Co je to za jehličnan a jak dál...?

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 15. 1. 2009 19:41

crosan píše:Paní Hano, vidím nebo čtu, že rozumíte jehličnanům mám třetím rokem na zahradě sekvoj nebo sekvojec? Na zimu mu opadává jehličí tak jako modřínům. Název jsem při nakupování zapomněla.

sekvoj,sekvojovec je rostlina která neopadává,
zkuste ji nafotit a poslat sem do fora,takhle se to těžko určuje.tohle je fotka sekvojovce obrovskéhohttp://ukazto.com/?id=7631651&klic=Qc0WMhBc&overall=1
metasekvoje čínská nebo tisovec dvouřadýby to mohli být ,jak píše p,Daniel oba opadávají
pošlete fotku.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 15. 1. 2009 19:54

Ano máte pravdu je to metasekvoj čínská, Děkuji
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 15. 1. 2009 20:01

nevím jestli k ní budete chtít něco napsat,je u nás dosti vzácná,dobře mrazuvzdorná,a nenáročná,
ale musíte počítat s tím že do budoucna z ní budete mít strom.
Dá se dobře množit řízkováním v srpnu.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 15. 1. 2009 20:37

To budu ráda, hned jsem vytáhla svou chytrou knihu, kde jdem našla, že doroste až 30m. Moje má tak metr, ale loni měla přírůstek tak 30cm, každá vnučka vždy dostane strom /mám 4/ ale ta sekvoj roste nějak rychle, ale má k tomu prostor. Nevíte za jak dloho může mít šišky, jestli se jich dožiju?
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 15. 1. 2009 21:15

za jak dlouho bude mít šišky to nevím záleží v jakých podmínkách ji pěstujete .
metasekvoje jsou hodne vzrůstný stromy výškou se podobají našim smrkům.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 15. 1. 2009 21:41

V zahradě a má prostor, žádné dráty na sebou a mezi ty smrky zapadne, těch tam je hodně, vedle ní je korejská jedle a stříbrný smrk asi 3m od sebe
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 17. 1. 2009 18:11

HanaT píše:nevím jestli k ní budete chtít něco napsat,je u nás dosti vzácná,dobře mrazuvzdorná,a nenáročná,
ale musíte počítat s tím že do budoucna z ní budete mít strom.
Dá se dobře množit řízkováním v srpnu.

Prosím ještě k té metasekvoji asi v jedné třetině má druhou silnou větev souběžnou jako kmínek, můžu ji odstřihnout a připadně nařízkovat, nebo nechat tak? Děkuji
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 17. 1. 2009 18:17

tomu se u stromků říká dvoják ,je to vada už vrozená genetická a jako malé se stromečky vystřihují na jeden vršek,určitě by se dal sestříhnout a nařízkovat ,ale počkejte s tím až na srpen,
Zkuste ji vyfotit a poslat sem do fora docela mě ten váš stromek zajímá.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 17. 1. 2009 18:24

Vyfotit můžu až v létě, nebo na jaře a zatím nemám na chalupě internet ale určitě pošlu Jinak děkuji a počkám na srpen,
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 1. 2009 15:41

Já tedy jehličnanům nerozumím toto je jediný kus co mám doma Obrázek :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 1. 2009 16:17

to je Blahočet ztepilý,nebo Araukárie
máte ho moc pěkný
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 22. 1. 2009 02:16

Na zahradě máme vysázené dva stříbrné smrky. Nevypěstoval jsem je ze semínka, ale byly před nějakou delší dobou zakoupeny buďto někde ve školce nebo nám je někdo kdysi dal, každý zvlášť. Jsou vysoké 8 a 5 m. Divné, nebo alespoň z estetického hlediska velké mínus je v tom, že kmen od spodu je nepřirozeně vykřivený, asi jako nějaká hokejka a pak už roste pěkně rovně a má hezky tvarovanou korunu. Proč je dole takový vyhnutý :?: Málo světla, prostoru, nebo už byla sazenička křivě rostlá, toť otázka. Je to jen u těch stříbrných smrků. Obyčejné smrky nebo smrk Omorika, borovice a jedle to nemají. :hm
Pokud by někdo věděl co to mohlo způsobit nebo jak se tomu případně vyhnout, prosím odpovězte... :?: Děkuji.
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 22. 1. 2009 06:59

Je to zřejmě tím že jsou to roubované smrky. My v zahradnictví máme všechny takové.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 1. 2009 17:04

Martin-Br. píše:Na zahradě máme vysázené dva stříbrné smrky. Nevypěstoval jsem je ze semínka, ale byly před nějakou delší dobou zakoupeny buďto někde ve školce nebo nám je někdo kdysi dal, každý zvlášť. Jsou vysoké 8 a 5 m. Divné, nebo alespoň z estetického hlediska velké mínus je v tom, že kmen od spodu je nepřirozeně vykřivený, asi jako nějaká hokejka a pak už roste pěkně rovně a má hezky tvarovanou korunu. Proč je dole takový vyhnutý :?: Málo světla, prostoru, nebo už byla sazenička křivě rostlá, toť otázka. Je to jen u těch stříbrných smrků. Obyčejné smrky nebo smrk Omorika, borovice a jedle to nemají. :hm
Pokud by někdo věděl co to mohlo způsobit nebo jak se tomu případně vyhnout, prosím odpovězte... :?: Děkuji.

zkuste to vyfotit a poslat na forum,potom vám řekneme s jistotou čím to je.
může to být buď roubováním nebo jako semenáček špatně zasazen a pak vytváří takzvané hokejky,a ještě jedna možnost ,mohl to být dvoják a po vystřižení jednoho výhonu zůstane taky kolínko.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 22. 1. 2009 18:30

ra.cermak píše:Já tedy jehličnanům nerozumím toto je jediný kus co mám doma :-[


Jak píše paní Hana, jedná se o araukárii ztepilou (Araucaria heterophylla). To je náhodička, že ji máte! Já v poslední době vážně uvažuji, že bych ji pořídila. O Vánocích jsme jich několik obdivovali v brněnských kostelech, tedy pořádné kusy, tak čtyřmetrové a více. Říkala jsem si, že se dá ideálně využít jako vánoční stromek! ;-]
Ale zajímalo by mě, kde ji pěstujete a jak. Na zimu by podle odborné lit. potřebovala přemístit do chladnější místnosti. Děláte to tak? A jak dlouho ji máte prosím? :?:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků