Jak jsem využil pařez ořechu

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 10:05

Tak to zas nevím co pošlou, našla jsem to tady. Jestli se mě to sem teda podaří vložit :-[ http://www.dobrehouby.cz/?p=productsList&iCategory=89&sName=SADBY. Pardon teď na tom čtu že je zrnitá, tak to je prosím tě konečně ono :hm :-) ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 11. 4. 2010 12:25

jo mělo by to bejt
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 12:40

Radošku tak děkuju za radu, já to teda objednám :-) . Saaakriš jestli mě se to jednou povede nebo ne...... :hmm: :hm ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 4. 2010 16:29

Moravandi Tys mě tak nakazila, že to vyzkouším. Problém je ten pařez , ale to vykoumáme. My v loni pěstovali žampiony, hlívu a chitake, ale tohle se mi zdá lepší. Hlavně v tom substrátu byly samé smutnice.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 16:43

Ježíši nestraš mne smutnicema :hm . Já už jsem teda objednala tu sadbu a přidala jsem k tomu pýchavku :D :nenapadne . Nemáte s ní někdo zkušenost ? Ta by měla růst normálně v trávě ne ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 4. 2010 17:08

Moravandi substrát by měl být neustále vlhký a to jim vyhovuje. Já tam napíchala žluté lepové destičky a co se jich nachytalo.
Radku chtěla jsem se zeptat, to musí být jen ten pařez nebo i čerstvě pokácený strom? Museli jsme totiž pokácet jabloň tak jestli by to nešlo využít. Ten pařez od ní musel totiž ven. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 18:35

Já to mám zatím doma chvilku tak zatím nic. Jen jsem tam nařízla ještě čtyři dírky. Jestli z toho začnou lítat tak to půjde bez milosti na balkon. Jen si říkám jestli mě to neporoste jako když jsem, měla takhle žampiony. Vyrostl mě jediný obrovský a pak už nic jen to doma *****ělo. Tak to šlo pryč :-\ .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 4. 2010 19:00

Moravandi my tam díry nedělali ale vyřízli jsme folii tak aby byla asi 2cm nad substrátem a na to nasypali ten menší pytlík navlhčili to. Přečti si návod na pěstování, většinou bývá na tom malém pytlíku napsaný. A až potom začali lítat ty potvory.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 19:05

Tak to já mám asi něco jinýho. Přečti si to, je tam návod že to má být v tom. Díry už tam byly čtyři jen jsem přidělala. A nic tam lít nemám jen třikrát denně rosit až to začne vylézat. Teda tu hlívu.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 11. 4. 2010 19:51

Dnes jsem byla v Hornbachu ale měli jen žampiony asi na zeminu protože ten pytel byl velký hlíva byla vyprodaná kdyby byla 100%bych to vyzkoušela ale bez toho pařezu :-D
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 4. 2010 19:57

Jani zkus to bude sranda :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 11. 4. 2010 21:23

Moravandi určitě zkusím, ale počkám až bude teplo, aby se to hezky zapařilo. V úterý jedem do OBI třeba třeba to tam koupím.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 13. 4. 2010 15:38

Jani na jabloni se mi to neujalo jen ořech
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 4. 2010 20:49

No Radku já to stejně nesehnala, v OBI měli jen ty v substrátu.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šár.ka 2. 5. 2010 18:55

ahoj, může mi někdo poradit co to mám za magnolii? na vizitce je klasická růžovo bílá takové to "uzavřené poupě" a letos poprvé vykvetla a vypadá takhle ....

Obrázek Obrázek
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků