Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje!

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 1. 10. 2009 20:10

ja bych rek, ze i kdyz ji vlahu moc nedopreji tak si vystaci jen se sluncem a i tak narostou letorosty v delce desitek centimetru...pokud to neni vic jak metr..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 2. 10. 2009 07:02

S tím by se dalo souhlasit, když byla mladá tak jsem ji občas zaléval, ale teď už ne, a přesto má na vyprahlé stráni bez zálivky přírůstky třičtvrti metru. Když je v úživné půdě s vyšší hladinou spodní vody, tak roste ještě víc, asi proto se jí říká vodní jedle. Proto doporučuji dobře přemýšlet, kam ji zasadit, za dvacet let to bude dost veliký strom, tak je důležité, aby okolo sebe měla dost místa, aby nemusely nastoupit metody jejího "zmenšování" to by pak nebyla ta správná okrasa.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 10. 2009 13:35

Díky za rady,už jsem taky něco našla na netu. Kupovala jsem to s tím, že je to metasekvoj, jen jsem se chtěla u vás ujistit. I tak ale nevím, proč nekoupit něco co je pěkné i když to neznám.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 3. 10. 2009 20:27

Přeji vám aby vám dělala co nejvíc radosti. Jen bych opakoval, dobře rozmyslet kam ji zasadit, aby později nepřekážela! Jinak je její krásná svěže zelená barva jehličí ozdoba nad všechny ozdoby. A když se na podzim oděje do zlatové, tak je snad ještě hezčí.

A není jen krásná, je i zajímavá. Třebas tím, že ji vědecký svět znal dříve z otisků v hnědém uhlí, než byly objeveny živé stromy za druhé světové války v Číně. Něco jsem o tom psal tady: http://www.bmprofit.cz/vzacne.html

Pošlete fotku, abychom se potěšili jaké hezké místo jste pro ni vybrala. :tleskani
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 3. 10. 2009 20:40

No a já ještě k těm svým dvěma "řízkům" zatím jsou zelené, asi po měsíci, tak snad přežijí?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 3. 10. 2009 20:42

Budu jim držet palce!
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 3. 10. 2009 21:05

Dík, pořád na ně koukám. jak se mají k světu, a té veliké jsem srovnala špici, měla tendenci si udělat tři, bylo to zahuštěné, až bude bronzová tak vyfotím
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 5. 10. 2009 00:31

Pokud na ní ještě dosáhnete, tak je to legrace, já to měl horší, jak jsem lezl na žebřík a neměl jsem ho o co opřít, když jsem odstraňoval vrcholový dvoják. ;-) Těším se na fotografii.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 5. 10. 2009 09:13

Právě toho jsem se zalekla jak jste psal, že to byl problém. vždyť ji mám dva roky a vyrostla o 1,50, takže příští rok by byl problém. Ty vrcholy jsem též zapíchla pod sklenici, za pokus to stojí.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 5. 10. 2009 15:23

Já to zkusil, nechytly se, byly asi ještě málo vyzrálé.
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 5. 10. 2009 15:37

Ój, je to jen pokus, než na kompost?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 6. 10. 2009 07:34

Držím palce, abyste byla úspěšnější než já. :-D
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 11. 10. 2009 13:29

Tak vypadám na podzim. sem tam už zlátnu
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 11. 10. 2009 16:11

moje je asi taky takto velka..jak ji mas vysokou?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 11. 10. 2009 19:14

Přesně 2m za dva roky z 0,50cm
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků