Jak založit užitkovou zahradu


Vložte kód přesně tak, jak ho vidíte na obrázku. Mezi velkými/malými písmeny není rozdíl, nula se na obrázku nevyskytuje.
Smajlíci
:-) ;-) :-)) :-D ^^ O:-) :-] ;-] :D :love: :-* :oops: 8-) 8-D :shock: :-\ :/ ]:-< :twisted: >:-( :grr: :-[ :eh :-- :-( :-S :'( 8-S :-l :kuk: :hmm: 8-P :-P :mrgreen: :-! :-| :tleskani :oboze :potichu :nenapadne :hm :arrow: :!: :?: :idea: :roll: :lol: :pozor o<:)
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   
Odesláním souhlasíte s Podmínkami pro užívání služby informační společnosti a s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Rozšířit náhled
Přehled tématu: Jak založit užitkovou zahradu

Odeslat příspěvek od sykora.t 28. 2. 2015 22:08

sanja píše:Dobrý den, minulý rok jsme si koupili pozemek, postavili dům a tento rok bych se chtěla začít věnovat zahradě. Jsem naprostý začátečník, domem i zahradou nedotknutá. Na užitkovou zahradu mám pozemek za domkem ve tvaru obdélníku směrem na jihozápad na jižní Moravě. cca 100m2. Základ byl jílovitý, proto jsem si nechala minulý podzim navést kvalitní černozem, kterou jsem rozprostřela ve vrstvě asi 75 cm.. To je vše, co jsem zatím udělala. Přivítám jakékoli rady a tipy, jak začít s užitkovou zahradou. Má představa je jasná a naivní. Ráda bych měla všechny druhy ovoce a zeleniny - hlavně jablka, hrozno, broskve, třešně, maliny, jahody, ze zeleniny rajče, papriky, česnek, salát, řepa atd... moc děkuji předem za jakoukoli radu, s čím, kdy a jak začít..


Dejte si dohromady všechny plodiny, které chcete pěstovat a zároveň zjistěte, kolik potřebují místa a jak dlouho je doporučováno je pěstovat na jednom místě. Např. jahodníky plodí nejvíce 2-3 roky, poté je ideálním řešením nařízkování a přesunutí na jiné místo na zahradě, aby si půda odpočinula - každé plodiny potřebují trochu odlišné živiny, proto by se mohlo jiným plodinám na daném místě dařit zase následující rok lépe než jahodníkům.

Odeslat příspěvek od Danielka.9 29. 1. 2014 19:44

Sanjo to s tou zeminou byl asi dobrý nápad,ale možná sní do zahrady také přišlo hodně plevelných semínek.To se ale dá vyplét,jenže každá další rada je drahá.Na Jižní Moravě se asi bude dařit všemu co píšete,ale jak už tu napsala hejjar chce to hodně vody.Kam co umístíte to se vykrystalizuje tak nějak časem.Osobně na zahradě pořád něco přemistuju,když se mi to nelíbí tam kde jsem to měla.Je také možné,že to je nějaká má úchylka 8-D .Jsem ze Severní Moravy a to co píšete mně na mini zahrádce všechno roste, tak nevidím problém, aby to šlo u vás dole.Přeji hodně úspěchů, aby zeleninka vyrostla pěkná a okolo domu krásné kytičky.

Odeslat příspěvek od Kateřina Hradová 29. 1. 2014 16:16

Zdravím, mrkněte na náš web do sekce Zahrady, tam je dost článků zabývajících se založením zahrad a výběrem vhodných rostlin. Pro konkrétní rady jste napsala velmi málo informací, chybí fotky stávajícícho stavu, sousedních ploch apod. Co musíte vzít při promýšlení zahrady v úvahu, najdete popsané ve zmíněných článcích.

Edit:// Podívejte se prosím do fóra na Jste tady poprvé - je tam popsáno, jak se tu chovat, mj. i to, jak vymýšlet správné nadpisy (ten váš jsem musela změnit, nebylo z něj jasné, oč jde). Taky jsem téma přesunula do správné kategorie.

Odeslat příspěvek od hejjar 29. 1. 2014 13:20

Tak tohle je představa na několik let, podívejte se po okolních zahrádkách co tam mají sousedi, co jim tam jde a co ne, ne všemu se daří v dané lokalitě, a taky aby stačily síly , máte dost vody na zalévaní, spotřeba dnes není levná záležitost z kohotku, když není jiný zdroj, čas . Jo dnes není zahrádka žádná levná záležitost ani časově, okopávání, zalevání, ošetřování, a i bolest zad :-D :-D to je jen úvaha a zkušenost, nechci Vás odradit , přeji hodně odvahy a úspěchů .rozvahu :pozor :pozor :tleskani :tleskani

Odeslat příspěvek od sanja 29. 1. 2014 12:41

Dobrý den, minulý rok jsme si koupili pozemek, postavili dům a tento rok bych se chtěla začít věnovat zahradě. Jsem naprostý začátečník, domem i zahradou nedotknutá. Na užitkovou zahradu mám pozemek za domkem ve tvaru obdélníku směrem na jihozápad na jižní Moravě. cca 100m2. Základ byl jílovitý, proto jsem si nechala minulý podzim navést kvalitní černozem, kterou jsem rozprostřela ve vrstvě asi 75 cm.. To je vše, co jsem zatím udělala. Přivítám jakékoli rady a tipy, jak začít s užitkovou zahradou. Má představa je jasná a naivní. Ráda bych měla všechny druhy ovoce a zeleniny - hlavně jablka, hrozno, broskve, třešně, maliny, jahody, ze zeleniny rajče, papriky, česnek, salát, řepa atd... moc děkuji předem za jakoukoli radu, s čím, kdy a jak začít..

Nahoru