Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje!

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Ram1 22. 6. 2009 23:13

Nějakou fotku přidám až zas něco na zahradě nafotím. Je tam totiž vše od vzrostlého dubu a akátu Obrázek

po cedry...
Obrázek
Tentokrát na zimním obrázku.

A ten východní koutek, to není ani tak japonská zahrada jako spíš východní část mé zahrady, kde jsou shodou okolností soustředěny exotické rostliny z východu. Krom metasekvoje, jinanu, ostrolistce neboli Cunninghamie, deštníkovce neboli pajehličníku i nějaké bambusy rodu phyllostachys nějaké sakury, wistárie a pak ještě nějaké kytičky, jako třeba srdcovka nádherná.
Obrázek

Není to ani stylově ani druhově vyhraněno.

Tohle je například jeden ze zajímavých jehličnanů původem z východu Ostrolistec kopinatý
Obrázek

Jinak metasekvoje se dá koupit v každém jen trochu slušnějším zahradnictví. Pokud za ni nechcete platit, stačí si někde otrhnout větévku a dát zakořenit, což jí jde poměrně snadno.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 6. 2009 14:56

Rami,moc pekne,ja si myslela,ze vych.zahr.je Jap.zahr.,ale tesim se na dalsi fotky.Jarmi,je to zahr.v Polsku u Ces.Tesina?Jezdime k rodine ke Karvine,mohla bych tam treba zaskocit.Jeste se podivam v nekterych zahrad.centrech. :hm Asi bych ji nepoznala,ze bych si urezala nejakou vetvicku :-| :-| :potichu
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 23. 6. 2009 19:32

Japonská zahrada je na mě moc velká věda. Možná se jednou o ni také pokusím...
Dnes mi déšť dovolil pár obrázků namačkat...
Přílohy
hloh.JPG
I z hlohu možná bude bonsai
javory.JPG
K japonsku patří javory
jinan.JPG
Východní poezie (jinan před metasekvojí)
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 6. 2009 19:34

Tak to je krása :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 23. 6. 2009 19:44

Na tu metasekvoji pozor! Doporučuji jen do velkých zahrad. V dobré půdě a se zaléváním roste jako z vody a za nějakých deset patnáct let by byla veliká škoda ji "zmenšovat". Pár fotek dosvědčí, že je tomu tak. (já už ji ani nedokážu vyfotit celou z pořádného odstupu)
Přílohy
metasekvoje.JPG
Za několik let vám zůstane pohled zdola do větví...
kmen.JPG
A kmen tloustne a tloustne
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 23. 6. 2009 19:44

:shock: Ram,ja zasnu :shock: to je nááádhera,ten druhy obr.se Ti obzvlast povedl i treti je moooc hezky:tleskani :tleskani :tleskani ,jinan dvoulalocny mam take v Jap.z.,ona to neni uplne J.z. :-| ale snazim se o to aby se ji ta ma alespon trochu podobala.A ten hloch uz je bonsaj,pekny :tleskani :tleskani . :hm Zrejme mas velkou zahradu,ze se Ti tam vejde tolika stromu :potichu :tleskani .Ta met.sekv.je nááádherna,nemam sice zahradu nijak velkou,ale pokud ji sezenu,tak nevaham a je mááá :tleskani !
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 23. 6. 2009 19:57

Dámy děkuji oběma za slova chvály. Je pravda, že mám na své vylomeniny dost velký prostor. Běleno, když budeš chvíli shánět, tak se dá koupit i některý kultivar co nedisponuje tak bujným růstem. Já jsem na jaře jeden takový stromek viděl v Dendrologické zahradě v Průhonicích. Jednou se dívat jak ořezávají vzrostlý strom bych asi nevydržel. Tak držím palce!
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 27. 6. 2009 15:33

Tak vypadá moje metasekvoj po záplavách
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 30. 6. 2009 21:11

pokud nestojí dlouhodobě ve vodě, tak to snese. Blahopřeji je krásná. (ale ty záplavy by si to mohly příště odpustit) Ještě že mám zahradu na kopci.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 30. 6. 2009 21:20

Já taky na kopci, ve vodě už není, je i očištěná od nánosu bahna, takže ten binec kolem je pryč
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 14. 7. 2009 10:04

Tak to určitě poroste jako z vody! ;-)
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 7. 2009 10:55

Přežila a to je důležitý :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 14. 7. 2009 15:07

To máte pravdu Moravando! Já bych jen dodal je krásná a to je dobře.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 4. 8. 2009 11:52

Ram1: kde můžu prosím uštípnout řízek z té metasekvoje (obrázek výše), na té větvičce dole? A když už se ptám, můžu i teď řízkovat javor japonský? Mám použít stimulátor - práškový?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 4. 8. 2009 14:16

Metasekvoje se dá uštípnout ledaskde. (Pokud možno co nejdále od té mojí ;-) )
Přiznám se, že japonské javory jsem nikdy řízkovat nezkoušel, tak moc neporadím. Ale pokud se do toho pustíte, tak určitě bych hodně zmenšil listovou plochu. Na stimulátoru bych řekl, zas tak nezáleží. Ať je práškový, nebo v roztoku, tak zakořeňování většinou jen urychlí.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků