Acer palmatum,javor japonský.

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 8. 2008 20:08

Dano,na váš dotaz odpovídám zde,
nevím který javor myslíte ,
Obrázek
tenhle nevím kam zařadit přes léto je světle zelený s červeným lemem a na podzim se zbarvuje do vínově červené barvy.
A tenhle
Obrázek
je Acer palmatum ORANGE DREAM.
přes léto je světle zelený a potom přechází přes žlutou až do sytě oranžový.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 21. 8. 2008 20:16

ještě doplním váš dotaz na pěstování ,
javory jsou poměrně nenáročné,hlína jim vyhovuje spíše těžší a vlhčí,než s rašelinou
můžete ho pěstovat jak na slunci tak ve stínu ,podle světelných podmínek se bude zbarvovat,
dá se pěstovat i ve vyšších polohách,kde můžou konečky větviček namrzat,ale můžou se setříhnout a on se krásně rozvětví.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danahan 21. 8. 2008 21:36

Hano, díky za odpověď. Myslela jsem ten na druhém obr. Jsou krásné oba.
Já loni v těch vedrech přišla o červenolistý, 1 rok sazený. Přitom byl v polostínu, ale stačilo krátce dopolední slunko a bylo po něm, zaschl a už neobrazil. Acer shirawasanum aurea se mi moc líbil v zahradnictví, ale bojím se, abych ho zase neumořila.
Danahan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 8. 2008 20:24

javor si myslím,neodejde na úpal,ale spíš na to jakou má hlínu .
Jestli mu neproschly kořeny,nejhorší je pro něj propustná,kůrovitá půda.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 8. 2008 20:15

Ten javor s listy světle zelenými s červeným lemem je Acer shirasawanum 'Aureum', dorůstá maximálně do tří metrů, snaší slunce i polostín, nesnáší řez - jedině odstraňovat případně proschlé nebo poškozené větve. Pokud jako starší kvete, tak během května a června.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 8. 2008 20:42

Pani Fidych děkujem za informaci ,určitě si to někde poznačím,abych pro příště věděla co vlastně mě na zahrádce roste :idea:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 8. 2008 20:48

Mám javůrek taky, sice podstatně menší než Vy, ale pořád na něm mám cedulku ;-), jinak už by byl bezejmenný :-P
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 8. 2008 20:58

já je mám ze semen,a po třech letech se teprve objevily semenáčky,takže jsem byla ráda,že jsem si pamatovala co je v truhlíčku vůbec naseto,natož jaký je to druh. :mrgreen:
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danahan 27. 8. 2008 22:35

Jé, tak jsem ho náhodou poznala, že, Hano?

Fidych, píšete, že snese (Acer shirasawanum 'Aureum') i slunečnou polohu? Tak to jste mě potěšila, protože v zahradnictví mne před místem, kam jde dopolední slunce, varovali.

Koupila jsem si také červenolistý - proutek - semenáček, protože byl za hubičku.
Jak rychle semenáčky rostou oproti roubovaným?
Danahan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danahan 27. 8. 2008 22:38

A ještě dodávám, že půdu mám těžkou, spíše jílovitou, tak v tom bych problém tehdejšího uhynutí neviděla.
Určitě si ještě ten A.shirasawanum 'Aureum' pořídím, doufám, že tam na mne čeká.
Danahan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 28. 8. 2008 20:38

problém by v té hlíně mohl být,těžší zeminou jsem myslela ornici,ale pokud tam máte jílovitou zem ,ta nepropouští vodu a pak se zadržuje v kořenovém balu a když jsou kořeny stále v mokru a občas neproschnou mohly by také zahnívat a javor odejde.
v jílovici je nejlépe vyhloubyt jámu ,vysypat kamínky,nebo štěrkem na to dát vrstvu písku a potom ornici do které vsadíte rostlinu.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 8. 2008 22:27

Mám javor na místě, kde jde slunko od samého rána asi do tří odpoledne, pak už je v polostínu, zatím roste dobře a nevypadá, že by mu slunko (ani polední) vadilo. Zem má ale slušnou, propustnou a spíš lehčí (bohužel vysychavou=takže zalévám)), ale drží se statečně :D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 10. 2008 18:38

tak takhle se vybarvil japnský javor,
http://baxi.rajce.idnes.cz/javor/
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 10. 2008 18:46

Nádherný :tleskani .To je na podzimu nejkrásnější to vybarvování listů.
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod HanaT 4. 10. 2008 18:51

taky to mám ráda a když do toho ještě svítí sluníčko,no paráda :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků