Acer palmatum,javor japonský.

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 6. 2009 19:54

Martine já si myslím že javoru ten řez tolik nevadí,takže se dá zkracovat od července až do konce září.
dej sem fotku toho javoru ráda se podívám.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 6. 2009 21:56

Souhlas, přežije ve zdraví :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hejjar 1. 7. 2009 20:24

Mám javor červený nevím jestli je japonský, má letos nádhernou barvu, ale začaly se mi tam objevovat větvičky bez listí, nevím jestli opadly nebo se neolistily, nejsou suché mají barvu, mám je ostříhat? Strom už má asi 2m. Díky za odpověď
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 7. 2009 21:33

Javor můžete ostříhat: proschlé lze odstranit kdykoliv, co se vám nelíbí ořežte spíš v druhé půlce léta.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 2. 7. 2009 19:15

Fotku dodám, jen co se trošku venku vyčasí. Už by ty deště přece jen mohly ustat. :-[
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 5. 7. 2009 22:26

Tak tady jsou ty fotky - Acer tegmentosum (země původu - Čína, jestli si to dobře pamatuju)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Japonské javory mám letos od jara zasazené a nezbývá než čekat, jestli něco vyleze, ale do hlíny se mi dostala nějaká škodná - takové mušky - smutnice se jim říká a larvy mi lozily v hlíně. Musel jsem použít insekticidu a tak kdoví jak to dopadne, jestli mi ty semínka nezničily. :hm :'(
Jinak pak mám ještě Acer buergerianum - ten si šetřím na bonsaj ^^
Ahoj ;-)
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 29. 7. 2009 20:21

Na javoru červeném jsem našla tobolky se semínky (2 v jednom), jak uchovat,kdy zasadit?Nemají se stratifikovat? (nevím jak se tobolce správně říká, asi jsem chyběla ve škole)
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 2. 8. 2009 16:18

celkem se mu daří ale co ty skvrny na listech :?: Obrázek :?:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 8. 2009 20:24

Nepoškodil se list nějak při přemisťování nebo na slunku (větru)? Mám pár javorů, ale s listy nejsou potíže, netrpí na nějaké škůdce ani choroby (aspoň u nás ne). Asi bych list odstranila, narostou další zdravé a bude hezčí ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 2. 8. 2009 20:39

No já ho špatně natočil on má flekaté i další listy přímé slunce na něj nesvítí je pod střechou tak na něj ani moc nesvítí tak fakt nevím
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 2. 8. 2009 21:43

To je těžko posoudit. Mi se třeba pár lístků spálilo, jak jsem javůrek přemístil ven. Postupně od konce obeschly, ale hned vedle jich dvakrát tolik vyrazilo.
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 3. 8. 2009 19:22

Já ho ještě ani neměl doma je venku od té doby co začal rašit tak na slunce by měl být zvyklej
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 8. 2009 20:05

Koukala jsem i do chytrých knih, a nikde o nějakých chorobách žádná zmínka... ale nevěřím, že by javory byly 100% odolné vůči všem nástrahám, jen se není kde popídit :-( . Jediné, o čem je zmínka i v knihách je to, že citlivě v ranném mládí reagují na nevhodnou půdu a zálivku, to by tedy taky mohlo způsobit poškození listů.
Moc toho ku pomoci není, že?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 3. 8. 2009 20:09

To neva aspoń něco asi to bude tou půdou možná on je uvěznenej v takovém hódně malím květníku asi ho tím trápím děkuji
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ram1 4. 8. 2009 08:55

Možná, že by mu opravdu slušel nějakej větší...
Ram1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků