hurmikaki,tomel

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 12. 4. 2008 11:00

Jedno semeno mi sežral drátovec, druhé vyklíčilo a vyrostl z něj 10 centimetrový semenáček. Zatím vypadá silně a zdravě.

S tou půdou, ve které bylo to druhé semeno, asi budu muset něco udělat proti těm drátovcům, ale ohledně toho už jsem položil dotaz do sekce Škůdci.
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 4. 2008 18:41

Tak mně napadlo, že jste se zmiňoval o zemině, kterou berete i k výsevům někde na poli. Možná by bylo lepší, pokud nemáte možnost zem propařovat, koupit si zeminu k výsevům určenou, tam je minimální nebezpečí všelijakých půdních škůdců. V zemině z pole si donesete všelijaké breberky, které se třeba časem teprve vylíhnou a pak vám nadělají zbytečnou škodu.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Dvořáková 13. 4. 2008 10:26

Taiko_CZ píše:Jedno semeno mi sežral drátovec, druhé vyklíčilo a vyrostl z něj 10 centimetrový semenáček. Zatím vypadá silně a zdravě.

S tou půdou, ve které bylo to druhé semeno, asi budu muset něco udělat proti těm drátovcům, ale ohledně toho už jsem položil dotaz do sekce Škůdci.

A co fotka, nebyla by? Docela bych Váš semenáček obhlídla. Nehnědnou mu listy? To často bývá problém exotických rostlin vysazených ze semen. Já mám litchi, vypadalo pořád krásně, ale hnědnutí se u něj už začíná zvolna objevovat.
A Vy jste měl Litchi v plánu taky, ne? ;-)
Kateřina Dvořáková
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 13. 4. 2008 14:34

Přikládám fotky:

http://www.hrukarboss.wz.cz/t1.jpg
http://www.hrukarboss.wz.cz/t2.jpg
http://www.hrukarboss.wz.cz/t3.jpg
http://www.hrukarboss.wz.cz/t4.jpg

Zatím mi nic nehnědne a doufám, že ani nebude. Jinak spoustu zkušených pěstitelů tomelů jsem našel na fóru stránek citrusy.cz. V jejich diskusi jsem sice nenarazil na moc užitečných informací, ale jistě se stačí zeptat a hned všichni rádi sdělí své zkušenosti. Podle všeho mají mnozí z nich velké úspěchy nejen s pěstováním, ale i s plozením. Ovšem, pěstují odrůdy, které jsou lépe přizpůsobeny pro naše podmínky, např. tomel virginský. Bohužel nevím, od které odrůdy jsou ta má semínka (dostal jsem je jako dárek od někoho, kdo to dostal jako dárek a nikdo neví, jaká to je odrůda).

Zkoušel jsem zasadit 2 liči, ale ty mi sežrala plíseň a další semena nemám.
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 4. 2008 17:09

jak jsem vám poslala tu kopii z časopisu bylo tam jednoznačně popsáno,že je tomel úplně nenáročný,a myslím,že se nemusíte bát. Ty rostlinky co posíláte jsou opravdu moc pěkné a vypadají,že se maj k světu. :tleskani
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 14. 4. 2008 17:19

No, to je jenom jedna rostlinka, ale pro jistotu jsem ji nafotil víckrát :-)

Druhé semínko už jsem dal zase do půdy, tak uvidím, jestli vyklíčí. Doufám, že jo.
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 14. 4. 2008 19:26

snad vyklíčí a docela mě zajímá jak úspěšně poroste.
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bedrunka 20. 8. 2008 11:01

Dobrý den,já se chci zeptat,jestli má někdo zasazený strom hurmikaki,na jednom webu ho prodávají za 1499kč.- :shock: .Moc bych ho chtěla,ale zdá se mi ta cena nějaká moc nadsazená.... 8-S .Dá se někde sehnat levněji a kdyby ho někdo měl,kdy plodí a vůbec zkušenosti kolem toho..,jsem zvědavá 8-D ,,plody mám moc ráda.... :lol:
bedrunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 20. 8. 2008 11:31

Dobrý den, když jsem se ohledně toho pokukoval po internetu já, našel jsem nějakého dodavatele, ale ceny byly podobné. Myslím, že nejnižší cena za malý semenáč, jakou jsem našel byla něco kolem 900 kč.

Ohledně pěstování Vám asi poradí lépe někdo jiný. Někdo, kdo s tím má zkušenosti. Já jsem o tom jenom četl, což je na praktické rady velmi málo. Zjistil jsem jenom, že pěstování tomelu v ČR je problematické a že se zde pěstuje hlavně tomel virginský, který je odolnější vůči mrazům než tomel japonský. Někteří lidé psali, že když už, tak by se měl pěstovat na teplém světlém místě, nejlépe blízko domu, kde v zimě není díky domovnímu teplu takový mráz.

Já mám jeden 20cm semenáč doma, ale trošku se mi ho chudáka podařilo usušit jednu dobu, takže se teď vzpamatovává. Nemám ještě ty zkušenosti a na to moje rostlinky doplácejí hlavně v časech velkých veder a velké časové vytíženosti.
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod konales1 20. 8. 2008 19:48

Pravděpodobně půjde o semínka toho Tomelu z USA.Většinou,ale plody jsou nejedlé.Ale šlechtěné odrůdy také existují.Výborné jsou do našich podmínek i kříženci s normálním japonským tomelem.Náhodný semenáče ze Slovenska-odruda Dunaj taky se dá v teplejších oblastech pěstovat.A nejlepší tepelná izolace je listí a pomůže přežít spostě rostlin z teplejších oblastí i u nás.Včetně Banánovníku Basjo.
konales1

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 8. 2008 20:03

Taiko_CZ píše:Dobrý den, když jsem se ohledně toho pokukoval po internetu já, našel jsem nějakého dodavatele, ale ceny byly podobné. Myslím, že nejnižší cena za malý semenáč, jakou jsem našel byla něco kolem 900 kč.

Ohledně pěstování Vám asi poradí lépe někdo jiný. Někdo, kdo s tím má zkušenosti. Já jsem o tom jenom četl, což je na praktické rady velmi málo. Zjistil jsem jenom, že pěstování tomelu v ČR je problematické a že se zde pěstuje hlavně tomel virginský, který je odolnější vůči mrazům než tomel japonský. Někteří lidé psali, že když už, tak by se měl pěstovat na teplém světlém místě, nejlépe blízko domu, kde v zimě není díky domovnímu teplu takový mráz.

Já mám jeden 20cm semenáč doma, ale trošku se mi ho chudáka podařilo usušit jednu dobu, takže se teď vzpamatovává. Nemám ještě ty zkušenosti a na to moje rostlinky doplácejí hlavně v časech velkých veder a velké časové vytíženosti.

Ty ceny jsou přemrštěné :!: :!: :shock: :!: :!:
HanaT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 20. 8. 2008 20:23

No, už nevím přesně, jak pečlivě jsem hledal, ale co jsem našel, to nebylo levné.
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bedrunka 21. 8. 2008 06:55

No já si taky myslím,že ceny jsou řádně nadstavené :roll: ,ale 900 je pořád o hodně lepší než 1490.Jak ale vidím,tak hurmikaki má jen velmi málo lidí a zřejmě nikomu ještě neplodí... :hm ,je možné napsat adresu,kde prodávají ty stromečky? Ta adresa s těmi drahými je http://www.rostlinky.cz .Až se vrátím koncem září z dovolené,objednám si ho.... :-[
bedrunka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 21. 8. 2008 09:30

No, hledal jsem to na jaře a od té doby jsem zapomněl, kde jsem to našel. Zkusím kuknout do emailu, myslím, že jsem si s tím dodavatelem psal.

Ale není pravda, že by nikomu v ČR tomel neplodil. Určitě jsem někde četl něčí příspěvek, kde psal, že mu tomel plodí. Ale takových lidí bude podle mě určitě hodně málo a tomel se dá u nás opravdu těžko sehnat.

Vzpomněl jsem si, že jsem často narážel právě na tu odrůdu Dunaj, jak o ní napsal konales1. Zkuste fórum http://www.citrusy.cz.

A hele ... zadal jsem do vyhledávače "tomel dunaj" a hle, co jsem našel:

http://jaruna7.bloguje.cz/570521-tomel-kaki-churma-nejsou-zaklinadla-ale-ovoce-bohu-recepty.php

Kdyby Vám ten odkaz nefungoval, tak se tam píše, že levnější tomely se dají koupit zde: http://www.drozdin.cz/nabidka/meneovo.htm

Tak hodně štěstí ;-]
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bedrunka 21. 8. 2008 10:45

Taiko: děkuji,já jsem taky pídila po netu a taky jsem našla ten Droždín,oni ale moc nechtějí zasílat poštou,tak si budu muset udělat výlet :lol: ,ale ceny mně příjemně překvapily 8-D .Ale to si budu muset vzít více peněz,jak jsem si to tak pročítala co všechno mají...... :love: ,to nezůstane u jednoho stromku :-D .Ještě jednou děkuji za ochotu. :-))
bedrunka
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka