Pařezy a jejich likvidace

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Zahradnik 11. 4. 2007 12:43

Paní Dvořáková, díky !!!! objednám, zakoupím, vyzkouším a budu pevně doufat, že nepřijde na řadu krumpáč :wink:
Zahradnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 12. 4. 2007 10:58

Tak to já taky! :D A dejte vědět, jak to dopadlo!
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 12. 4. 2007 19:21

Já také budu testovat, také dám echo, pokud při podpalování odumřelého kořene nepodpálíme domeček. :|
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eowarin 13. 5. 2007 18:21

Tak já sem asi dotestoval, přeně ten přípravek kterej tu zminujete sme s maminkou koupili loni na podzim, navrtal sem diry, nasypal, zazatkoval. Vcera nadesla slavna chvile zhnuti...nalil sem tam tek. podpalovac, zapalil...chvili to horelo a pak nic..tak sem vzal propan a skusil to snim...nevim teda ale me se spis zda se to zhaslo a nedeje se vubec nic :( . Jedna se parez tresne. tak 60cm v prumeru.
Eowarin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 13. 5. 2007 19:18

Tak to se máme na co těšit, dnes jsme navrtali díry. :(
Možná, že i víc, než jsme měli, tak za 6-9 měsíců uvidíme. :shock:

http://www.drostra.cz/ProductDocs/Root.jpg
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 17. 5. 2007 07:47

Omlouvám se,že se k tomu vracím až nyní,s tímto způsobem ma dobré zkušenosti kamarád,a používá to už několik let.Pařezy odkope do hloubky asi 20-25 cm,šikmo navrtá díry většího průměru do hloubky asi 5cm.Koupenou sadbu namočí,roztrhá a nacpe do děr.Vršek jen zamázne hlínou.Druhý den pařez zalije vodou,a obsype trávou,případně senem od sekačky.Dvakrát v týdnu zalije.Má už v tom praxi,takže ví kdy opatrně odhrne "kompost" a začne sklízet.Po kompletní vysbírání kompost použije a vyplorený pařez odštípe a proces opakuje.Tvrdí,že trávní kryt je pro houby ideální prostředí,a nevadí jim tolik ani sluneční úpal.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Červík 17. 5. 2007 16:18

Jen jestli těm houbám by nevadily ty naše pařezy z borovice. Co jsem četla, tak zatím mi nikdo neodpověděl na otázku, zda-li se na nich nechají pěstovat, všude se píše o listnáčích.
A s těmi děrami to také nebylo jen tak. Vyvrtat vrtačkou 2cm otvor do hloubky byl pro ni docela záhul a vrták jsme museli chladit v kbelíku.
Já osobně bych se raději také přikláněla k tomuto řešení.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 20. 5. 2007 19:06

Tak Stando, co ty borovice a houby, já myslela, že mi přihodíte další radu a ono nic.
Ani ta hlíva není vhodná, asi mi skutečně nezbyde nic jiného, než tam ten "utrajch" nacpat. :cry:
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strongicek 6. 6. 2007 09:00

Ahoj Červíku, mám zkušenost jen s jedním pařezem, ale tenkrát to vypadalo tak strašně jednoduše a bylo to naprosto bez komplikací, tak třeba se necháš inspirovat. Na zahradě rostla stará hruška, která neplodila a hned první rok se naši rozhodli ji zlikvidovat. Přijel známej s motorovou pilou, pokácel, kolem pařezu se trochu odkopalo - asi 20cm do hloubky, jen aby se tam vešla motorovka. Pak se pařez upálil těsně pod povrchem půdy a nařezaly se tam asi po 5ti cm zářezy do kříže, takže to ve finále vypadalo jako mřížka. No a pak se zahrnulo a zatravnilo a dnes již nikdo neví, kde ta hruška byla. Je fakt, že je tam trávník, ne záhonek. Osobně mi přijde logické, že pařez obrazí a za čas vyrazí šlahouny, ale nám se to nestalo. Tak přeju hodně štěstí, ať už si vybereš jakoukoli variantu.
Strongicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soze 29. 7. 2007 13:17

Namiesto ROOT sa dá použiť asi 15x lacnejší "sanytr" z drogérie. Je to prakticky to isté. (ROOT je dusičnan draselný+amónny, sanytr je dusičnan draselný.)
Aj keď v návode k ROOT píšu, že nie je nič jednoduchšie, než potom koreň vypáliť - tak jednoducho to nefunguje. Je treba urobiť si "na pařeze" regulérny táborák s opekaním špekačkov, prípadne s kotlíkovým gulášom. Vtedy to chytí a zhorí.
soze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 29. 7. 2007 16:28

Ahój,
už jsme pařezy nakrmili. Je fakt, že na jeden pařez padl jeden Root, tak nic levného a na ten táborák jsem zvědavá, pokud je to skutečně tak. Reklamština je prostě reklamština.
Strongíčku, tohle jsou borovice, tam houby nerostou, jen na listnáčích. Čau u ibišků!
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strongicek 30. 7. 2007 19:47

Hojky červajz, jaké houby? Já o houbách nic nepsala, já psala o mřížce. Mimochodem už se asi týden nemohu na ibišky dostat. Fungujete normálně? Nevím, zda je chyba v mém PC nebo někde jinde. Papa K.
Strongicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Strongicek 30. 7. 2007 19:54

Teda vy jste ale pyromani - já bych měla strach!
Strongicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 30. 7. 2007 19:58

No vidíš, to je když se spěchá. Ibišky jsou v nedohlednu, admin se asi někde dovolenkuje, loni to také tak vypadlo, tak vydrž.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strongicek 31. 7. 2007 18:45

Uf uf, tak to jsem si oddychla, já se lekla, že jsem zase klikla, kam jsem neměla a mám po kamarádech. Tak já to tedy budu zkoušet. Papapa a přeji úspěšné vyhoření pařezu. To víš, já mám doma hasiče a hasič není požárník, takže mám problém ho přesvědčit i na pálení bordelu po zednících.
Strongicek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků