Rakytník

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2009 17:06

Martin-Br. píše:Ustřihnout, to sice je řešení, ale když on je úplně těmi oranžovými bobulemi obsypaný. Když bych ty větve měl všechny ostříhat, moc by z něho asi nezbylo. :hm U nás doma je dáváme do kompotu s hruškami... ;-] (ty plody)

Však si také myslím, že je to pitomost to jsem vám napsala jen pro zasmání ,ale opravdu jsem to četla nebo slyšela v receptáři už nevím :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 22. 1. 2009 17:10

Taky byly u nás dva rakytníky a kolem plno "mláďatek" a tak jsme sekali a sekali až mi ty dva za trest uschly
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 22. 1. 2009 20:17

Když děláte rakytník s hruškami, tak vám fakt nezbyde, než se dodrápat a těšit se na tu dobrotu za odměnu.
Známí zkoušeli doma vyrobené něco, jako hřeben na borůvky, ale nic moc :-/
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Martin-Br. 23. 1. 2009 01:19

Taky jsem měl něco podobného na mysli - vyrobit na to nějaký druh česáčku, ale plody Rakytníku drží zuby nehty a jen tak jednoduše očesat zkrátka nejdou. A co se týče mladých Rakytníčků... každá bobulka obsahuje jedno semínko a když přes zimu bobule vyschnou a přezimujou, na jaře spadnou do hlíny, tak co nevidět už se to tlačí ze země všude okolo. :oops:
1.Kaktusy +2.sukulenty, ale jinak se zajímám o kde co ;-)
Martin-Br.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAKYT 23. 1. 2009 22:11

Zdravím všechny a jestli si mohu špitnout do vašich rad a názorů tak-Rakytníkem se zabýváme již dvanáct let a vyrábíme z něho všechno možné i nemožné.Jsme rodinná firmička a najdete nás na-www.rakytnik.eu :shock:
RAKYT

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 1. 2009 22:17

Vďaka ;-) pozerám sa na to.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 1. 2009 22:42

K tomu klíčení semínek: je pravda, že ze země lezou, ale pokud jsou v trávníku, který se seká sekačkou, dlouho nepřežijí. Nestačí obrazit a zajdou (chuděrky) na úbytě.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod crosan 24. 1. 2009 00:12

Fidych píše:K tomu klíčení semínek: je pravda, že ze země lezou, ale pokud jsou v trávníku, který se seká sekačkou, dlouho nepřežijí. Nestačí obrazit a zajdou (chuděrky) na úbytě.

ale oni nebyli ze semínek, ale zřejmě výrůstky z kořenů a měli jsme strach, že se přemnoží . Výsledek nula
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 1. 2009 00:39

Nám rakytníky neodnožují, máme tři v zahradě a dva za plotem a počet se nemění. Co vylezlo, vypadalo na semenáče, a jak jsem se zmínila, nic z nich nezbylo. Sekáním (častým) by se měly oslabit i odnože natolik, aby zašly, pokud je nechcete ;-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 12. 3. 2009 20:03

Mamka má rakytníky na zahradě; rostou jako blázni a odnožují ještě víc - provrtá to trávník, protlačí se skrz dlažbu.. to mě úplně fascinovalo, jaký to je nezmar! Plody mám ráda :-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků