. Také jednu vlastním více než 3 roky. Čím a jak často stromek hnojíte a jakou hlínu používáte k pěstování? Letos, zřejmě díky deštivému počasí a velké vlhkosti mi několik větví uschlo, ale jinak úspěšně roste. :-) Nafotím a přidám snímek. :-))
Ma_Si
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 11. 2010 21:46

pokusim se take nafotit, rekl bych, ze rostlina rostla dobre, skoro se o ni nestaram, mam ji zapustenou v zemi,akorad ji zalevam mekkou vodou a prihnojim jen zbytkem hnojiva na balkonovky-a roste dobre, jinak vloni byla presazena do udajne doporuceneho substratu s mykorhizni houbou...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 9. 11. 2010 12:21

Ahoj wollemisti, musím tak zas někdy přidat fotku. Letos jsem nepřesazoval, mám ji v terakotovém květináči na místě, kam jen odpoledne svítí slunce. Hnojil jsem jen tak sporadicky Krystalonem. Snažil jsem se jí už při výsabě přidat mykorhizní houbu co jsem měl pod Pinií, ale ještě ani nevím jak to dopadlo. Vyrostl jí nový přeslen větví. Jen přes léto jí trošku zachly šličky jehlic, ale není to tak hrozné. Spíš budu zas muset vymyslet zimování. Asi bude na chladné chodbě s novou Araucarií araucaunou.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 11. 2010 18:25

ja nastesti ji budu zimovat spolecne s olenadry,pri -2st-aspon loni tam byla tato nejnizsi teplota a hrave to prezily
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ma_Si 9. 11. 2010 20:10

Hlínu tedy zkusím koupit a přesadit stromek. Zimuje v naší ložnici, poctivě ji obcházíme, o Vánocích byla posledně také nazdobena balzovými, tedy lehoučkými, ozdobami. Moc jí to slušelo :lol: :tleskani Když přišlo jaro, dala jsem ji ven jednoho dne, kdy pěkně pršelo. Pak se ještě ochladilo pod nulu a mladým novým větvičkám zima neprospěla. V létě ji mám vždy ve stínu, protože přímé slunce spaluje mladé lístky. Mění se ze zelené do načervenalé, spíše červenohnědé. Prozatím je venku, ještě nehrozí mrazy....
Ma_Si
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků